Mládež: Junioři válí, dorost ve středním proudu

K a r l o v y  V a r y - Devět kol již bylo odehráno z juniorské a dorostenecké extraligy a karlovarské barvy si nevedou vůbec špatně. Junioři si v uplynulém týdnu připsali další dvě vítězství a hájí druhou pozici. Přínos pro tým začíná ukazovat slovenská posila Martin Baran, jenž v utkání s J.Hradcem zaznamenal tři asistence. Dorostenci s téměř vyrovnanou bilancí vítězství a porážek okupují šestou pozici s dostatečným náskokem na setupové příčky. V článku vám kromě nejstarších kategorií přinášíme i výsledky žáčků.

Extraliga juniorů – 8. a 9. kolo

HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary 3:4 po s.n. (0:0, 2:1, 1:2 - 0:1)
Branky:
Zucker, Budínský, Topinka, rozhodující nájezd Kuběna. Asistence: Baran, Tomiš, Budínský, Brňák, Mareček, Topinka.
Po vyrovnané první třetině přišel útlum ve hře hostů, čehož Sparťané využili a dvěma slepenými góly získali vedení. Hosté se vrátili rychle do hry snížením, ale když v úvodu třetí části zvýšila Sparta na 3:1, byla blízko k výhře. Karlovarští se nevzdali, během tří minut vyrovnali a dovedli zápas až do samostatných nájezdů. V nich rozhodl Kuběna o zisku dvou bodů pro Energii.

HC Energie Karlovy Vary - KLH Vajgar Jindřichův Hradec 8:1 (4:0, 3:1, 1:0)
Branky:
Zucker, Budínský 2, Rohan 2, Tomiš, Bauer, Mareček. Asistence: Baran 3, Kuběna 2, Zucker 2, Šnajdr 2, Tomiš, Bauer, Schmidt.
Proti poslednímu celku skupiny A splnili Karlovarští povinnost a získali 3 body. Zápas rozhodli už v první třetině.

Extraliga dorostu – 8. a 9. kolo

HC Energie Karlovy Vary – HC České Budějovice 4:3 (0:1, 2:0, 2:2)
Branky:
Mistoler 2, Chocholáč, Putyera. Asistence: Rohan, Funk, Tomeček, Chaljavin, Putyera.
Bez zraněných a nemocných dvou středních útočníků byli domácí trenéři nuceni přestavět sestavu. Karlovarští odvedli v utkání poctivou práci a prokázali velký charakter, když dokázali otáčet nepříznivý stav z 0:1 a z 2:3. Odměnou jim byly tři velmi důležité body za vítězství.

HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky:
Mistoler, Funk. Asistence: Tomeček, Putyera.
Mladíkům Energie se nepodařilo zopakovat čtvrteční výkon z utkání s Budějovicemi. Po první třetině odstoupil brankář Hruška pro zranění třísel, ale důstojně jej nahradil druhý gólman Habal. Do třetí části vstupovali hosté s cílem kvalitní hry v obraně, ale tento záměr jim nevyšel a domácí získali rozhodující dvoubrankový náskok. Korigující branka na 3:2 padla až 17 vteřin před koncem, což již bylo pozdě na vyrovnání.

Žákovská liga starších žáků – 9. třída – 6. a 7. kolo

HC Baník Sokolov - HC Energie Karlovy Vary 1:5 (0:2, 1:0, 0:3)
Branky:
Winkler, Vachovec, Kovář, Švec, Frk. Asistence: Kverka 2.
Karlovarští předvedli opět velmi dobrý výkon, ve kterém dokázali úspěšně vzdorovat častým přesilovým hrám soupeře. V rovnovážném počtu byli jednoznačně lepším týmem hosté, kteří agresivním napadáním s nápaditou kombinací na ledě dominovali. Od vyšší porážky Baník ochránil kvalitním výkonem z Energie zapůjčený brankář Mach.

HC Energie Karlovy Vary - IHC Písek 9:2 (3:1, 2:0, 4:1)
Branky:
Sýkora 4, Hluchý, Frk, Kverka, Winkler, Gaar. Asistence: Frk 4, Kovář, Vachovec, Švec, Baar.
I přes výrazné vítězství se domácím v tomto utkání herně příliš nevedlo. Přesto v utkání dominovali a soupeře předčili ve všech činnostech.

Žákovská liga starších žáků – 8. třída – 6. a 7. kolo

HC Baník Sokolov - HC Energie Karlovy Vary 1:6 (1:2, 0:1, 0:3)
Branky:
Táborský 3, Vrána, Zadražil, Troška. Asistence: Vrána 2, Zadražil, Táborský, Gombár, Troška.
V souboji tradičních soupeřů se nehrál příliš pohledný hokej. Domácí bojovali často až za hranicí pravidel, což rozhodčí podle očekávání toleroval. Hosté se mohli opřít o útok Táborský – Vrána - Zadražil, který byl u všech jejich branek. Výraznou oporou hráčů Energie byl ještě obránce Troška a brankář Honzík.

HC Energie Karlovy Vary - IHC Písek 8:1 (4:0, 1:0, 3:1)
Branky:
Formánek 2, Brodský 2, Tomeček, Vrána, Červenka, Zadražil. Asistence: Červenka 3, Zadražil 2, Tomeček, Formánek, Troška, Vrána.
Domácí rozhodli o výhře v úvodní třetině utkání, ve které efektivně zakončovali vypracované šance. Stejné příležitosti soupeře pokryl výborný brankář Honzík.

Žákovská liga mladších žáků – 7. třída – 6. kolo

HC Energie Karlovy Vary – HC Baník Sokolov 6:2 (3:1, 0:0, 3:1)
Branky:
Bečka 3, Zikmund 2, Šaling. Asistence: Csamango 3, Šaling, Černý.
Hráči Karlových Varů se těžko prosazovali proti urputné obraně Sokolova. Ve třetí třetině snížili hosté na rozdíl jedné branky, ale domácí vzápětí kontrovali dvěma brankami a žádné drama nepřipustili.

Utkání 7. kola s Pískem bylo přeloženo na 8. listopad.

Žákovská liga mladších žáků – 6. třída – 6. kolo

HC Energie Karlovy Vary – HC Baník Sokolov 10:3 (4:0, 2:1, 4:2)
Branky:
Klíma 3, Fencl 2, Vrána, Opatrný, Hanák, Řezníček, Kalčík. Asistence: Hanák 2, Kalčík 2, Vrána, Fencl, Rubeš.
Domácí hráli od začátku až do konce s chutí po vítězství. Z jejich strany byl k vidění kombinační hokej s mnoha šancemi. Výborně zahrála druhá pětka Energie ve složení Zajíček, Pokorný, Kalčík, Hanák a Klíma, kteří vstřelili polovinu branek.

Západočeský regionální přebor elévů – 5. třída – 3. kolo

HC Energie - HC Baník Sokolov 8:2 (1:1, 3:1, 4:0)
Branky:
Rubeš Křehký 2, Rulík, Michálek, Mikeš, Sus. Asistence: Obodzynskyy 2, Kodl, Schovánek, Rubeš, Rulík.
Sokolovští měli k dispozici jen dvě pětky a s mladšími hráči svým obětavým a nadšeným bráněním činili domácím potíže. Ti však ve třetí třetině postupně hru zcela ovládli a dovedli utkání do výrazného vítězství.

Západočeský regionální přebor elévů – 4. třída – 3. kolo

HC Energie - HC Baník Sokolov 10:4 (2:2, 6:1, 2:1)
Branky:
Hubáček, Vodička, Trapl 2, M. Bečka 2, Jakubův, Hauzr. Asistence: Kožej, Liška, Vildumetz .
Soupeř měl v průměru mladší hráče a hrál celé utkání na dvě pětky, které až do poloviny utkání držely výsledkově s domácími krok. Ve druhé polovině utkání se Karlovarským začalo střelecky dařit, kdy svoji herní převahu gólově zužitkovali a zaslouženě vysoko zvítězili.