HC Energie Karlovy Vary

Mládež: Karlovarské naděje bojovaly na turnaji v Lounech

V neděli 27. března se naši mladí hráči ročníku narození 2008 zúčastnili hokejového turnaje v Lounech. Na sever Čech vyslal karlovarský klub hned dva své týmy, které si v soubojích se soupeři vedly více než znamenitě a po skončení minihokejového klání se tak mohly radovat z pěkných umístění na prvním, respektive třetím místě.

Oba týmy hrající pod hlavičkou HC Energie odehrály v Lounech své oddělené turnaje, kterého se krom karlovarského klubu zúčastnily také výběry HC Motor České Budějovice, HC Stadion Litoměřice a také domácí celek lounského Slovanu.

V zápasech, jenž byly odehrané ve vysokém tempu, si naše mladí hokejisté počínali výborně. Kromě vybojovaných výsledků potěšila především předvedená hra, ve které nechybělo i několik pěkných kombinací, jenž hráči kategorie U8 ještě vůbec netrénují.

Povedené týmové výkony se na konci turnaje projevily i při předávání individuálních ocenění, když ceny pro nejlepší gólmany obou turnajů převzali právě brankáři karlovarského klubu Martin Psohlavec a Bruno Čech, které má na starost trenér gólmanů Rostislav Špírek. Ocenění pro nejlepšího hráče B turnaje navíc vybojoval další zástupce HC Energie, Petr Eliáš.

Důležitější než samotné výsledky a individuální ocenění je však především fakt, že se naši mladí hráči dokázali při svých zápasech vzájemně podpořit a předvést soudržný, týmový výkon.

Výsledky turnaje minihokeje v Lounech 27.3.2016

"A" turnaj

HC Energie Karlovy Vary - HC Motor České Budějovice 4:8
HC Energie Karlovy Vary - HC Stadion Litoměřice 11:2
HC Energie Karlovy Vary - HC Slovan Louny 3:4

Konečné pořadí turnaje

1. HC Slovan Louny
2. HC Motor České Budějovice
3. HC Energie Karlovy Vary
4. HC Stadion Litoměřice

Sestava "A" týmu (trenérka Zuzana Radostová)

Brankář: Martin Psohlavec
Hráči do pole: Marek Jílek, Adam Zolnaj, Maruška Stezková-Schrottenbaum, David Krček, Adam Hanek, Jan Terla, Pétr Štaif, Ondřej Bednář.

"B" turnaj

HC Energie Karlovy Vary - HC Motor České Budějovice 6:5
HC Energie Karlovy Vary - HC Stadion Litoměřice 9:1
HC Energie Karlovy Vary - HC Slovan Louny 6:2

Konečné pořadí turnaje

1. HC Energie Karlovy Vary
2. HC Motor České Budějovice
3. HC Slovan Louny
4. HC Stadion Litoměřice

Sestava "B" týmu (trenér Marek Mikeš)

Brankář: Bruno Čech
Hráči do pole: Pavel Eliáš, Adam Kolář, Adrian Benda, Bohdanka Silber - Robin Stehlík, Pétr Soukup, Antonín Poler, Matyáš Dulovec - Kateřina Velínská, Petr Eliáš, Petr Kašpar, Danill Onyshchenko.