Mládež: Mladší dorost druhý na Západě

Uplynulý hokejový týden v podání mladých karlovarských nadějí se nesl převážně ve znamení úspěchů. Základní část soutěže zakončili dvěma výhrami hokejisté karlovarského mladšího dorostu, kteří si po konečném druhém místě zahrají "vyšší" skupinu nadstavby, kde se rozhodne o nasazení týmů pro jarní play-off, které už nyní mají svěřenci trenéra Lukáše Lomického jisté. Dařilo se však i hráčům našich žákovských tříd, jenž si připsali rovněž vítězné výsledky. Stručné shrnutí uplynulého týdne v podání naší mládeže a kompletní výsledkový servis naleznete v našem článku.

Eliod Extraliga mladšího dorostu

17. kolo – 17. listopadu

HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 7:0 (3:0, 0:0, 4:0)
Branky: Šťastný 2, Pištěk, Šik, Maydl, Ptáček, Zavřel
Asistence: Šťastný 2, Pištěk 2, Ptáček 2, Šik, Maydl
Povedená první třetina dodala klukům Energie sebevědomí a další průběh utkání bezpečně kontrolovali a jednoznačně si došli pro zasloužené tři body za vysoké vítězství.

18. kolo – 11. listopadu

HC Slovan Ústí n.L. – HC Energie Karlovy Vary 3:4p (2:1, 0:0, 1:2. 0:1)
Branky: Pištěk 2, Zavřel, Holub
Asistence: Hudečka 2, Šik 2, Poizl, Doubek
Domácí předvedli velice bojovný výkon, když v zápase nevypustili jediný souboj a pro favorizované hosty bylo velice těžké prosadit se do jakékoliv brankové příležitosti. Na druhou stranu karlovarští pomohli soupeři individuálními chybami ke skórování. Ve třetí třetině se podařilo hostům stav utkání strhnout na jejich stranu, ale špatnou rozehrou pár minut před koncem prakticky darovali domácím vyrovnání. V prodloužení byli šťastnějším týmem hosté.

Tímto zápasem mladší dorost zakončil základní část soutěže. V tabulce Západní skupiny obsadila Energie druhé místo a ve druhé fázi soutěže bude hrát dalších 20 kol s Plzní, Kladnem, Slavií, Spartou a Libercem.

Žákovská liga starších žáků ročníku 2002

15. kolo – 17. listopadu

HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha 4:2 (1:2, 3:0, 0:0)
Branky: Korčmaroš, Binias, Matoušek, Bokštefel
Asistence: Korčmaroš 2, Pohanka, Bílek, Matoušek
Ve velmi vysokém tempu první třetiny udělali domácí několik individuálních chyb a Sparta šla do vedení 2:1. Od druhé třetiny byli Karlovarští aktivnější, vyvarovali se hloupých chyb a i přes vyloučení domácího kapitána do konce utkání udrželi vybudovaný náskok do samotného konce. Za výborný týmový výkon patří všem hráčům pochvala.

16. kolo – 21. listopadu

PZ Kladno - HC Energie Karlovy Vary 1:8 (0:3, 0:2, 1:3)
Branky: Mareček 3, Bokštefel 2, Smolka, Kosina, Binias
Asistence: Ševčík 2, Benda 2, Hrůša
I přes jasné vítězství neodehráli Karlovaráci dobré utkání. S velmi slabým soupeřem hráli po celé utkání pod svoje možnosti, prakticky si nevytvořili dostatek dobrých střeleckých příležitostí, a když už se jim to povedlo, v koncovce si počínali ledabyle. Výhry si tým samozřejmě cení, ale předvedený výkon by na vítězství se silnějším soupeřem rozhodně nestačil.

Žákovská liga mladších žáků ročníku 2004

HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha 0:7 (0:2, 0:2, 0:3)
Domácí předvedli bojovný výkon, zejména ve druhé třetině Spartu přehrávali, ale množství výborných gólových příležitostí nedokázali využít a proto prohráli bez vstřelené branky.

PZ Kladno - HC Energie Karlovy Vary 3:7 (1:1, 1:3, 1:3)
Branky: Galla 2, Bubeliny, Dvořák, Neubert, Sýkora, Zahraj
Asistence: Dvořák, Hofmann, Sýkora, Voroščuk
Na led posledního celku celé soutěže si karlovarští přijeli pro povinné body. Výhra se však nerodila vůbec snadno, protože na většinu branek se hosté vinou předržování kotoučů a časté sobeckosti zbytečně nadřeli.

Žákovská liga mladších žáků ročníků 2004 a 2005

12. kolo – 17. listopadu

HC Stadion Cheb (04/05) - HC Energie Karlovy Vary (05) 15:4 (2:1, 7:1, 6:2)
Branky: Šuma 2, Schöberl, Oberle Věkový rozdíl se v tomto utkání promítl především vzhledem k taktické a silové vyspělosti domácího celku, z čehož těžil zejména první útok Stadionu, který se postaral prakticky o všechny branky. Z hlediska individuálních dovedností na tom však byli lépe hosté, což je dobrý předpoklad do budoucna.