Mládež: hlavně vítězná radost

Naprosto výborně se vypořádali karlovarští mladíci s uplynulým týdnem. Většinu kategorií čekala hned dvě utkání a až na malé výjimky se mladí Západočeši radovali z plných bodových zisků. Na vstup do vyřazovacích bojů z výhodných pozic se již mohou těšit junioři i dorostenci. K pohodovému závěru základní části v juniorském podání přispěl třemi body ve dvou zápasech i Tomáš Sláma (na snímku).

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary – HC Lev Hradec Králové 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Branky: Dej 2, Mistoler, Rohan T., Sláma. Asistence: Budínský 2, Záhora 2, Tomeček, Rohan T., Mistoler, Topinka, Mareček.
Karlovarští měli dobrý vstup do utkání. Až na pár slabších momentů celé utkání soupeře přehrávali a zaslouženě vyhráli.

HC Slovan Ústí n./L - HC Energie Karlovy Vary 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: Topinka 2, Šnajdr, Sláma. Asistence: Budínský, Sláma, Zmeškal, Chaljavin, Sláma.
S prořídlou sestavou a několika improvizacemi v sestavě podali hosté velice solidní výkon a soupeři nedovolili pomýšlet na bodový zisk. Výhra Energie mohla být i vyšší, ale díky spoustě neproměněných šancí se tak nakonec nestalo. Vítězstvím si pojistila pro první kolo play off výhodnější pozici.

Extraliga dorostu

HC Moeller Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 5:2 (2:1,1:1,2:0)
Branky: Flieger, Frk. Asistence: Dlapa, Baar, Kverka.
Utkání hosté nezvládli po stránce kázně a herní ukázněnosti. V zápase kromě bodů přišli i o Jana Putyeru, středního útočníka, který má zlomenou klíční kost. Rozhodujícím momentem utkání byla po vyrovnání na 2:2 dvě zbytečná vyloučení, po nichž energetici v dvojnásobném oslabení inkasovali na 3:2. Při power - play domácí definitivně rozhodli.

HC Energie Karlovy Vary – HC Lev Hr. Králové 3:2 pp (2:1, 0:1, 0:0 – 1:0)
Branky: Frk 2, Flieger. Asistence: Sýkora, Kverka, Funk.
Před utkáním provedli karlovarští trenéři s týmem důrazný pohovor o kázni, disciplíně, herní ukázněnosti a teamworku, což v Pardubicích bylo hráči porušeno, a chtěli se vrátit zpět k obvyklým vystoupením, které tým předváděl celou sezonu. Nástup do utkání byl výborný, ale zbytečnými vyloučeními domácí předali iniciativu Východočechům. Od druhé třetiny Energie přidala na pohybu, bojovnosti a nasazení, ale zápasila s herním projevem a především koncovkou, která byla doslova žalostná. Bohužel, jak už to bývá, soupeř neproměnění domácích šancí potrestal vyrovnáním. Zisk dvou bodů zajistila v prodloužení přesná střela Frka.

Žákovská liga starších žáků - 9. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Kobra Praha 7:3 (3:1, 2:1, 2:1)
Branky: Kubáč 4, Brodský, Svoboda, Bečka, Tomeček. Asistence: Tomeček 4, Brodský, Svoboda, Csamango.
Karlovarští nastoupili v utkání pouze se dvěma pětkami, které chtěly odčinit neúspěch z předchozího utkání. Domácí hráli vhodně jednoduchý a přímočarý hokej, ve kterém se dařilo především dvojici Kubáč - Tomeček.

HC Energie Karlovy Vary - HC Písek 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)
Branky: Tomeček 2, Kubáč, Brodský, Bečka, Formánek. Asistence: Csamango 2, Šaling, Brodský, Kubáč.
Karlovarští deváťáci s jedenácti hráči zvládli utkání velmi dobře takticky. Po celý zápas spoléhali na zodpovědnou obranu a rychlé protiútoky, které jim vycházely a zajistili si v nich rozhodující náskok.

Žákovská liga starších žáků - 8. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Kobra Praha 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)
Branky: Zikmund 2, Krejsa 2, Vrána, Kalčík. Asistence: Šaling, Zikmund, Vrána, Michalica, Sturma.
Domácí pouze s 11 hráči do pole podali bojový výkon. Dokázali využít vypracované šance a měli velkou oporu v brance, kterou hájil M. Ryšavý.

HC Energie Karlovy Vary - HC Písek 8:0 (0:0, 3:0, 5:0)
Branky: Zikmund 3, Flegl 2, Krejsa 2, Vrána. Asistence: Zikmund 2, Bouda 2, Flegl 2, Grundler, Opatrný, Vrána.
V tomto utkání domácí těžili především z vynikající souhry dvojice Zikmund – Vrána, která si výbornými kombinacemi vytvářela neustálý tlak i šance a dokázala mužstvo nasměrovat k vítězství.

Žákovská liga mladších žáků - 7. třída

HC Kobra Praha – HC Energie Karlovy Vary 4:6 (2:2, 0:2, 2:2)
Branky: Řezníček 4, Klíma, Fencl. Asistence: klíma 3, Řezníček 2, Kundrát T.
Začátek se hostům nepovedl a rychle prohrávali 0:2. Díky šťastné první brance se dostali do zápasu, rychle vyrovnali a v dalších dvou třetinách výsledek otočili k zisku obou bodů. Poděkovat musí především výborně chytajícímu brankáři Fečovi a střelci zápasu Řezníčkovi, autorovi čtyř branek.

IHC Písek – HC Energie Karlovy Vary 7:3 (1:1, 4:2, 2:0)
Branky: Klíma, Suchý, Pokorný. Asistence: Řezníček, Michálek.
Hosté drželi s prvním mužstvem tabulky krok dvě třetiny, především díky skvělému brankáři Fečovi. O konečné podobě výsledku rozhodla větší hokejová vyzrálost domácích.

Žákovská liga mladších žáků - 6. třída

HC Kobra Praha – HC Energie Karlovy Vary 5:7 (2:3, 3:2, 0:2)
Branky: Rubeš 2, Mikeš 2, Obodzynskyy, Křehký, Šesták. Asistence: Binias 2, Obodzynskyy 2, Bečka 2, Kovářík, Hauzr, Mikeš.
Utkání hrané dvě třetiny bez obran rozhodli hosté až ve třetí třetině, ve které se dvakrát prosadili v poslední minutě.

IHC Písek – HC Energie Karlovy Vary 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
Branky: Vodička, Kovářík, Červenka, Fencl, Šesták. Asistence: Vodička 2, Šesták, Fencl, Kovářík.
Karlovarští přehrávali domácí kombinační hrou, byli neustále v pohybu a svým napadáním si vytvářeli šance. V jejich proměňování se nejvíce předvedla první pětka Energie ve složení Červenka, Bláha, Vodička, Fencl, Kovářík, jež vstřelila čtyři branky.

Západočeský přebor elévů - 5. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Klatovy 7:1 (4:1, 2:0, 1:0)
Branky: Ozom 2, Hauzr, Vodička, Trapl, Salajka, Trošku. Asistence: Jakubův, Prachař, Vodička a Trapl.
Karlovarští v 1. třetině po průměrném výkonu získali rozhodující náskok. V dalších dvou třetinách se však jejich hra postupně přizpůsobila slabší hře soupeře až do podprůměru.

Západočeský přebor elévů - 4. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Klatovy 9:1 (2:0, 5:1, 2:0)
Branky: Smolka 4, Zeman a Bečka J. po 2, Pajk. Asistence: Smolka 2, Václav 2, Chodounský, Pajk a Zeman.
Domácí hráči snaživého soupeře přehráli výrazným výsledkem především díky zlepšené koncovce ve 2. třetině.