Mládež jde pomalu do finiše

Do konce základní části juniorské a dorostenecké nejvyšší soutěže zbývá šest kol a tak není nouze o tuhé bitvy, kde každý bod může mít cenu zlata. Do playoff v obou soutěžích postupuje 17 mužstev, při čemž junioři drží těsně právě poslední postupovou příčku. To jejich mladší kolegové, dorostenci, jsou na tom o poznání lépe. Aby je play off neminulo musí získat alespoň tři body ze zbývajících možných 18. Jejich osmá příčka nechť jasným důkazem že se týmu daří. Tento týden se ovšem museli vypořádat s rozsáhlou marodkou a velmi velkým počtem mladších hráčů v kádru, což se bohužel promítlo i do výsledků. Svěřencům trenéra Neubauera se dařilo o něco lépe, dokázali porazit s čistým kontem Pardubice a jsou stále ve hře o účast ve vyzařovacích bojích. Jak se vedlo jiným mládežníkům se dozvíte dále v článku.

Extraliga juniorů

HC Energie K. Vary – HC Moeller Pardubice 3:0(2.0,0:0,1:0)
Branky: Rohan T., Mareček, Majer
Asistence: Frk 2, Tomeček, Rohan T., Topinka
Vyrovnané utkání rozhodly využité šance v první třetině a výtečný výkon brankáře Habala, který měl i kus potřebného štěstí. Pardubičtí velmi dobře forčekovali, což činilo hráčům Energie nemalé potíže. Jakmile domácí hru zjednodušili, vyrovnali tím obraz hry a dokázali získat důležité body.

HC Mountfield Č. Budějovice – HC Energie K. Vary 4:2(2:0,1:1,1:1)
Branky: Mareček, Tollinger
Asistence: Frk, Rohan T.
Hosté působili v první třetině ospalým dojmem, špatně se pohybovali, čehož Jihočeši využili k dvoubrankovému náskoku. Teprve důrazná domluva ze strany trenérů o přestávce přinesla zlepšení. Když ve třetí části snížili Karlovarští na 3:2, získali jasnou převahu, avšak na bodový zisk už nedosáhli a sami ještě jednou inkasovali. Šest kol před koncem základní částí mají mladí energetici naději na play off, kdy mají dva body náskoku před 17. Ústím. Do play off postupuje 16 týmů

Extraliga dorostu

HC Sparta Praha – HC Energie K. Vary 6:3 (2:0,2:1,2:2)
Branky:Tomeček, Winkler, Sýkora
Asistence: Sýkora, Urbančok, Hluchý
Do obou utkání nastoupili hosté velmi omlazeni, když měli v sestavě jen čtyři hráče "druhého" ročníku (9.třídy), a to především z důvodu zranění. Mladé mužstvo mělo v úvodu pátečního utkání zbytečný respekt z momentálního lídra tabulky. Ostychu se karlovarští zbavili až po polovině utkání a ve třetí třetině se jim podařilo utkání alespoň zdramatizovat gólem necelých 5 minut před koncem, kdy snížili na rozdíl dvou branek. Domácí vzápětí opět odskočili na tři branky a o vítězi bylo rozhodnuto.

HC Energie K. Vary – HC Moeller Pardubice 5:7 (4:1,0:2,1:4)
Branky:Tomeček 3, Liška, Kubáč
Asistence: Winkler 2, Hluchý 2, Sýkora, Kubáč
Úvod zápasu měli domácí přímo pohádkový, kdy z pěti střel 3 skončily v pardubické síti. V úvodní části hosté hráli dost přesilových her, dokonce i dvě dvojnásobné trvající 90 a 60 vteřin, ve kterých karlovarští ztratili plno sil. V dalším průběhu zápasu pak tyto síly Energii chyběly, především ve třetí třetině, čehož soupeř využil a výsledek otočil. V závěrečné power - play se podařilo domácí 47 sekund před koncem utkání vyrovnat. Bohužel těžko uvěřitelnou chybou se soupeř dostal ihned znovu do vedení a brankou do naší opuštěné sítě své vítězství pečetil. Mrzí, že hodně omlazené mužstvo Energie (nutno podotknout oproti soupeři - 11 hráčů "druhého"ročníku) nevytěžilo z utkání bodový zisk, který byl tak blízko. Na druhou stranu věříme, že tato těžká porážka přinese poučení. V tabulce jsou dorostenci na osmém místě a play off jim zaručí 3 body z osmnácti. I zde postupuje do play off 16 týmů.

Žákovská liga - 9. třída

HC Energie K. Vary – HC Kladno 5:5 (1:4,2:1,2:0)
Branky:Csamango 2, Zikmund, Brodský, Sturma
Asistence: Vrána L., Svoboda, Šaling, Bečka, Jirušek, Zikmund
Karlovarští zaspali úvod utkání a probrali se až ve 25.minutě, když prohrávali 1:5. Po korekci v sestavě se jim podařilo snížit a následně získat aktivitu na své hole. Pochvalou pro tým je, že výsledek nevzdal a dokázal stav srovnat.

Žákovská liga - 8. třída

HC Energie K. Vary - HC Kladno 10:2 (2:0, 5:0, 3:2)
Branky: Vrána J. 5, Klíma 2, Opatrný, Petrov, Ziegler
Asistence: Ziegler 4, Priškin, Kodl, Petrov, Opatrný, Vrána
Karlovaráků byl od začátku utkání plný led. Výborným nasazením a pohybem si vytvářeli mnoho brankových příležitostí, které i efektivně využívali. Ač to byl jednoznačně týmový výkon, je třeba vyzdvihnout dvojici Vrána (5 branek) a Ziegler (4 asistence).

Liga mladších žáků - 7. třída

HC Děčín – HC Energie K.Vary 0:14
Branky:Rubeš 6x,Vodička 3x,Křehký,Hubáček,Parshakov,Rulík,Bláha
Asistence: Bláha 3x,Nguyen 2x,Červenka 2x,Obodzynskyy 2x,Parshakov 2x,Rulík 2x,Rubeš,Sus,Bečka,Vodička,Mikeš
Utkání se odehrálo prakticky před domácím brankářem, o čemž svědčí poměr střel 55:8 ze strany K. Varů. Děčín nebyl adekvátním soupeřem a hosté si tak s velkou chutí zastříleli. O jejich převaze hovoří i to, že kanadské body si připsal i brankář Nguyen za dvě gólové nahrávky.

Liga mladších žáků - 6. třída

HC Děčín – HC Energie Karlovy Vary 2:5 (0:0, 2:2, 0:3)
Branky:Šesták, Smolka 2, Hauzr, Trapl
Asistence: Beer, Šesták, Hauzr
Zápas byl dlouho vyrovnaný. Karlovarští se nakonec prosadili až ve třetí části, kdy dokázali proměnit své šance a třemi góly rozhodli.

Západočeský přebor elévů - 5. třída

HC Energie K. Vary - TJ Stadion Cheb

Utkání bylo odloženo pro nemoc hráčů hostů.

Západočeský přebor elévů - 4. třída

HC Energie K. Vary - TJ Stadion Cheb 6:3 (1:2, 2:0, 3:1)
Branky: Hoag 2, Parshakov 2, Tocik a Zeman
Asistence: Parshakov, Formánek
Karlovarští hráči podali jeden ze svých slabších výkonů, přesto nakonec dokázali nad snaživým soupeřem zvítezit.