Mládež je naladěna na dobrou vlnu

Nejstarší z karlovarských mládežníků, junioři, sice uplynulý týden prohráli s věčným rivalem z Plzně, ale i přes to si stále drží velice sympatickou třetí příčku ligové tabulky. Na stejném místě se ale drží i starší dorostenci, kteří si zatím po celou sezonu drží vyrovnané výkony. Ovšem zajímavá situace se udála uplynulý herní týden v sedmých třídách a to na ledě Kadaně. Energie tři minuty před koncem zápasu vedla již 1:4, ovšem domácím se podařilo během dvou minut vyrovnat. Hosté z Karlových Varů ještě poslední minutu museli hrát o čtyřech, ovšem i navzdory tomuto dvacet vteřin před závěrečnou sirenou se trefil ve vlastním oslabení Daniel Troška (na snímku) a zařídil tak hostům plný bodový zisk.

Extraliga juniorů

HC Plzeň – HC Energie Karlovy Vary 5:1 (2:0,1:0,2:1)
Branka: Frk
Na ledě lídra tabulky se rozhodovalo v přesilových hrách, které domácí využili celkem ve třech případech.

BK M. Boleslav – HC Energie Karlovy Vary 3:2 SN (0:0,1:2,1:0 – 1:0)
Branky: Mistoler, Vaněk
Asistence: Kellner, Schusser, Chaljavin, Hudák
Ve čtvrtém utkání na ledě soupeřů po sobě během šesti dnů podali karlovarští nejlepší výkon. Je škoda, že zápas nedotáhli do vítězného konce a prohráli až v samostatných nájezdech.

Extraliga staršího dorostu

Č.Budějovice – HC Energie Karlovy Vary 2:3po prodl.(1:1,0:0,1:1-0:1)
Branky: Formánek, Novák,Tomeček
Asistence:Csamango, Valeš, Novák
Energetici předvedli poctivý výkon, ve kterém vycházeli z organizované defenzivy a vyráželi k rychlým protiútokům. Herně vyrovnané utkání mělo dramatický závěr. Jihočeši se dostali v 56.minutě do vedení, avšak karlovarský tým nesložil zbraně a dokázal v power play vyrovnat. V prodloužení hosté rozhodli o zisku dvou bodů využitím přesilové hry.

Žákovská liga starších žáků – 8. třída

SK Kadaň – HC Energie Karlovy Vary 3:7 (1:1, 1:2, 1:4)
Branky:Novák M. 2,Parshakov,Rubeš,Červenka,Obodzynskyy,Novák J.
Asistence:Obodzynskyy,Novák M.,Dimitrov,Novák J.,Rubeš
Osmáci na kadaňském ledě to neměli vůbec lehké. V první třetině rozhodčí až viditelně pomáhali domácím. Hosté přežili několik oslabení, včetně dvouminutového 5-3. To Karlovaráky "nakoplo" a postupně začali s přibývajícími minutami a vstřelenými brankami přebírat utkání do svých rukou. Za předvedený výkon si tým zaslouží pochvalu.

Žákovská liga starších žáků – 7. třída

SK Kadaň- HC Energie Karlovy Vary 4:5 (0:0, 1:3, 3:2)
Branky:Hauzr, Salajka, Beer, Baxa, Troška
Asistence:Prachař, Smolka, Vildumetz, Hauzr
V 17. minutě 3. třetiny vedli karlovarští 4:1, ale během dvou minut domácí srovnali na 4:4. Ještě minutu před koncem utkání karlovarští hráči dostali dvouminutový trest, během kterého dokázali domácí překvapit aktivní hrou, a ač v oslabení, zavřeli domácí v jejich třetině a v čase 19:40 střelil od modré Daniel Troška vítězný gól.

Žákovská liga mladších žáků – 6. třída

HC Energie Karlovy Vary - SK Kadaň 2:5 (0:0, 1:2, 1:3)
Branky:Salva a Pajk
Asistence:Salva a Zeman
Karlovarští hokejisté v oslabené sestavě podali bojovný výkon, který však na lepší výkon hostů nestačil.

Žákovská liga mladších žáků – 5. třída

HC Energie Karlovy Vary - SK Kadaň 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Branky:Prošek 2, Parshakov, Šetek, Formánek
Asistence: Chmiel 2, Formánek, Šik, Parshakov
Oba protivníci sehráli velmi kvalitní utkání, ve kterém zvítězilo zaslouženě domácí družstvo zásluhou lepšího a důraznějšího zakončení brankových příležitostí.

Západočeský přebor elévů a v minihokeji – 4. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Mariánské Lázně 2:3
Branky:Jiskra, Novotný D.
Energetici si vytvořili řadu příležitostí, ale ty nedokázali proměnit. Proto odešli z utkání těsně poraženi.