Mládež: juniorce se daří dobře, ostatním rovněž

Junioři stále dobře kráčejí tabulkou a zhruba v polovině soutěže jim patří třetí příčka. Velice pěkný zápas odehráli minulý týden proti Slavii, kterou pokořili 7:3. Velkou měrou se o tento úspěch postaral Jan Topinka (na snímku), který si připsal čtyři body za dvě nahrávky a dvě asistence. O husarský kousek se o víkendu postarali hokejisté šesté třídy. V domácím zápase prohrávali s Mostem již 0:5, ovšem zápas se jim podařilo dokonale otočit a připsali si tak plný bodový zisk za výsledek 8:6. Jak se dařilo ostatním mládežníkům se dočtete dále v článku.

Extraliga juniorů

HC Plzeň – HC Energie K. Vary 1-0 (0:0, 0:0, 1:0)
Obě mužstva dvě kola před koncem první části soutěže měla jistý postup do šestky nejlepších a zároveň do jarního play off. Utkání se odehrálo bezstarostně z obou stran. O výsledku rozhodla jedna povedená střela domácích z úvodu závěrečné třetiny.

HC Energie K. Vary - HC Slavia Praha 7:3 (2:1,1:2,4:0)
Branky: Topinka 2, Mareček, Kellner, Hudák, Vachovec, Frk
Asistence: Topinka 2, Mareček, Kverka, Rohan M., Vaněk, Schusser, Frk
Oba soupeři měli jistý postup mezi šest nejlepších týmů skupiny, kdy oba předvedli bezstarostný a útočně laděný hokej plný pěkných kombinací. V úvodních dvou třetinách se hrálo vyrovnané utkání. Poslední část střelecky patřila Energii, která zaslouženě vyhrála.

Extraliga staršího dorostu

HC Energie K. Vary – HC Geus Okna Kladno 5:4 po prodl.(0:2,3:1,1:1,-1:0)
Branky:Táborský 2,Záhora,Hluchý,Beran
Asistence:Zadražil 2,Sýkora,Tomeček,Novák,Kubáč
Domácí tým předvedl vývoj skore typický pro poslední zápasy. Prohrával 0:2 a 1:3, přesto dokázal hlavně díky úspěšnosti v přesilových hrách vybojovat dva body.

HC Plzeň – HC Energie K. Vary 2:1po prodl.(0:0,1:0,0:1-1:0)
Branka:Beran
Asistence:Tomeček,Hluchý
Energetikům patřila úvodní a závěrečná část duelu. Ve druhé třetině se ujali vedení domácí, neboť dokázali potrestat častá vyloučení karlovarských hráčů. Hosté dokázali 5 minut před koncem zaslouženě vyrovnat. V prodloužení měli štěstí domácí, kteří tak získali bonusový bod.

Extraliga mladšího dorostu

HC Letňany Praha - HC Energie K.Vary 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: Molnár, Hroch, Bečka
Asistence: Sturma 2, Zikmund, Vrána
Karlovaráci se ukázali na ledě Letňan jako kompaktní tým. Výborným pohybem a kombinací se dostávali do slibných šancí, které se však nedařily zúročit. Zlom přišel ve druhé části, kdy se podařilo proměnit nenápadnou akci ve vedoucí branku. Ve třetí části hosté potvrdili svou mírnou převahu a dvakrát nedali domácímu gólmanovi šanci. Chlapci předvedli skvělý výkon podpořený výborně chytajícím D. Fečem.

Žákovská liga starších žáků – 8. třída

HC Most – HC Energie K.Vary 4:2 (1:0, 3:2, 0:0)
Branky:Fencl,Mikeš
Asistence:Schovánek,Parshakov,Novák M.
Vyrovnané utkání rozhodlo neproměňování vyložených šancí, kterých si hosté vypracovali dost. Střelcem utkání se stal domácí Živný, který nastřílel všechny branky domácích.

HC Energie K.Vary – HC Stadion Teplice 7:1 (2:1, 3:0, 2:0)
Branky:3 Novák M,2 Novák J.,Schovánek,Sus
Asistence: 2 Fencl,Schovánek,Novák J.
Proti urputně bránícímu soupeři s výborně chytajícím gólmanem se domácí jen těžce prosazovali. S přibývajícím časem se jim začalo dařit proměňovat vytvořené šance a zaslouženě si připsali 2 body.

Žákovská liga starších žáků – 7. třída

HC Most- HC Energie K. Vary 5:9 (2:6, 1:1, 2:2)
Branky: Hauzr 3, Baxa 2, Smolka,Trapl,Trofimov,Kabyl
Asistence: Šesták 2,Prachař,Beer,Hauzr,Trapl
Rychle vstřelené góly ovlivnily průběh utkání. Hosté pod dojmem první třetiny v další fázi zápasu polevili a umožnili domácím dotahovat a stav zápasu zkorigovat.

HC Energie K. Vary – HC Stadion Teplice 11:1 (1:1, 2:0, 8:0)
Branky:Trofimov 4, Trapl 2, Hauzr 1, Baxa 1, Troška 1, Beer 1, Prachař 1
Asistence:Hauzr 3, Vildumetz 2, Prachař 2, Troška 1, Chládek 1, Trapl 1
Po vlažném začátku si domácí postupně vytvářeli řadu šancí, které dokázali proměňovat až ve třetí třetině, ve které předvedli excelentní výkon.

Žákovská liga mladších žáků – 6. třída

HC Energie K. Vary - HC Most 8:6 (0:4, 7:2, 1:0)
Branky: Pajk 3, Šála 2, Salva, Zeman, Václav
Asistence: Václav 2, Pajk, Salva, Rozhon
Karlovarští prohrávali už 0:5, avšak ani za tohoto stavu se nevzdali a zápas zaslouženě otočili.

HC Stadion Teplice - HC Energie K. Vary 1:29 (0:11, 1:9, 0:9)
Branky:Rozhon, Chodounský a Šála po 4, Kunc, Pajk, Václav a Nídl po 3, Hanák a Salva po 2, Parshakov
Asistence: Václav 6, Hanák a Pajk po 5, Kunc 3, Tocik, Parshakov po 2, Rozhon, Chodounský, Zema a Tekely
Za 60 minut hry vyslali karlovarští na branku domácích 76 střel a téměř každá třetí skončila v síti.

Žákovská liga mladších žáků – 5. třída

HC Energie K. Vary - HC Most 11:0 (2:0, 5:0, 4:0)
Branky:Maloušek a Parshakov po 3, Glanc Š. a Formánek po 2, Hoang
Asistence:Glanc Š. 3, Maloušek 2, Parshakov, Habr, Bernáth
Domácí družstvo se především díky lepšímu pohybu dostávalo do tlaku, který dokázalo proměnit v gólovou nadílku.

HC Stadion Teplice - HC Energie K. Vary 1:24 (1:7, 0:9, 0:8)
Branky:Šetek, Prošek a Formánek po 4, Žeravík a Doubek po 3, Maloušek a Hoang po 2, Chmiel a Šik
Asistence:Glanc Š., Šik a Hoang po 4, Prošek 3, Maloušek a Žeravík po 2, Bernáth, Kratochvíl, Šetek a Formánek
Utkání bylo jednostrannou záležitosti hráčů Energie.

Západočeský přebor elévů a v minihokeji – 4. třída

HC Energie K. Vary – HC Třemošná 3:4
Branky:Prošek2, Doubek
Asistence:Jiskra
Rychlé a vyrovnané utkání mohli domácí rozhodnout v první třetině, ve které nastřelili 4 tyče. Utkání pak smolně ztratili v samotném závěru, kdy hosté proměnili těsně před koncem trestné střílení.