Mládež: junioři i dorost drží pátou příčku

Karlovarští junioři i dorostenci v uplynulém týdnu opět připsali na svá konta důležité bodové zisky. Přestože junioři po domácí výhře nad Libercem ukončili vítěznou sérii na ledě Mladé Boleslavi, zůstávají nadále na páté příčce tabulky. Stejně lichotivé umístění drží i dorost po dvou vítězstvích. Velký podíl na nich má mimo jiné Dominik Vaněk (na snímku), který skóroval v Ústí a doma proti Liberci rozhodl penaltový rozstřel dvěma úspěšnými nájezdy. Několika vysokých výher dosáhly i žákovské kategorie.

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary – HC Bílí Tygři Liberec 5:2 (3:0, 1:0, 1:2)
Branky: Budínský 2, Mareček 2, Schmidt. Asistence: Budínský 2, Dej 2, Rohan M. 2, Mareček, Sláma.
Energii se vydařila zejména první třetina, ve které využila brankové příležitosti. Ve druhé části převaha domácích pokračovala, ale dokázali vstřelit pouze jednu branku. Závěr utkání karlovarští malinko podcenili a soupeř si vytvářel víc šancí, avšak na jakýkoli bodový zisk nemohl pomýšlet.

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky: Tollinger. Asistence: Sláma.
Možná trochu v podvědomí poslední třetiny předchozího zápasu nevyšel Energii úvod. Rozhodující moment však nastal ke konci druhé třetiny, kdy rozhodčí nepřesnou signalizací vyloučení hru nepřerušil a po zmatku před hostující brankou vstřelili Mladoboleslavští třetí gól. Závěrečný nápor Energie na obrat nestačil.

Extraliga dorostu

Ústí n. Labem – HC Energie Karlovy Vary 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)
Branky: Hampl 2, Kverka, Vaněk, Schusser. Asistence: Sýkora, Schusser, Vachovec, Putyera.
Po úvodní inkasované brance byl z pohledu K. Varů pro celé utkání rozhodující obrat ve skóre na 1:2, který se podařil ještě do konce první části po využitých přesilových hrách. Od té doby vývoj zápasu hosté kontrolovali až do jeho závěru a po zásluze získali 3 body.

HC Energie Karlovy Vary – Bílí Tygři Liberec 3:2 po SN (1:1,1:1,0:0 – 1:0)
Branky: Sýkora, Schusser, Vaněk. Asistence: Hampl, Frk, Fusek.
Oba týmy sehrály zcela vyrovnané utkání. Důležitým momentem zápasu byla dvojnásobná početní výhoda, kterou Energie využila ke srovnání stavu na 2:2. Nerozhodný výsledek po 60 minutách byl spravedlivým vyjádřením sil na ledě. V prodloužení byli aktivnější domácí, ale zasloužený bod navíc si vystříleli až v samostatných nájezdech, ve kterých se dvakrát nemýlil Vaněk.

Žákovská liga starších žáků - 9. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Kolín 9:0 (3:0, 1:0, 5:0)
Branky: Winkler 2, Tomeček 2, Vrána, Brodský, Svoboda, Troška, Zadražil. Asistence: Tomeček 2, Zadražil 2, Vrána, Lintemer, Winkler.
Domácí brankář málem umrznul! Tak by se dala charakterizovat převaha domácích, kdy se hra odehrávala jen v jednom pásmu a tím bylo obranné pásmo Kolína. Hosté vystřelili za celých 60 minut celkem pouhé 4 střely. Od 1. minuty nebylo o vítězi pochyb.

Žákovská liga starších žáků - 8. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Kolín 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
Branky: Zikmund 2, Šaling, Csamango, Miškovský. Asistence: Csamango 2, Bouda, Miškovský, Sturma, Bečka.
Padesát minut měli domácí problém prosadit se proti těsné osobní obraně hostů, až v závěrečných deseti minutách se podařilo vstřelit tři branky a vytvořit tak jednoznačný výsledek.

Žákovská liga mladších žáků

Utkání v Kolíně byla odložena na sobotu 22. prosince.

Západočeský regionální přebor elévů

HC Energie Karlovy Vary - DDM Rokycany 11:1 (4:0, 3:0, 4:1)
Branky: Vildumetz 4, Bečka J. a Smolka 2, Hanák, Trapl, Pajk. Asistence: Pajk 3, Hanák 2, Vaic, Vildumetz, Bečka J., Smolka.
Hosté, i přes snaživý výkon, nedokázali domácí hráče vyprovokovat k maximálnímu nasazení. Naopak, karlovarští hráči v některých fázích hru až podceňovali. Přesto dosáhli jasné vítězství.