Mládež před reprezentační pauzou ve formě

K a r l o v y  V a r y - Výbornými výsledky se prezentovali karlovarští junioři a dorostenci před první reprezentační přestávkou. Starší kategorie nejprve zdolala na domácím ledě Opavu a poté si vyšlápla i na Oceláře z Třince. Přední tým moravské skupiny však nakonec alespoň jeden bod za remízu 4:4 vybojoval. Na úspěšnou moravskou štaci se vydali dorostenci. Ve čtvrtek trefil v Opavě výhru v poslední minutě svým třetím gólem zápasu Vít Budínský, o den později excelovali svěřenci trenéra Mlejnka v Třinci. Oba karlovarské výběry nyní čeká reprezentační pauza, kterou na karlovarském zimním stadionu v pátek vyplní utkání národních týmů České republiky a Finska do sedmnácti let.

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary - HC Slezan Opava 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: Vojtěch Polák 2, Jan Bauer, Jakub Bauer. Asistence: Kuběna 2, Kudláček, Gasparik, Kocek, Bušta, Hamerle, Mašek.

Domácí nastoupili do utkání posíleni o Vojtěcha Poláka, který v první pětce nahradil zraněného Chybu. Karlovarští soupeře od začátku přehrávali, ale dokázali vstřelit v první polovině zápasu jen jednu branku. Po soupeřově náhodné vyrovnávací brance, domácí odpověděli během několika vteřin druhým gólem. Za necelé čtyři minuty vyslal Hamerle V. Poláka do samostatného nájezdu, který se nemýlil a rozhodující brankou v utkání uklidnil své spoluhráče. Když tentýž hráč vstřelil čtvrtý gól, bylo o vítězi rozhodnuto.

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 4:4 (1:0, 1:1, 2:3)
Branky: Sedláček 3, Tomaška. Asistence: Jan Bauer 2, Jakub Bauer 2, Tomaška, Štourač, Gasparik, Kuběna.

Ve značně improvizované sestavě, ale o to s větší chutí a nasazením se energetici pustili do jednoho z favoritů skupiny B. Od začátku jej tak dostávali pod tlak a vytvářeli si neuvěřitelné množství šancí, které však brankář reprezentace do 20 let Koutský vesměs likvidoval. Závěrečná třetina však přinesla spoustu zvratů. Nejprve Třinec vedl 2:3, ale po několika minutách opět prohrával 4:3. Nakonec po hrubé chybě domácích v obraně srovnali Oceláři na konečných 4:4. V zápase se třemi góly blýskl útočník Pavel Sedláček.

Extraliga dorostu

HC Slezan Opava – HC Energie Karlovy Vary 4:5 ( 2:2, 2:1, 0:2)
Branky: Budínský 3, Šnajdr, Sláma. Asistence: Zmeškal, Smolík, Dudek, Budínský, Boguský, Ozom, Děkan.

Hosté se ujali v polovině první části během dvou minut vedení 2:0, ale Opavští stačili ještě v téže třetině srovnat. Vyrovnávací gól Slezanu z poslední vteřiny třetiny, navíc při oslabení tří ku pěti srazil Karlovy Vary do kolen. Silou vůle ovšem dokázaly v závěrečném části výsledek otočit. Nejprve vyrovnal Sláma a vítěznou branku vstřelil půl minuty před koncem Budínský.

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 2:6 (1:4, 0:1, 1:1)
Branky: Dudek, Rohan, Smolík, Budínský, Šnajdr, Zmeškal. Asistence: Dudek 2, Budínský, Tollinger, Smolík, Topinka.

O vítězství hostů rozhodl vstup do utkání. Ve čtvrté minutě vedli energetici již tři nula a tento náskok si pozornou hrou drželi až do konce střetnutí.

Žákovská liga starších žáků - 9. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Kladno 5:3 (3:0, 1:2, 1:1)
Branky: Chocholáč 2, Kellner, Kroupa, Chaljavin. Asistence: Chaljavin 2, Hudák, Mistoler, Chodounský.

K dohrávanému utkání přijel soupeř v nejsilnější sestavě s cílem potvrdit vedoucí příčku tabulky. Od první minuty zápasu se oba týmy dostávaly do šancí, ale brankáři drželi čisté konto až do 12. minuty, kdy se trefili domácí. Ti pak stačili v první třetině přidat ještě dva další góly. Vedení o tři branky se ukázalo jako rozhodující. Přestože v další části souboje kladenští hokejisté hodně přitlačili na pilu a dokázali vždy snížit. Na každý gól Středočechů ale Energie odpověděla. Konečná výhra nad prvním týmem soutěže je nesmírně cenná.

HC Energie Karlovy Vary – HC Slavia Praha 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Branky: Chaljavin, Zíka. Asistence: Hudák, Chodounský, Kroupa.

V úvodu zápasu se Karlovy Vary dostaly pod tlak, ale přesto se z branky se radovali jako první, když využily rychlého protiútoku k otevření skóre. Ve druhé třetině vývoj utkání hosté dokázali otočit ve svůj prospěch a v závěrečné části svůj náskok ještě zvýšit. Závěrečný tlak karlovarským mladíkům přinesl pouze snížení.

Žákovská liga starších žáků - 8. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Rabat Kladno 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Branka: Frank. Asistence: Hampl.

Domácí předvedli zatím nejslabší výkon v sezóně a po zásluze se soupeřem jednoznačně prohráli.

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 1:6 (0:1, 0:1, 1:4)
Branka: Hampl. Asistence: Šik.

Přílišný respekt ze soupeře a místy až bojácnost domácích pomohly soupeři ve třetí třetině předvést exhibici a přesvědčivě zvítězit.

Žákovská liga mladších žáků - 7. třída

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branka: Schopf.

V oboustranně útočném utkání hraném ve vysokém tempu doplatili energetici na střeleckou nemohoucnost. Veškeré jejich ofenzivní snažení naráželo na výborně chytajícího gólmana domácích. Přesto lze ocenit bojovnost všech karlovarských hráčů.

Žákovská liga mladších žáků - 6. třída

HC Slavia Praha – HC Energie Karlovy Vary 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)
Branky: Frk 2, Hluchý. Asistence: Táborský 2.

Na ledě Slavie sehrála hostující šestá třída vyrovnané utkání, které nepostrádalo rychlý pohyb a nasazení. O konečném výsledku rozhodly individuální chyby Karlových Varů.

Regionální přebor elévů 4. a 5. tříd

Zápasy HC Energie Karlovy Vary – HC Baník Sokolov nebyly odehrány kvůli marodce v obou klubech.

Regionální soutěž v minihokeji

3. třída
HC Klášterec – HC Energie Karlovy Vary 0:22
Branky: Michálek 4, Rubeš 3, Švec 3, Kodl 3, Fencl 2, Mikeš 2, Bláha, Kovařík, Schovánek, Chadim, Buchar.

2. třída HC Klášterec – HC Energie Karlovy Vary 2:22
Branky: Binias 8, Bečka 7, Trapl 3, Smolka 2, Jakubův, Hauzr.