Mládež: správné vkročení do nového roku?

Tento souhrn výsledků mládežnických utkání za uplynulý týden bude velice stručný. Starším žákům mistrovské zápasy v novém roce ještě nezačaly, tak se čtenář bude muset spokojit jen s dílčími výsledky. Nejstarší z karlovarských mladíků, junioři, vstoupili do nového roku více než dobře. Porazili na hostujícím ledě silného soupeře Spartu Praha a jejich sebevědomí tím opět o něco poskočilo. Za zmínku stojí dvě branky a jedna přesná přihrávka další z karlovarských nadějí Tomáše Rohana, kterému se daří i jiných zápasech. Jednu branku přidal i Tomáš Schmidt (na snímku). Ovšem kdo měl pořádnou smůlu byli dorostenci. V domácím zápase s Českými Budějovicemi narazili na precizní obranu a ani štěstěna příliš nezasáhla a tak všechny body putovaly na jih čech. Jak si vedly nejmladší karlovarské naděje a bližší informace o výše zmíněných zápasech se dočtete dále v článku.

Extraliga juniorů

HC Sparta Praha – HC Energie K. Vary 3:4 ( 2:3,0:0,1:1)
Branky: Rohan T.2, Schmidt, Hudák
Asistence: Frk 2, Rohan T., Záhora, Přindiš, Tollinger
Energetici na ledě favorita podali zodpovědný výkon. Hráli po celé utkání organizovaně v obraně a přecházeli do rychlých kontrů, které dokázali proměnit. Od druhé třetiny kontrolovali vývoj utkání a zaslouženě se radovali ze zisku tří bodů.

Extraliga dorostu

HC Energie K. Vary – HC Mountfield Č. Budějovice 1:3 (1:1,0:1,0:1)
Branky:Kverka
Asistence:Hluchý
Hosté začali utkání lépe a domácí se až po 10 minutách stali rovnocennými partnery. Ve druhé třetině se hra přelévala z jedné strany na druhou a v jejím závěru karlovarští inkasovali branku okamžitě po vhazování ve vlastním obranném pásmu, což nakonec znamenalo rozhodující moment utkání, neboť na konečných 1:3 Mountfield pečetil až v power - play. Celkově je vítězství hostů zasloužené.

Západočeský přebor elévů – 5. třída

HC Klatovy - HC Energie K. Vary 2:16 (0:3, 1:7, 1:6)
Branky:Trofimov a Trapl 3, Smolka, Vildumetz a Bečka 2, Beer, Hanák, Chodounský a Rozhon
Asistence:Bečka a Pajk 5, Smolka 2, Rozhon a Kubálek
Klatovští do poloviny utkání vzdorovali, avšak nasazené tempo nevydrželi a ve druhé polovině utkání naprosto odpadli.

Západočeský přebor elévů – 4. třída

HC Klatovy - HC Energie K. Vary 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Branky:Nídl 3, Prošek a Parshakov
Asistence:Kellner 3
Hosté museli hodně bojovat o vítězství, neboť domácí družstvo hrálo velmi dobře.