Mládež stoupá tabulkou vzhůru

K a r l o v y  V a r y - Sérii deseti zápasů bez porážky karlovarských dorostenců sice minulý týden ukončila Třebíč, přesto se mladí energetici drží na třetí pozici extraligové tabulky. Výborně se v posledních týdnech daří i juniorskému výběru, který se po slabším vstupu do soutěže vyšplhal až na pátou pozici mezi českou elitou. Na úspěších konce minulého týdne se dvěma brankami podílel i Jakub Bauer. Vítězství si připsaly rovněž starší žákovské kategorie, které si poradily s rivalem z Plzně.

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 2:2 (1:0, 1:1, 0:1)
Branky: Kocek, Jakub Bauer. Asistence: Tomaška, Sedláček, Kloz.

Hosté nastoupili s obměněným kádrem a novými trenéry. Na jejich hře byla znát maximální bojovnost a nasazení. Energetici sice dostávali soupeře pod tlak, ale nedůrazem v koncovce a zbytečnými chybami umožnili Kometě odvést si bod za remízu.

HC Dukla Jihlava - HC Energie Karlovy Vary 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Branky: Jan Bauer, Hlubuček, Hamerle, Zaťovič, Jakub Bauer. Asistence: Bušta, Kocek, Gasparik.

Do 25. minuty dokázala Jihlava s karlovarskými hokejisty držet krok a byla velice nepříjemná v útoku. Avšak dvěma góly v rozpětí několika vteřin hosté její snahu značně otupili. Pak se domácí dopouštěli spousty chyb, které se hostům podařilo částečně trestat.

Extraliga dorostu

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 3:5 (0:1, 1:3, 2:1)
Branky: Šnajdr 2, Sláma, Budínský, Rohan. Asistence: Sláma, T. Polák, Dudek, Budínský, Rohan.

Po dvě třetiny kontrolovali Karlovarští průběh utkání. V poslední části ale inkasovali dva slepené góly po hrubých individuálních chybách a nakonec v jejich prospěch rozhodla až závěrečná power – play domácích, ve které vstřelili gól do prázdné branky.

HC Energie Karlovy Vary - SK Horácká Slavia Třebíč 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Branky: Schmidt, Šnajdr, Sláma. Asistence: Budínský, Dudek, Boguský, Zmeškal, Schmidt.

Utkání rozhodla desetiminutovka ve druhé třetině, kdy domácí svým nekoncentrovaným výkonem umožnili soupeři utéct na stav 1:3. Tento náskok, i přes velké množství šancí, již nebyli schopni zkorigovat a po deseti neprohraných zápasech opět okusili hořkost porážky.

Liga starších žáků - 9. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Lasselsberger Plzeň 6:3 (0:0, 3:1, 3:2)
Branky: Osladil 2, Chaljavin, Kellner, Kroupa, Ryžuk. Asistence: Hudák 2, Netík, Osladil, Kroupa.

Domácí tým postižený velkou marodkou byl v nelehké pozici, poněvadž proti kompletnímu soupeři potřeboval bodovat. Od začátku souboje byli hráči Energie vždy o krůček před soupeřem, ale střelecky se prosadili až ve druhé třetině. Snahy hostujícího týmu o zvrat mladí energetici obětavě zlikvidovali, což jim vyneslo zasloužené vítězství.

Liga starších žáků - 8. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Lasselsberger Plzeň 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)
Branky: Frank 2, Vachovec. Asistence: Vaněk 2, Černý.

Energetici se dvěma slepenými góly poslední minutě úvodní třetiny ujali vedení 2:0. Druhá část patřila hostům, kdy jejich mohutný start umocnila využitá přesilovka 5 na 3. Ve třetím letošní vzájemném duelu strhli osmáci vítězství na svoji stranu hned na začátku třetího dějství a vylepšili vzájemnou bilanci na tři vítězství.

Liga mladších žáků - 7. třída

HC Energie Karlovy vary - HC Rabat Kladno 2:2 (2:0, 0:1, 0:1)
Branky: Vachovec, Fišar. Asistence: Frank.

Domácím vyšla úvodní třetina, ve které se po vtipné spolupráci Franka s Vachovcem a samostatném úniku Fišara ujali dvougólového vedení. Kladenští však od úvodního hvizdu Karlovarské převyšovali bruslařsky a vyrovnání bylo jen otázkou času. Přes snahu Západočechů je nutné sportovně přiznat, že hosté byli tentokrát lepším mužstvem a získaný bod je z celkového pohledu úspěchem. Nejlepším hráčem karlovarských byl brankář Nový.

Liga mladších žáků - 6. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Rabat Kladno 2:2 (1:1, 1:0, 0:1)
Branky: Frk, Červenka. Asistence: Táborský, Čoudek.

Do střetnutí vstoupili lépe hosté, kteří se již ve druhé minutě ujali vedení. Po inkasované brance převzali aktivitu karlovarští žáci a jejich snaha znamenala vyrovnání v 10. minutě brankou Frka. Ve druhé dvacetiminutovce vyrovnaného duelu šli do vedení domácí gólem Červenky. Závěrečná část byla ve znamení hostů, kteří v přesilovce skóre srovnali. Přesto mohli domácí získat cenné body, neboť 10 vteřin před koncem vyslal M. Frk do samostatného úniku L. Vránu, který bohužel svůj nájezd neproměnil.