Mládež zakončila rok úspěšně

K a r l o v y  V a r y - Všechny mládežnické kategorie mají pro pomalu končící kalendářní rok dohráno. Poslední zápasy mládežnických kategorií byly většinou úspěšné. Junioři se po porážce od Zlína vrátili na vítěznou vlnu a přivezli si k Vánocům dvě výhry z česko-polského pomezí, díky kterým poskočili na páté místo. Dvěma góly a nahrávkou k úspěchům pomohl útočník Jakub Hamerle. Dorostenci měli se stejnými soupeři úspěšnost na domácím ledě poloviční a přečkají Nový rok třetí.

Extraliga juniorů

HC Slezan Opava – HC Energie Karlovy Vary 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: Kuběna, Bauer Jan, Bušta, Hamerle. Asistence: Kocek, Kuběna, Chyba, Hamerle, Kloz.

Opava v brance s brankářem Žigárdym, který letos již naskočil v několika extraligových zápasech A-mužstva Vsetína, byla nepříjemným soupeřem po celé utkání. Rozhodla poslední třetina, ve které hosté vynikajícího brankaře Opavy dvakrát překonali a zlomili tak definitivně odpor domácího týmu.

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Branka: Hamerle, Kalousek, Bauer Jan. Asistence: Chyba, Kloz, Gasparik, Zaťovič.

V posledním zápase v kalendářním roce předvedli Karlovarští jako v Opavě velice disciplinovaný a bojovný výkon. Ač je soupeř přestřílel 33:20, zásluhou využitých přesilových her a využití šancí v průběhu zápasu si odvezli z Třince velice cenné a důležité dva body.

Extraliga dorostu

HC Energie Karlovy Vary - HC Slezan Opava 3:1 (0:0,1:1,2:0)
Branky: Dudek, Šnajdr, Budínský. Asistence: Sláma, Topinka, Polák, Šnajdr.

Po dvě třetiny nemohli domácí prolomit střelecké štěstí, což se jim povedlo až v závěrečné pětiminutovce a zaslouženě získali dva body.

HC Energie Karlovy Vary - HC Ocelář Třinec 1:3(0:0,0:2,1:1)
Branky: Smolík. Asistence: Děkan.

O výsledku rozhodla první desetiminutovka druhé třetiny, ve které Karlovarští inkasovali dvě branky po hrubých individuálních chybách a i přes značné úsilí se jim již tuto ztrátu nepodařilo proti lídrovi moravské skupiny srovnat.

Liga starších žáků - 9. třída

HC Slavia Praha – HC Energie K. Vary 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Branky: Hudák 3, Osladil, Chocholáč. Asistence: Chocholáč 2, Hudák, Mistoler, Tomeček, Chaljavin.

Mladí hokejisté z Karlových Varů odjeli na led ambiciózního celku vybojovat dva body a vrátit porážku z domácího ledu. Od prvního hvizdu se hráči Energie koncentrovali na hru a nedávali soupeři moc prostoru. Když se začali prosazovat i před brankou domácích, bylo otázkou, zda využijí množství šancí a nedopustí se zbytečných chyb v obraně, což se podařilo.

Liga starších žáků - 8. třída

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 3:3 (1:1, 2:2, 0:0)
Branky: Balšan, Vaněk, Baar. Asistence: Šaling, Frank, Černý, Vachovec.

Odhodlání hostů získat konečně nějaké body z půdy Slavie bylo patrné hlavně na ledové ploše, kde mladí hokejisté předváděli velmi bojovný výkon. Energetikům, přestože domácí tým vždy v utkání vedl, se podařilo pokaždé vyrovnat. Ve třetí třetině se oba soupeři snažili strhnout vítězství na svou stranu, ale výsledek zůstal nezměněn, a tak došlo k spravedlivé dělbě bodů.

Liga mladších žáků - 7. třída

Utkání HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha bylo odloženo pro nemoc domácích hráčů.

Liga mladších žáků - 6. třída

Severočeský regionální přebor elévů - 5. třída

HC Baník Sokolov - HC Energie K. Vary 2:8 (1:3, 0:3, 1:2)
Branky: Csamango 3, Miškovský, Čoudek, Košťál, Grundler, Kádě. Asistence: Urbančok 4, Čoudek 2, Košťál, Vrzal.

Ačkoliv šli domácí hned v 1.minutě do vedení, hosté brzy skóre otočili a zaslouženě v utkání zvítězili.

Severočeský regionální přebor elévů - 4. třída

HC Baník Sokolov - HC Energie K. Vary 0:6 (0:1, 0:0, 0:5)
Branky: Černý 2, Bečka, Klíma, Rubeš, Vrána. Asistence: Rubeš 2, Michálek, Krejsa, Kundrát T.

Až zjednodušení koncovky ve třetí třetině, ve které Karlovarští vstřelili pět branek, vedlo nakonec k výraznému vítězství.