HC Energie Karlovy Vary

Mládeži se daří s výjimkou juniorů

Soutěže mládežnických kategorií pokračují a karlovarským nadějím se celkem daří. Jen juniorům se v uplynulé třízápasové sérii venkovních utkání nepodařilo vstřelit ani branku, a nezískali tak ani bod. Svěřenci Karla Mlejnka tak mají rozhodně co napravovat. Ostatní kategorie jsou na tom o poznání lépe. Mladší dorostenci prohráli pouze jednou a jsou lídrem tabulky. Starší dorost si také nevede špatně, ale úplně nejlépe si počínají karlovarští osmáci, jejichž bodové konto je soupeřům stále nepřístupné, a tak zůstavají stále neporaženi.

Extraliga juniorů

6. kolo

HC Slovan Ústí n. L. - HC Energie K. Vary 2:0 (0:0,1:0,1:0)
Od 2. třetiny hosté přebrali iniciativu, kterou však nedokázali zužitkovat v podobě vstřelené branky. Domácí potvrdili vítězství v power play gólem do prázdné branky.

7. kolo

HC Pardubice - HC Energie K. Vary 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
V minimálně vyrovnaném utkání karlovarští opět hořeli na koncovce a v poslední třetině dotahovali jednogólový náskok domácích. Tři minuty před koncem při velkém tlaku pardubičtí z brejku dvou na jednoho zvýšili a v power play dovršili své vítězství.

8. kolo

HC Litvínov - HC Energie K. Vary 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Ve velmi vyrovnaném utkání Západočeši udělali hrubou individuální chybu v přesilové hře a soupeř ze samostatného úniku šel do vedení. Tak jako v předcházejících duelech, i tentokrát konečnou podobu výsledku dala neúspěšná power play.

Extraliga staršího dorostu

9. kolo

HC Litvínov - HC Energie K. Vary 0:3(0:2, 0:1, 0:0)
Branky:Troška, Zadražil,Tomeček
Asistence:Kubáč, Vrána, Tomeček, Gombár
Energetici dokázali svou vítěznou sérii protáhnout na čtyři utkání. V herně vyrovnaném zápase dokázali, na rozdíl od soupeře, proměňovat své příležitosti, do kterých se dostali hlavně z rychlých protiútoků. Závěr utkání si karlovarští pozornou organizací hry v obraně pohlídali. Velmi dobrý výkon podal brankář Rauscher.

10. kolo

HC Slavia Praha - HC Energie K. Vary 5:3 (2:0, 1:3, 2:0)
Branky: Vrána 2,Táborský
Asistence: Zadražil, Táborský, Gorčík, Vrána
Energetici nezachytili vstup do utkání a poměrně snadno darovali domácím dvoubrankový náskok. Další nepříjemností úvodu zápasu bylo zranění kapitána Tomečka. Ve druhé části se hosté herně výrazně zvedli a vrátili se do zápasu hlavně díky úspěšnému řešení situací dva na jednoho. Pražský tým nakročil k zisku tří bodů šťastnou čtvrtou brankou a výhru si i přes snahu hostů pohlídal.

11. kolo

HC Energie K. Vary - HC Sparta Praha 4:3 (2:2, 0:0, 2:1)
Branky: Zadražil, Táborský, Jirůšek, Gombár
Asistence: Vrána 2, Csamango, Zadražil
Utkání se odehrálo v Mariánských Lázních a vinou četných absencí do něj nastupovali Karlovarští proti vedoucímu týmu tabulky ve značně improvizované sestavě. Do zápasu však vložili obrovské úsilí a nasazení, důsledně se snažili dodržovat stanovenou týmovou taktiku, která byla založená hlavně na obraně středního pásma. Sparta měla po většinu utkání optickou převahu, větší talent hráčů soupeře nahrazovali karlovarští hráči maximální obětavostí. Týmový výkon podpořený jistým Fečem v brance přinesl velice cenné tři body. Utkání bylo velmi dobrou reklamou pro mládežnický hokej v Karlovarském kraji.

Extraliga mladšího dorostu

7. kolo

KLH Chomutov - HC Energie K. Vary 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Branky: J. Vrána 4
Asistence: Šafář, Zikmund, Hroch
Na chomutovském ledě se hrál vyrovnaný souboj, ve kterém se šance rodily na obou stranách. Hosté se brzy dostali do vedení, které drželi až do poslední třetiny díky výborně chytajícímu brankáři J. Frčkovi. Vše podstatné se odehrálo ve třetí třetině, kdy domácí nejprve srovnali, ale hosté dokázali odpovědět střelcem dne Jakubem Vránou a jeho dvěma rychlými góly, kterými energetici odskočili domácím o dvě branky. Soupeř zkusil power play, ale i v té J. Vrána potvrdil svůj střelecký den a svým čtvrtým gólem do prázdné branky dal výsledku definitivní podobu.

Žákovská liga

5. kolo

8. třída

HC Slovan Ústí - HC Energie K. Vary 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)
Branky: Janata, Svoboda, Vildumetz, Trofimov 2

7. třída

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Energie Karlovy Vary 5:5 (2:3, 1:2, 2:0)
Branky: Salva 2, Pajk, Smolka, Baxa.