Mládežnické soutěže finišují

K a r l o v y  V a r y - Pouhá čtyři kola zbývají dohrát juniorskému a dorosteneckému výběru HC Energie do konce základní části. Vyřazovací boje, kterých se letos účastní nejlepších šest týmů z každé skupiny, má i díky vítězství nad Pískem nadosah mladší kategorie. Junioři, nejlépe bránící celek soutěže, se o play-off nadále perou především s pražskou Slavií. I přes porážku na jejím ledě, drží tým kouče Mikuláše Antonika poslední postupovou příčku s dvoubodovým náskokem na svého soka z hlavního města.

Extraliga juniorů

HC Slavia Praha – HC Energie Karlovy Vary 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
O výsledku rozhodlo domácí prostředí. Slávisté dokázali využít dvě své šance vždy v závěru prvních dvou třetin a to se ukázalo pro výsledek určující.

HC Ml. Boleslav – HC Energie Karlovy Vary 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: Kloz, Gasparik, Zaťovič. Asistence: Chyba, Jakub Bauer, Zaťovič, Jan Bauer, Kuběna.

Domácím v utkání víc jak o prestiž nešlo, jsou totiž beznadějně poslední a sestoupí. Naopak, Karlovarští v boji o play off potřebovali body bezpodmínečně. Díky zlepšené koncovce v poslední části si je také odlezli, ale zápas pro ně nebyl vůbec jednoduchý.

Extraliga dorostu

HC Energie Karlovy Vary - IHC Písek 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: Novák, Budínský, Sláma. Asistence: Sláma, Dudek 2, Satora, Zmeškal.

Poslednímu týmu tabulky karlovarští dorostenci i přes ne příliš dobrý výkon moc nedovolili. Vyrovnání Písku ve druhé třetině na 1:1 a krátkodobý útlum v této části utkání, výhru domácích neohrozilo, a ti po zásluze získali oba povinné body.

HC Slavia Praha – HC Energie Karlovy Vary 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky: T. Polák. Asistence: Topinka, Rohan.

Do utkání vstoupili Západočeši velmi dobře a po zásluze vedli. Soupeř převzal od druhé části iniciativu a po stažení čtvrté formace se začal stále více prosazovat a nakonec ve třetí části rozhodl o své výhře.

Liga starších žáků - 9. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Slavia Praha 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)
Branky: Hudák 2, Osladil. Asistence: Chocholáč , Mistoler.

Ve vyrovnaném úvodu utkání se podařilo domácím otevřít skóre zásluhou Hudáka. Soupeře branka nesrazila, ale s ještě větším úsilím se tlačil do branky energetiků. Jeho tlak gradoval koncem třetiny, kdy v rozmezí jedné minuty využil nekoncentrovanosti Karlovarských a otočil stav na 1:2. V prostřední části měli více ze hry slávisté, ale gólman Petrásek hostům třetí branku nepovolil. Zlepšený výkon a zejména bojovnost celého týmu, pomohla ve třetí třetině otočit utkání a dvě přesné trefy pokořily houževnatou Slavii.

Liga starších žáků - 8. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 1:4 (1:0, 0:4, 0:0)
Branka: Balšan.

Do prestižního utkání nastoupili početně oslabení domácí s velkým odhodláním zvítězit. Ve vyrovnané první třetině se přiklonilo štěstí na stranu Západočechů, když v poslední vteřině první třetiny skóroval Balšan. Prostřední dějství se, částečně za přispění nepřesně pískajícího arbitra, energetikům vůbec nevydařilo. V závěrečné třetině nenašli domácí dost fyzických ani psychických sil alespoň ke zkorigování výsledku. žákovská liga mladších žáků

Liga mladších žáků - 7. třída

HC Slavia Praha – HC Energie Karlovy Vary1:5 (0:0, 0:2, 1:3)
Branky: Funk 3, Vaněk, Frank. Asistence: Baar, Fejtl, Hampl, Šteg.

Karlovarští první dvacetiminutovku prospali a přenechali iniciativu domácím, kteří však nedokázali karlovarského brankáře Macha překonat. Po důraznější domluvě v šatně do druhé části vstoupili Západočeši jako vyměnění, zlepšili pohyb, začali se prosazovat kombinací a vytěžili dvougólové vedení, které v závěrečné části ještě navýšili. Střelecky se dařilo M. Funkovi.

Liga mladších žáků - 6. třída

HC Slavia Praha – HC Energie Karlovy Vary 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: Frk 2, Troška, Hluchý. Asistence: Frk.

Hosté v oslabené sestavě předvedli výkon s kvalitním pohybem a enormním nasazením. Domácí měli optickou převahu, ale naráželi na zformovanou obranu karlovarských hráčů a připraveného brankáře Moučku. Právě nepropustná obrana a rychlé protiútoky jsou základem druhého vítězství nad Slavií během jediného týdne.

Severočeský regionální přebor elévů - 5. třída

HC Energie Karlovy Vary - KLH Chomutov 2:2 (1:1, 0:1, 1:0)
Branky: Košťál, Brodský. Asistence: Bouda, Šaling.

Dramatické a vyrovnané utkání skončilo zaslouženou remízou, ačkoliv v závěru mohla obě družstva vítězství strhnout na svou stranu.

Severočeský regionální přebor elévů – 4. třída

HC Energie Karlovy Vary - KLH Chomutov 2:2 (0:0, 1:1, 1:1)
Branky: Vrána, Rubeš. Asistence: Rubeš, Zajíček.

Domácí byli herně lepší, vytvářeli si i dostatek brankových příležitostí, avšak koncovka byla v tomto utkání jejich největší slabina.