HC Energie Karlovy Vary

Mládežníky derby teprve čeká, sestavu decimují zranění

Zatímco karlovarské áčko si již střetnutí se svým západočeským rivalem úspěšně odbylo, juniorský a dorostenecký výběr Energie tato hokejová událost čeká o tomto víkendu. Oproti optimální sestavě nastoupí obě mužstva v značně improvizovaném složení. Rozsáhlou marodku na straně juniorů totiž zčásti zaplní právě jejich mladší kolegové. Více informací přinášíme přímo od samotných trenérů Neubauera a Mlejnka (na snímku).
Karlovarští mládežníci budou o tomto víkendu hostit svého regionálního rivala, Lasselsberger Plzeň. Junioři již v pátek od 16:00, dorostenci o den později v pravé poledne.

Trenér juniorů ale musí před utkáním vyřešit jeden veliký problém. Tím je absence osmi útočníků. „Jsme v obrovské nouzi, kterou jsem ještě jako trenér nikdy nezažil. Je to něco strašného,“ posteskl si Jiří Neubauer.

Štěstím v neštěstí je páteční volný program dorostenců, který umožní jejich výpomoc starší kategorii. „Na pátek jsme si půjčili Martina Frka, Daniela Záhoru, Tomáše Sýkoru a Marka Švece. Jak mužstvo poskládáme v sobotu, se teprve uvidí. Musíme se poradit s kolegy z dorostu,“ pokračoval kouč juniorů.

A právě Jiří Neubauer je kovaný Plzeňák. Téměř celou svoji hráčskou i trenérskou kariéru prožil právě v západočeské metropoli. Derby mu přesto velké emoce nepřináší. „Pro mě osobně je to dnešní utkání jako všechna ostatní. Pravda, je tam určitý náboj, ale jako trenér si nemůžu dovolit přenášet své pocity na hráče,“ přiznal Neubauer.

Juniorka Lasselsbergeru je aktuálně druhá a to neznačí nic dobrého. „Bude to nesmírně složité utkání. Nastoupíme proti špičkovému mužstvu, ale my jsme již několikrát dokázali, že dokážeme sebrat body i favoritům. Tak jako tomu bylo ve Vítkovicích.“

Dorostence čeká derby až o den později. „Samozřejmě, že bychom chtěli uspět. Budeme muset hrát jednoduše, vycházet ze zajištěné obrany a spoléhat se na brejky,“ v krátkosti přiblížil taktiku kouč Karel Mlejnek.

Problémy juniorů mají dopad i na jeho svěřence, vážnější zranění se jim však zatím naštěstí vyhýbají. „Musím to zaklepat, ale my momentálně nemáme nikoho zraněného. Kolegovi Neubauerovi jeho situaci nezávidím, protože mít tolik zraněných je něco neuvěřitelného,“ politoval na závěr Karel Mlejnek kolegu z lavičky juniorů.