HC Energie Karlovy Vary

Mladí energetici si opět zahráli s vrstevníky z Ufy

Dlouhodobá úspěšná spolupráce karlovarského klubu se špičkovým ruským celkem Salavat Julajev Ufa má za sebou další kapitolu. V uplynulém týdnu dorazila do lázeňského města výprava julajevců ročníku narození 1997 a 1998, kteří s energetiky sehráli hned tři přípravné zápasy. „Bylo vidět, že kluci z Ufy jsou na ledě déle než my. Do prvního utkání jsme šli po třech trénincích. Soupeř lépe bruslil, byl na tom lépe fyzicky, vždy se prezentoval i výbornou technickou hrou. Hráli prostě typický ruský hokej,“ hodnotí trojici duelů s atraktivním soupeřem trenér karlovarských sedmáků a osmáků Jan Brychta.
Mladí Karlovaráci se slavnému soupeři postavili se třemi různými výběry. Nejprve bojovali s Ufou osmáci, kteří dlouho bojovali, ale nakonec to stačilo jen na výsledek 3:5. Sedmáci dokonce utržili šestibrankový nášup. „Sedmáci viděli, že se stejným týmem prohrála i starší kategorie. V první třetině jsme se pořádně nedostali ani ke kombinaci a zakončení a prohráli ji 0:4. Další dva góly jsme dostali ve druhé části. Kluci ale postupně začínali poznávat, že se dá hrát i s tímto soupeřem a obraz hry se na konci úplně vyrovnal,“ připomíná trenér, který loni dovedl sedmou třídu Energie až na finálový turnaj o mistra ČR.

Radost naopak pro Karlovarské znamenal poslední zápas, který naděje Ufy na západě Čech sehrály. Silný výběr složený z nejlepších hráčů klubu obou věkových kategorií přehrál ruský tým v poměru 4:1. Vedle cenného výsledku získali hráči Energie i spoustu nových zkušeností: „Jsme rádi, že jsme si mohli zahrát proti soupeři, kterého oproti českým celkům vůbec neznáme. Kluci mohli vidět, jak se ruští hráči připravují a jak pracují v zápase. Všechno brali velmi zodpovědně, šlo přece jen o mezinárodní zápasy!“ Tým Ufy sehrál v rámci svého českého turné i utkání na ledě pražské Sparty. Mladí Pražané se mohli o síle soupeře přesvědčit i díky porážce 2:7.

Spolupráce s klubem Salavat Julajev má na programu další díl již o tomto víkendu. Na devátý ročník turnaje starších dorostenců O pohár hejtmana Karlovarského kraje zavítají z hlavního města republiky Baškirkostán šampioni Ruské federace z posledních dvou sezon! Fanoušek mimořádně kvalitního mládežnického hokeje tedy o víkendu nemůže zůstat doma!