HC Energie Karlovy Vary

Na Spartě musíme hrát nebojácně, vzkazuje kouč Paleček

Hokejisté Energie se ještě nestačili pořádně nabažit nedělního vítězství nad Plzní a už je v úterý čeká další zápas. O utkání v Praze – Holešovicích, kde je čekají hokejisté Sparty, jsme si povídali s útočníkem Davidem Zuckerem a trenérem Josefem Palečkem.
Pražanům se momentálně příliš nevede. V posledních třech kolech získali pouze jediný bod a to v neděli nedělním derby, kdy Slavii podlehli v prodloužení. Předtím nezvládli domácí duel s Plzní a v Liberci prohráli vysoko 7:1. „Když třikrát prohráli, tak tentokrát budou chtít zvítězit. Po zranění se jim navíc vrátil Ondřej Kratěna, a proto si myslím, že Sparta nebude jednoduchý soupeř. Ale kdo je dneska v extralize jednoduchým soupeřem,“ uvedl David Zucker na adresu úterního protivníka.

Už v Plzni se trenéři Energie museli obejít bez nejproduktivnějšího a nejlépe střílejícího útočníka týmu. Petra Kumstáta skolila viróza. Do první pětky se tak posunul Rastislav Dej, do druhé formace povýšil David Zucker. „Jak pro Rasťu, tak pro mě je to určitě je veliký přínos. Chodíme více na led a máme možnost se pořádně ukázat,“ pokračoval Zucker.

Pražané jsou útočným týmem. Jména jako Kratěna, Broš, Výborný nebo Ton jsou toho zárukou. „Myslím si, že dnešní utkání bude podobné, jako bylo to nedělní proti Plzni. Budeme muset vycházet ze zajištěné obrany a spoléhat se na nějaké ty brejky, které se nám naskytnou,“ dodal jednadvacetiletý útočník.

Minulý týden se v televizní čtvrteční předehrávce střetla Sparta s Plzní. Karlovarský lodivod si nenechal toto utkání ujít a z televize čerpal poznatky do nedělního a také nadcházejícího zápasu. „Dobře jsem si toto utkání prostudoval. Vím, jakým stylem hrála Sparta, a vím, kde její hráči dělali chyby. Ale každé utkání je jiné a navíc oni se na ten zápas také podívali a určitě si ho podrobně rozebrali. Následně udělal trenér Výborný určitá opatření. Ale nějaký podklad z toho záznamu máme a podle toho se budeme připravovat,“ začal své prognózy Josef Paleček.

Přestože je poskládána z velkých a zkušených hráčů, jeví se obrana Sparty v porovnání s hvězdami nabitým útokem přece jen jako slabší část mužstva. „Budeme muset hrát nebojácně. Musíme využít toho, že jejich zadní řady nejsou tak kompaktní. To znamená, že musíme chodit do předbrankového prostoru a snažit se o prosazení z těchto pozic,“ nastínil kouč možnosti úspěchu.

Související články