HC Energie Karlovy Vary

Na gól se strašně nadřeme, mrzí Petra Sailera

Třetí utkání v extralize dnes odehráli karlovarští hokejisté na domácím ledě proti Vítkovicím. Jak tomu bylo v předešlých kolech, ani dnes nedokázali vybojovat žádný bod a patří jim poslední příčka tabulky. Na pocity po dnešním utkání jsme se zeptali Petra Sailera. „Každé mužstvo si přeje, aby mu začátek sezony vyšel co nejlépe. Nám se to bohužel nepovedlo a o to víc to budeme mít těžší. Musíme se poučit z našich chyb. Hrajeme teď čtyři zápasy venku a budeme se snažit uhrát v nich co nejvíce bodů,“ slibuje.
Zápas začal pro domácí skvěle. Byli všude o krok na před, nedovolili Vítkovickým ani přičichnout ke kotouči. Trvalo to však pouze třicet minut a poté nastal neskutečný obrat. Vítkovice během tří minut ovládly utkání a porazily energetiky vysoko 6:2. Co zapříčinilo tak velký obrat? „Myslím si, že prvních třicet sedm minut bylo na ledě pouze jedno mužstvo. Hráli jsme výborně, ale bohužel se na gól strašně nadřeme a z protiútoku poté jednoduše inkasujeme. Tohle se odráží na vývoji zbytku utkání. Dostali jsme tři branky během tří minut, což rozhodlo o výsledku,“ uvědomuje si Petr Sailer důsledky dnešní prohry.

Nehrají špatně, ale přesto nedokážou dotáhnout žádný zápas do vítězného konce. Kádr je dosti široký a může se tak stát, že šanci dostanou i jiní hráči. Nemají energetici strach, že z těchto výsledků vyplynou nějaké důsledky? „Samozřejmě se z toho vyvodit nějaké důsledky musí. Podle mě ale hrajeme dobře. Například utkání v Plzni, které jsme si prohráli sami, když zbývaly dvě minuty do konce. S Libercem jsme také měli skvělou první třetinu a stejně jsme prohráli. Nyní je to jen na nás, abychom se koncentrovali celých šedesát minut, a nesmíme připustit ty naše tříminutové výpadky, které rozhodnou utkání v náš neprospěch. Jakmile se nám podaří nějaké takové utkání zvládnout do vítězného konce, tak věřím tomu, že to nastartuje šňůrou vítězství,“ doufá karlovarský útočník v lepší zítřky.

Tento týden v úterý měli ještě odehrát zápas v Pardubicích, ale díky pořadatelským akcím se utkání přesunulo. Jsou v této herní situaci karlovarští hokejisté rádi, že se vyhnuli zápasu se současným mistrem ligy? „To je těžké říci, zase jsme měli dvě utkání doma. Zda to bylo lepší, můžeme říci až tento zápas dohrajeme. Pokud ho zvládneme, tak to bude pro nás jen dobře. Spíš bychom měli tato tři utkání hodit za hlavu, vyčistit si hlavu a připravit se na nedělní zápas.“

Karlovy Vary mají před sebou čtyři utkání v řadě na ledě soupeřů. Postupně změří své síly s Brnem, Kladnem, Slavií a v poslední řadě s Třincem. Dokáže Petr odhadnout šance Energie? „Že máme na to vyhrávat i venku, jsme si dokázali v Plzni, která je pasovaná na favorita extraligy. Zpočátku jsme dostali dva rychlé góly, ale dokázali jsme se z toho oklepat a sehráli jsme vynikající zápas. Bohužel jsme to fatálními chybami a vyloučeními zkazili. Dokázali jsme si tedy, že umíme hrát i na favority a dokážeme vstřelit i víc branek. Musíme venku vyhrát aspoň jedno utkání, poté už vše půjde samo,“ dodává na konec rozhovoru.

Související články