HC Energie Karlovy Vary

Na hostování do konce sezóny přichází Jozef Voskár

K a r l o v y  V a r y - Novou posilou mužstva Energie Karlovy Vary se stal slovenský útočník Jozef Voskár (na snímku), který přichází na hostování do 30. dubna 2003 z Keramiky Plzeň. "Cítíme, že je třeba na postu centra zvýšit konkurenci. Hráči musí na sebe cítit tlak a musí vědět, že nemají místo v sestavě jisté. V poslední době nás týmy na postu centra přehrávaly, tak jsme se rozhodli na tomto postu posílit," uvedl generální manažer Energie Miroslav Vaněk. Určitou roli jistě sehrálo i zranění Robina Bacula, který letos odváděl skvělé služby, ovšem nyní podstoupil operaci kolenních vazů a v současné době ještě podle tiskového mluvčího Jiřího Holého není vůbec jisté, zda si letos zahraje.
Jozef Voskár v Plzni nastupoval stabilně téměř po celou dobu svého působení. Teprve zranění třísel ho vyřadilo ze zápasového rytmu a po něm už Voskárovi nedal nový trenér Karel Trachta šanci. "Voskárovi po sezóně končí smlouva s Plzní. Na základě jeho výkonů ve zbytku sezóny se rozhodneme, zda s ním podepíšeme smlouvu i na další období," řekl Vaněk.

Voskár se stává čtvrtým cizincem v týmu Energie. Rodine, Opatovský i Topoli však v týmu zatím zůstávají. "Teď je moderní mít více cizinců, podívejte se do Omska. Budeme mít zatím čtyři a nastupovat budou tři s nejlepší formou. Časem se poradíme, zda podnikneme nějaké další kroky," vysvětlil generální manažer. O příchodu Voskára už bylo prakticky rozhodnuto ve středu, čtvrteční debakl v Třinci na to neměl vliv. "Rozhodli jsme se už po porážce s Vítkovicemi," doplnil Miroslav Vaněk.

Voskár by se poprvé na tréninku měl objevit až v sobotu. V pátek totiž mají hokejisté volno. Vaněk si netroufá říci, v jakém útoku Voskár v neděli nastoupí. "V každém případě je jisté, že trenéři v sestavě udělají řadu změn." Příchod Voskára by neměl být jedinou změnou v sestavě oproti posledním zápasům. Vaněk by rád ve Varech uvítal na tři zápasy kladenského útočníka Miloslava Hořavu. "Byl bych rád, kdyby nám pomohl v sérii utkání proti Pardubicím, Liberci a Zlínu. Půjde o mimořádně důležité zápasy," uvedl.