HC Energie Karlovy Vary

Na turnaji v Sedlčanech skončily Dračice třetí

O víkendu 31. 3. - 1. 4. odehrály karlovarské hokejistky turnaj v Sedlčanech. Turnaje se zúčastnil kvintet ženských týmů. Karlovarská děvčata doplnila pořádající Kobra Praha, její rival Esa Praha, německý tým z Hamburku a v neposlední řadě i český výběr do 17 let. Turnaj si chtěly energetičky hlavně užít a protočit co nejvíce začátečnic a nových členek týmu. Skvělé zápasy odchytala brankařka Gabriela Sýkorová (na snímku). Vítězství v turnaji si připsal mládežnický výběr děvčat do 17 let.

Výsledky Dračic na turnaji

Hamburg - Energie KV 4:3
Karlovarským hokejistkám se nepovedl vstup do zápasu, a tak výsledek na rozdíl jedné branky stáhly až v závěrečné powerplay, ve které se Západočešky trefily dokonce dvakrát!
Branky Energie: Bogliová K., Fričová J., Bauerová

ČR do 17 let - Energie KV 6:2
Mladé české naděje v utkání dobře bruslily a své starší kolegyně přehrály v poměru 6:2, když využívaly i nešťastných chyb v obraně karlovarských hokejistek.
Branky Energie: Patková 2x

Energie KV - Kobra Praha 10:1
Jako při špatném aprílovém žertíku si připadaly hokejistky pražské Kobry. Utkání začalo v devět ráno prvního dubnového dne a asistentka kapitánky Energie Jana Fričová komentovala slovy: „Soupeřky jsme přehrávaly, což je vidět i na výsledku. V tomto souboji si naše brankařka příliš nezachytala.“
Branky Energie: Bogliová K. 2x, Fričová J. 2x, Bauerová 2x, Patková 2x, Schildhablová 2x

Energie KV - Esa Praha 6:0
V posledním utkání se dlouho hrálo bez branek, když pražskému týmu skvěle chytala brankařka. Pak ale Karlovaračky své prokletí v koncovce prolomily a dalšími pěti brankami rozhodli o jasné výhře.
Branky Energie: Patková 3x, Fričová J., Schildhablová, Urbánková

Systém turnaje

Hrálo se každý s každým, 3 x 15 minut.

Konečné pořadí

1. Výběr ČR do 17 let
2. Hamburg
3. Karlovy Vary
4. Esa Praha
5. Kobra Praha

Sestava Energie

Gabriela Sýkorová - Jitka Bauerová, Jana Fričová, Kateřina Bogliová, Kateřina Patková, Kateřina Slavíková, Kateřina Zrnová, Věra Fričová, Jana Orlichová, Klára Kořánová, Sibyla Zajacova, Eva Schildhablová, Hana Bratršovská, Adéla Bratršovská, Pavla Urbánková. Trenéři : Jaroslav Kliment a Pavel Orlich

Co bude s energetičkami dál?

Trenéři chtěli, aby si na sedlčanském turnaji zahrály ne tak vytížené hráčky v sezoně. Hlavně mladé ročníky ukázaly, že budou do budoucna velkým příslibem pro karlovarský ženský hokej. Gólmanka Gabriela Sýkorová znovu ukázala, jak důležitou částí je, a i když bude muset v letní pauze na operaci, tak tým i celá redakce hokejkv.cz doufá, že se na sezonu vrátí v dobré formě. Děvčata tímto turnajem symbolicky uzavřely sezonu. Po měsíční pauze se začne u energetiček s letní přípravou, aby byl kádr sjednocený a připravený na sezonu 2012/13. I nadále se mohou zájemkyně o hraní hokeje přijít a přihlásit se ke karlovarským hokejistkám. Držíme palce!