Navzdory pardubickému obratu poskočili Žraloci do čela

(Obsahuje video) Naposledy v tomto roce se sešli sledge hokejisté k soutěžnímu zápasu. Karlovarští Žraloci vedli nad pardubickými Mustangy 4:1 po dvou třetinách, ale v prospané třetí části o náskok přišli a obrat dokonali hosté v samostatných nájezdech. Kohouti z Olomouce přijeli do Ostrova posíleni o dva německé hráče, přesto výrazně zaostávali a výsledkem byla třináctigólová karlovarská střelnice. Přelom roku tak Žraloci stráví na prvním místě.

SKV Sharks Karlovy Vary - SHK Pardubice 4:5 sn (3:1, 1:0, 0:3)

Branky: 2. J. Berger (Hrbek), 9. J. Berger, 15. J. Berger, 24. J. Berger - 7. P. Kubeš (Michalec, Kvoch), 34. P. Kubeš (Kvoch, Motyčka), 39. P. Kubeš (Kvoch), 40. Kolek (Motyčka), rozhodující nájezd Motyčka. Rozhodčí: Červenka, Matas. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 30. Vývoj utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:5. Hráno 1. prosince 2012 v Ostrově.

Karlovy Vary: B. Mach - J. Berger, Hrbek, M. Geier, Jeřábek, Janko, Lindák, Forgo, Očenášek, J. Švec, Nejedlý, Schneider.

Pardubice: Boček - P. Kubeš, Kvoch, V. Buhr, Štěpják, Michalec, J. Kubeš, Horníček, Hýbner, Motyčka, Kolek, R. Buhr.

Atraktivní první třetina nabídla množství šancí i čtyři branky. Skóre otevřel z levého křídla už po 97 sekundách Jiří Berger, aby o pět minut později vyrovnal nepokrytý Pavel Kubeš. Mezi góly kapitánů se vklínil nevyužitý nájezd Motyčky s Michalcem na osamoceného Macha a nezužitkované přečíslení Forga s Geierem.

Bezprostředně po vyrovnání pálili domácí jednu možnost za druhou. Forgo nezvedl puk bekhendem do odkryté branky, Geier zase zakončil sólo do lapačky. Až Jiří Berger zblízka úspěšnou dorážkou pohnul stavem a Žraloci opět vedli. Za hosty odpověděl pěknou, ale gólově nevyjádřenou individuální akcí opět Kubeš. Když na opačné straně přejel ideální pozici pro zakončení z voleje Forgo, zvýšil do šatny na 3:1 ranou z hranice kruhu kdo jiný než Jiří Berger.

Po přestávce jako by zápas začal ztrácet nastavenou kvalitu. Pardubičtí si bez efektu vyzkoušeli přesilovku, jinak působili mírně aktivnějším dojmem domácí. Šancí však ubylo. Proto úspěšná střela Jiřího Bergera z dálky překvapila a lehce získané vedení 4:1 jako by Žraloky ukolébalo. Dva pokusy P. Kubeše a jeden Motyčky byly prozatím jen letmým varováním.

Do třetí třetiny nenastoupil z důvodu závady na výstroji Hrbek a domácí tým zcela upadl do zimního spánku. Hosté záhy využili chyby v karlovarské defenzivě a Pavel Kubeš zkušeně snížil na 4:2. Berger sice v ojedinělé šanci trefil horní tyč, ale když Kvoch vystihl Nejedlého rozehrávku a přenechal znovu Pavlu Kubešovi, bylo díky druhému hattricku dne na světě drama, které netrvalo dlouho.

Za necelou minutu byl vyloučen Berger a pouhé tři sekundy stačily hostům k vyrovnání. Petr Kolek po vyhraném buly napálil kotouč a z prvního gólu své kariéry se radoval dvojnásob. Karlovarští požádali o oddech, i po něm však pokračovali v matném výkonu. Změna nepřišla ani při Motyčkově vyloučení, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy.

Prvních pět vykonavatelů neuspělo, až v posledním nájezdu povinné série zamířil přesně k Machově rameni David Motyčka a dokonal dvoubodový obrat Pardubic.

Sestřih z utkání ZDE.

Ohlasy

Jiří Berger st. (trenér, Karlovy Vary): "V první třetině jsme hráli výborný sledge hokej. Druhá třetina najednou rozpačitá, sem a tam, ale dali jsme gól na 4:1. Třetí třetina z naší strany trestuhodná, to se nesmí stávat. Přestali jsme hrát jednoduše, po odchodu Hrbka jsme vůbec nebyli schopni dirigovat hru vzadu. Navíc někteří hráči jako by dnes ani nechtěli dát gól."

David Motyčka (útočník, Pardubice): "Já si myslím, že Karlovy Vary začaly velmi dobře. My jsme také hráli dobře, ale čtyři góly jsme dostali po chybách z naší strany. Pak se mi zdálo, že Karlovy Vary za stavu 4:1 polevily a už si myslely, že to vyhrají. Navíc odstoupil Hrbek kvůli sledgi. Povedlo se nám vyrovnat a v nájezdech jsme už měli štěstí. Nečekali jsme to, nechtěli jsme tady prohrát 0:8 jako vždycky. Dnes to ale od nás bylo dobré, nevzdali jsme se a je to určitě povzbuzení."

SKV Sharks Karlovy Vary - APA VČAS Olomoučtí Kohouti 13:1 (3:0, 8:0, 2:1)

Branky: 5. J. Berger, 12. M. Geier (J. Berger), 15. J. Berger, 17. M. Geier (Hrbek), 18. J. Berger (M. Geier, Hrbek), 19. Forgo (M. Geier, J. Berger), 20. J. Berger (M. Geier, Hrbek), 22. Hrbek (M. Geier), 24. M. Geier (J. Berger, Janko), 26. Jeřábek (J. Berger), 27. J. Švec, 42. M. Geier (J. Berger, Janko), 44. M. Geier (J. Berger) - 34. Hering (Gergely). Rozhodčí: Červenka, Matas. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. Diváci: 16. Vývoj utkání: 11:0, 11:1, 13:1. Hráno 2. prosince 2012 v Ostrově.

Karlovy Vary: B. Mach - J. Berger, Hrbek, M. Geier, Jeřábek, Janko, Lindák, Forgo, J. Švec, Nejedlý.

Olomouc: Hulín - K. Veselý, J. Veselý, Hrdý, Gergely, Novák, Mi. Černoch, Pabst, Hering.

Utkání proti Olomouci v prvním dějství nepřipomínalo budoucí vraždění Kohoutů. Snad i díky německým posilám hosté poměrně dobře zvládali s domácími bruslit, ačkoliv tři puky v Hulínově síti nasměrovaly favorita k výhře.

Druhá třetina rozložila Kohouty do posledního pírka. Výsledek 8:0 hovoří jasně a to ještě Libor Hulín pochytal množství dalších šancí, které se na jeho branku valily v nekončícím sledu. Dvojciferný výsledek načal po nezištné přihrávce Josef Jeřábek a jedenáctou trefu přidal po Hulínově vyjetí do zcela opuštěné branky Jiří Švec.

Čestný úspěch Olomouce zajistil chladnokrevným sólem ze 34. minuty Bernhardt Hering. Žraloci však přidali ještě další dva góly. A to ještě domácí sváteční střelci nevyužili řadu pěkných příležitostí.

Ohlasy

Jiří Berger st. (trenér, Karlovy Vary): "Olomouc ještě v první třetině jezdila, takže začátek byl jen 3:0. Potom ale hosté odešli a my jsme hráli, co nám dovolili. Zahráli si všichni, přesto přes dobré šance dali gól jenom někteří."