HC Energie Karlovy Vary

Nejhorší výkon sezóny

P r a h a – Po nejtěžší porážce, jakou v tomto ročníku Energie utrpěla, mohl trenér Radim Rulík těžko hledat na výkonu svého týmu pozitiva. Karlovarští hokejisté nenašli zbraň na překonání sparťanské obrany a mladého gólmana Pöpperleho a potřetí odešli z ledu bez vstřelené branky. Na dobrý výsledek mohli energetici definitivně zapomenout v polovině zápasu, kdy Suurovu minelu potrestal Ton a za malou chvíli srazil Karlovaráky do kolen čtvrtou brankou Olesz.
Hodnocení kouče bylo proto stručné a jasné. “Podali jsme nejhorší výkon v sezóně a Sparta vyhrála zaslouženě. To je vše,“ nevymýšlel Radim Rulík po skončení nepovedeného večera žádné omluvy.

Možná trochu překvapivě se trenérské duo rozhodlo nasadit do utkání jako brankářskou jedničku Zdeňka Šmída, který naposledy chytal 26. října v Liberci. Po druhé třetině a čtyřech inkasovaných brankách však Šmída nahradil Lukáš Mensator. Ani jemu ale obrana příliš nepomáhala a výsledkem byly ještě další tři sparťanské zásahy. ”Zdeněk Šmíd dlouho nechytal, tak jsme se pokusili dát mužstvu nějaký impuls a Zdeňkovi šanci,” vysvětlil karlovarský asistent. “Když naskočil po Masalskisovi, tak Zdeněk zápasy vychytal a my jsme vsadili na to, že by se mu to samé mohlo povést dnes tady. Bohužel, nepovedlo se a ani pro něj samotného to není nic příjemného.“

Jedním z dílčích důvodů vysoké prohry Karlových Varů může být i fakt, že Sparta disponuje mnohem zkušenějším kádrem. Lehkost, s jakou střílela branky, ačkoliv Energii drtivě nepřehrávala, byla opravdu zarážející. Energie se na ledě pražských celků dosud střelecky neprosadila. “Jak Slavia, tak Sparta mají ve svém týmu řadu osobností, které i dobře brání, a pro nás je pak velice složité se prosadit,“ glosoval Radim Rulík. “Dneska se do desáté minuty Sparta nedostala pořádně k puku, přesto pak během dvou minut využila našich chyb a dala nám dvě branky. Ti hráči jsou trpělivější a zkušenější a to se musí projevit,“ porovnal karlovarskou situaci s movitějšími kluby.

Spokojenější sparťanský asistent trenéra Marian Jelínek našel při svém hodnocení pro karlovarského kolegu i několik slov útěchy. "Já bych to z pohledu Varů neviděl zas tak tragicky. My jsme se prvních osm, deset minut trápili. Jak jsme skončili ve Vsetíně, tak jsme dnes začali, ale pak jsme získali převahu. Na druhou stranu musím říct, že ten výsledek úplně neodpovídá. Vyhrát jsme měli, ale 7:0 je rozdílem dvou tříd a to si myslím, že tak jednoznačné to zase nebylo."

Související články