Nesmíme být venku tak bojácní, míní Roman Pšurný

Před sezonou přicházel jako levé křídlo, jehož zdobí především defenzivní výkony. V dosavadním průběhu však stihl nasázet již pět branek. Přesto by radši vyměnil své kanadské body za ty extraligové. Řeč je o Romanu Pšurném, který byl po nepodařeném utkání v Hradci hodně nespokojený. Trápí ho především výkony mužstva na venkovních kluzištích.

Romane, prohráli jste z Hradcem 5:2, jak byste utkání zhodnotil?
Opět jsme potvrdili takový náš venkovní kolorit. Necháme si dát branky a až poté začneme hrát.

O výsledku rozhodla první třetina, souhlasíte?
Musím souhlasit. My si stále opakujeme začátek, začátek a pak tam ve čtrnácté minutě máme čtyři kusy. Potom obvykle začneme hrát, ale to je pozdě. Venku zkrátka hrajeme příšerně. Naštěstí se nám docela daří doma.

Jak jste se chystali na první lajnu Hradce, která vám dala tři branky?
Klukům z první lajny mohu pouze pogratulovat. Jsou to zkušení hráči. Hrají dlouho pospolu a jsou neskutečně sehraní. My jsme samozřejmě věděli o jejich kvalitách, mají však takovou formu, které jsme nedokázali zabránit.

V čem vám Mountfield dělal největší problém?
Dělali problémy prvních čtrnáct minut, pak jsme s nimi hráli vyrovnanou partii. Ale bohužel, rozhodl začátek, budu se pouze opakovat.

Ve druhém dějství jste domácí přestříleli 16:7, ale vstřelili pouze jeden gól...
Bohužel, střílení branek je další disciplína, ve které jsme slabí. Dokážeme si vytvořit poměrně slušné šance, ale zatím se nám nedaří je proměňovat. Věřím a doufám, že se to po repre pauze změní.

Ve třetí třetině jste měl slibnou šanci z dorážky. Jak se vy osobně cítíte psychicky?
Každá neproměněná šance mrzí a já těžko hledám pozitiva po takto nevydařeném zápase. Zatím jsem dal pět branek, což je alespoň v mé hlavě nad očekávání. Raději bych měl ale více bodů v extraligové tabulce.

Po pauze váš čekají dvě domácí klání. V KV Areně se zatím daří, těšíte se, že se vrátíte na vítěznou vlnu?
Máte pravdu, letos je to jako černá a bílá. Venku se snažíme, ale nebodujeme. Doma to jde naopak celkem samo. Myslím, že náš problém je trochu v hlavách. Ta venkovní série je už dlouhá a tristní. Venku čekáme, co předvede soupeř. Buď nám to tam nasype a nebo nenasype. Zatím ale převládá ta první varianta, což musíme změnit.