Nevyrovnané výsledky mladých nadějí

K a r l o v y  V a r y - Po dvou bodech si v minulém týdnu připsali do tabulek karlovarští junioři a dorost. Mladíkům se vůbec nepovedly souboje se silným Vsetínem, naopak proti vítkovickým borcům bodovaly oba výběry. Vítěznou branku dorostenců zaznamenal Martin Hartman (na snímku). Střetnutí starších žákovských kategorií s pražskou Kobrou vyzněla nerozhodně, výborně si vedli naši nejmladší na ledě Sokolova.

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary – HC Vsetín 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)
Ve 23. kole přivítali junioři HC Energie Karlovy Vary vedoucí celek extraligy HC Vsetínská hokejová a.s. Hosté prokázali, že na prvním místě rozhodně nejsou náhodou a po výborném výkonu si odvážejí plný bodový zisk za výhru 6:1. Čestný úspěch Energie zaznamenal na začátku třetí třetiny forvard Jiří Mudra.

Branky: 42. Mudra (Nový) - 12. Květoň (Mračka), 17. O. Hruška (Květoň), 21. Rasocha (Brynecký, Badiura), 29. Květoň (O.Hruška), 46. Brynecký, 57. Mračka (Rasocha, Zapletal). Rozhodčí: Zubzanda - Havelec, Fiala. Střely na branku: 40:32. Vyloučení: 6:8, navíc P. Hruška (VSE) 5+TKU. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 98.

Junioři podlehli vedoucímu Vsetínu – reportáž ze zápasu (Jakub Suchna, Marek Mikeš)

HC Vítkovice – HC Energie Karlovy Vary 2:2 (1:2, 1:0, 0:0)
Branky: Hlubuček, Bušta. Asistence: Kocek, Chyba. Vyloučení: 2:5, Využití: 1:1. Rozhodčí: Smeták – Gebauer, Brož.

Na ostravském ledě sehráli karlovarští junioři dobré utkání, což ocenil po jeho skončení i domácí kouč Kužílek. Týmu chybí klasický střelec. Ve vyrovnaném utkání si Karlovarští opět vypracovali lepší brankové příležitosti, avšak bez patřičného zakončení.

HC Energie Karlovy Vary – HC Kometa Brno 1:1 (0:0, 1:1, 0:0)
Branka: Michal Polák. Asistence: Lojek. Vyloučení: 4:4, bez využití. Rozhodčí: Rejthar – Zvěřina, Brejcha.

Juniory srazila i v tomto střetnutí chabá koncovka. Mladí karlovarští hokejisté si vytvářejí nepřeberné množství šancí, které však nedokáží využívat. Potvrdilo se to i na domácím ledě v souboji s brněnskou Kometou.

Zápasy juniorů v tomto týdnu

27. 11. 2003 – HC Přerov -  HC Energie Karlovy Vary
29. 11. 2003 – HC Energie Karlovy Vary – HC Hamé Zlín

Extraliga dorostu

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)
Branky: 2. Boguský (Račanský), 14. Račanský (Mašek, Kalousek), 31. Dudek (Štryncl), 37. Hartman (Štryncl), 55. Kalousek (Štryncl) - 8. Káňa (Tejkl), 12. Uhlár (Káňa, Mocek), 49. Velecký (Šedivý, Petr Polák).

Po přestřelce v první třetině se ve druhém dějství ujali iniciativy domácí borci a dvěma přesnými zásahy nasměrovali Energii k cennému vítězství.

Dorostenci mají konečně důvod k radosti – reportáž ze zápasu (Karel Psohlavec)

HC Vsetín - HC Energie Karlovy Vary 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Branka: Smolík. Asistence: Dudek. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. Rozhodčí: Polášek, Smilek a Dočkal.

Karlovarské dorostence dostala do útlumu inkasovaná branka z úvodní minuty. Dvoubrankový náskok získali Vsetínští potrestáním faulu Zmeškala. Marek Benda pak přenechal své místo v brankovišti Tomáši Závorkovi a chlapci se trochu vzpamatovali a dokonce zásluhou Jindřicha Smolíka snížili na 1:2. Valaši v polovině utkání znovu odskočili na rozdíl dvou branek a v závěrečné části své vedení ještě zvýraznili.

Zápasy dorostu v tomto týdnu

27. 11. 2003 – HC Energie Karlovy Vary – HC Slezan Opava
29. 11. 2003 – HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary

Liga starších žáků - 9. třída

HC Kobra Praha – HC Energie Karlovy Vary 6:2 (0:1,5:1,1:0)
Branky: Topinka, T. Rohan.

Po vynikajícím výkonu v první třetině, rozhodl o utkání krátký, ale osudový výpadek během prvních padesáti vteřin prostředního dějství, kdy Karlovarští inkasovali tři slepené branky. Soupeř do zápasu postavil devět hráčů ročníku 1988, tedy dorosteneckého věku.

Liga starších žáků - 8. třída

HC Kobra Praha – HC Energie Karlovy Vary 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: Mistoler, Čižniar. Asistence: Chodounský, Kellner.

Hostující osmáci nezachytili vstup do utkání a již v 10. minutě prohrávali 2:0. Zlepšeným výkonem Západočeši skóre snižovali, ale vyrovnat se jim již nepodařilo. Nepomohl samostatný únik minutu před koncem ani následná power - play.

Krajská liga mladších žáků – 7. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Kobra Praha 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
Branky: Černý, Vachovec, Král, Schusser. Asistence: Frank 2, Holba, Černý, Holba.

Po nepovedené úvodní části začali domácí po přestávce udávat hře tempo. I přes nešťastnou branku v závěru dokázali dotáhnout zápas do vítězného konce.

Krajská liga mladších žáků – 6. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Kobra Praha 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
Branky: Frk 2, Fišar. Asistence: Vaněk 2, Fejtl.

Ve vyrovnaném utkání měli domácí šesťáci více šancí a vedli dvakrát o dva góly. Kobře se podařilo vždy snížit, ale nakonec domácí vítězství zaslouženě uhájili.

Krajský přebor elévů - 5. třída

HC Baník Sokolov – HC Energie Karlovy Vary 1:7 (0:2, 0:2, 1:3)
Branky: L. Vrána 3, Červenka 2, Frk, Kovařík. Asistence: Táborský, Martinovský, Kovařík, Formánek, Troška.

Mimořádně povedené utkání, ve kterém chlapci bojovali, dobře bruslili a celkově hráli s výborným nasazením po celou hrací dobu, čímž soupeři nedali nejmenší šanci. Skvělý výkon podal střelec tří branek Lukáš Vrána.

Krajský přebor elévů - 4. třída

HC Baník Sokolov – HC Energie Karlovy Vary 3:3 (0:1, 3:1, 0:1)
Branky: Zajíček, M. Šaling, Csamango. Asistence: Csamango, Košťál, Š. Bečka.

Nadšeně bojující dvě formace Sokolovských byly v utkání lepší týmem. Remíza tak byla pro naše hráče maximem.