HC Energie Karlovy Vary

Ohlédnutí za sezonou: Mladší dorost (U16)

Soutěžní ročník 2016/17 je minulostí i pro mládežnické týmy HC Energie. V krátkém seriálu se ohlédneme za sezonou mladších věkových kategorií, kterým se nedostává tolik mediální pozornosti. Jako první zhodnotí sezonu hlavní trenér mladšího dorostu Jiří Kovka.

Základní údaje o mužstvu

Věková kategorie: U16.
Název ligy: ELIOD extraliga mladšího dorostu.
Ročníky narození hráčů: 2001-2002.
Umístění po základní části: 7.
Umístění po nastavbě: 3. ve skupině C (o udržení)
Realizační tým: Mgr. Jiří Kovka (hlavní trenér), Václav Baďouček, Jiří Kloz, vojtěch Šik, Bohumír Sapoušek, Tomáš Lengö, Michal Jílek (asistenti trenéra), Jakub Miko (trenér brankářů), Jaroslav Novotný, Milan Kovářík (vedoucí).
Web mužstva: hcenergie-u16.wbs.cz

Soupiska | Zápasy | Tabulka

Dotazník pro hlavního trenéra

S jakými cíli jste do sezony šli?
Nestanovili jsme si konkrétní cíl umístění v soutěži. Nevyřčeným cílem je vždy play-off, které se nám nepodařilo vybojovat. Jinak každým rokem je cílem vytvořit pro hráče co nejlepší prostředí k výkonnostnímu růstu.

Jak byste shrnul a popsal průběh letošní sezony vašeho týmu? Podařilo se cíle splnit?
Od začátku přípravného období jsme měli problém se složením kádru. Odešli dva reprezentanti, jeden do švédského Örebro a druhý do soukromého projektu v Telči. V předzávodním období navíc odešel talentovaný Binias z klíčové pozice prvního centra a z plánovaných hráčů přišel jen jeden obránce, který se vinou zranění zapojil až v polovině první části soutěže. Prostor tak dostalo velké množství hráčů ročníku 2002, pro které to samozřejmě bylo náročné a neprosazovali se tak, jak by bylo třeba. Na druhou stranu si vyzkoušeli náročnost soutěže a teprve se ukáže, kolik z této zkušenosti dokážou vytěžit.

Nakonec se nám nepodařilo postoupit do play-off o pár bodíků, které jsme ztratili s týmy pod námi. Výkony týmu byly během sezony příliš nevyrovnané a neměli jsme prakticky žádnou delší vítěznou sérii.

Zúčastnil se tým kromě ligy i nějakých turnajů? Jak si vedl?
V předzávodním období jsme se zúčastnili turnaje v Chomutově a na konci tohoto období velmi kvalitně obsazeného turnaje v Třinci, kde jsme ve špičkové evropské konkurenci skončili nakonec předposlední. Dokázali jsme pod sebe dostat jen domácí Třinec, ale i tak to byla pro hráče velmi dobrá konfrontace a příprava na soutěž. O Vánocích jsme pořádali turnaj v KV Areně a obsadili konečné druhé místo.

Kteří vaši hráči si za letošní sezonu zaslouží pochvalu?
Pochvalu zaslouží všichni, kteří do každého utkání i tréninku šli s maximálním odhodláním se zlepšovat, a to i přesto, že se týmu jako celku někdy nedařilo, nebo nebyli někteří hráči schopni v danou chvíli přispět lepším výkonem ve prospěch ostatních.