HC Energie Karlovy Vary

Ondřej Němec: Zvládli jsme to s bravurou

Dlouho očekávané vítězství! Naposledy dokázali energetici naplno bodovat začátkem prosince s Litvínovem, poté přišly další dva neúspěšné zápasy. I dnes to dlouho vypadalo na remízu. Když už domácí Sparta zlomila bezbrankový stav, odpověděl bleskově svou premiérovou trefou v extralize Dmitrij Zjuzin. Rozhodující úder ale nakonec přišel z hole karlovarského Čutty. „Měli jsme důraz před bránou a dobře to dopadlo. Skvěle jsme dohrávali kombinace, měli jsme tlak, který jsme využili. Bylo to opravdu vybojované vítězství. Soupeř se možná bude cítit ukřivděně, já si myslím, že jsme si dnes tři body zasloužili,“usmívá se po dobře odvedené práci obránce energetiků Ondřej Němec. Reprezentační bek se po utkání rozpovídal i o své poslední zkušenosti z národního týmu a nadcházející účasti Energie na Spengler Cupu.
Druhý a rozhodující gól vsítil Jakub Čutta v padesáté minutě. Následný očekávaný tlak Pražanů ale nepřišel. „Sparta má skvělý tým. Bylo určitě těžké je ubránit, ale zvládli jsme to s bravurou a vlastně jsme jim nedali ani moc šancí ke skórování,“ chválí odvedenou práci svého týmu tahoun defenzivy Ondřej Němec.

Hrát s Jágrem v jedné lajně? Obrovská čest!

Vloni si jeho talentu všiml reprezentační trenér Vladimír Růžička a po prvním odehraném utkání v dresu České republiky nastupuje Němec pravidelně na různých reprezentačních akcích. Jak si užil svou poslední reprezentační zkušenost, tedy Channel One Cup v Moskvě? „Já jsem si to při zápasech užíval naplno. Hrál jsem v první lajně s Jágrem před plnou arénou tady v Praze, což pro mě byla obrovská čest," přiznává.

V posledním zápase turnaje s domácí sbornou pak přímo zářil. Nejen že se mu podařilo dát gól, ale ke druhému několikrát neměl daleko. V únoru reprezentační tým čeká zlatý hřeb hokejové sezony, a to zimní olympijské hry. Jak své šance vidí právě Ondřej Němec? Věří si na nominaci? „Já bych to takhle nebral. Užívám si každý sraz národního týmu, každý zápas je pro mě jedinečný. Já osobně si myslím, že český hokej má lepší obránce než jsem já,“ skromně dodává.

Nominace na předvánoční měření sil čtyř evropských týmů provázela určitá kontroverze mezi reprezentačním koučem a karlovarským vedením. Němec nakonec i přes nabitý program klubu do Ruska odcestoval. Přesto jej zatím únava netrápí. „Já se cítím dobře. Odehráli jsme skvělá utkání za národní tým. Dobré výkony pomáhají tomu, že se člověk cítí lépe. Dnes jsme vyhráli, takže se cítím skvěle a doufám, že i na Spengler Cupu odehrajeme dobré výsledky,“ dodává s optimismem v hlasu.

Na Spengler Cup jedeme s pokorou

Vloni skončili energetici na Spengler Cupu na čtvrtém místě. Letos si už si Karlovarští přizvali zvučné posily v podobě Žigmunda Pálffyho a Zdeňka Kutláka. „Vedení by chtělo co nejlepší výsledky. Mluvilo se tu i o finále, ale zůstaneme skromnější. Budeme hrát zápas od zápasu a uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Pojedeme tam s pokorou, tak jako jsme jeli vloni do finále a uvidíme. Třeba překvapíme, ale nutno brát v potaz, že tam hrají skvělé týmy jako třeba Davos nebo výběr Kanady. Také potkáme Mannheim a především Dynamo Minsk, které nastupuje v KHL. Podle mě to bude pro náš tým taková zatěžkávací zkouška. Doufám, že uspějeme a budeme dobře reprezentovat náš klub i Českou republiku.“

Jak se těší klíčový muž karlovarské defenzivy na spolupráci se slovenskou legendou Pálffym a reprezentačním kolegou Kutlákem? „Zdeněk Kutlák tu hrál dlouho, spousta kluků ho zná. Já osobně si myslím, že je to skvělý kluk a pohodář. A Žigy Pálffy? To je skvělý hokejista a takových nikdy není nazbyt! Našemu mužstvu hodně pomůže a bude velikou oporou.“ nepochybuje o přínosu svých dočasných spoluhráčů.

Přes Vánoce čeká na hráče Energie jen dvoudenní volno. Už na Štěpána odehrají první zápas v Davosu proti Kanadě. Jak si nejvytíženější reprezentační bek užije vánočních svátků? „Vánoce strávím na silnici, kde mě čeká 350 kilometrů domů do Vsetína a 25. v pět hodin ráno dalších 350 kilometrů zpátky do Varů,“ přibližuje závěrem nelehký úděl profesionálního sportovce.

Související články

Preview k zápasu | út 22.12.2009

Nadělí si energetici body ze Sparty?