Padá na mládež zimní spánek?

K a r l o v y V a r y - Zatímco extraliga juniorů v předešlém týdnu stála, ostatní mládežnické soutěže běžely na plno, ale lázeňskému klubu se příliš nedařilo. Ani obdivuhodná produktivita Jana Topinky nepomohla v zápasech s Opavou a Vítkovicemi dorostencům k bodům, ty si karlovarští mladíci připsali pouze v duelu s Třebíčí. Přinášíme vám i výsledky žákovských kategorií, z nich zmiňmě alespoň výhru čtvrťáků 13:3 nad Mariánskými Lázněmi.

Extraliga dorostu

HC Energie Karlovy Vary - SK Moravská Slavia Třebíč 4:2 (1:0,2:0,1:2)
Branky: Záhora, Mareček, Topinka, Rohan T. Asistence: Kellner, Přindiš, Rohan T., Tollinger, Topinka.
Po dvou třetinách mělo utkání jasný průběh, ve které na ledě jasně dominovali domácí. V závěrečné části soupeř proměnil dvě přesilové hry a utkání notně zdramatizoval. Teprve 70 vteřin před koncem zápasu přišlo definitivní uklidnění, kdy se prosadil kapitán Tomáš Rohan a rozhodl o výhře Energie.

HC Energie Karlovy Vary – HC Slezan Opava 2:5 (1:1,0:2,1:2)
Branky: Topinka, Chocholáč. Asistence: Chocholáč, Hudák.
Po zřejmě nejhorším výkonu sezóny zcela zaslouženě soupeř vyhrál. Karlovarská defenzíva v tomto utkání byla dosti naivní a soupeř nekompromisně každé její zaváhání trestal.

HC Energie Karlovy Vary – HC Vítkovice 3:5 (0:1,1:2,1:2)
Branky: Topinka 2x, Novák. Asistence: Záhora 2x, Rohan T., Polák.
Den po porážce s Opavou byla oproti předchozímu utkání vidět na mužstvu domácích obrovská vůle po vítězství. Bohužel tentokrát byl proti nejen kvalitní soupeř (první ve skupině B), ale i rozhodčí, který upřel Karlovarským dva naprosto regulérní góly. Poslední branku hosté vstřelili 3 vteřiny před koncem do prázdné branky.

Žákovská liga starších žáků - 9. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC České Budějovice 2:3 (1:0,1:2,0:1)
Branky: Putyera, Funk. Asistence: Vaněk.
Domácí s vedoucím týmem soutěže bojovali, snažili se uhrát co nejlepší výsledek, ale Jihočeši byli nad síly karlovarských hokejistů.

Žákovská liga starších žáků - 8. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC České Budějovice 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: Vedral, Kaš. Asistence: Frank.
Karlovarští nastoupili do zápasu proti čtvrtým Jihočechům s chutí hrát vyrovnaný zápas. Ujali se vedení, soupeř ještě v první třetině srovnal. Ve druhé třetině se jim opět dařilo, ale tentokrát vítězné skóre udrželi až do konce. Pochvalu zaslouží celý tým včetně skvělého výkonu brankáře P. Novotného.

Žákovská liga mladších žáků - 7. třída

HC České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: Troška, Urbančok. Asistence: Vrána 2x.
Hostující „sedmička“ nastoupila ve značně oslabené a improvizované sestavě, přesto předvedla statečný výkon. Rozdílové skóre Jihočeši získávali v přesilových hrách, kterých jim „domácí“ rozhodčí dopřál dostatek. Hosté v závěrečné power play sahali po bodu, ale chybělo jim štěstí a také větší důraz v předbrankovém prostoru.

Žákovská liga mladších žáků - 6. třída

HC České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 7:3 (0:0, 6:2, 1:1)
Branky: Csamango 2x, Flegl. Asistence: Bečka 2x.
O výsledku utkání rozhodla druhá třetina, ve které se po sporných brankách dostali domácí do dvoubrankového vedení, které karlovarští hráči ještě dokázali vyrovnat. Rozhodující náskok získaly Budějovice v přesilových hrách. Oslabená sestava hostů již nenašla síly na obrat.

Severočeský regionální přebor elévů - 5. třída

HC Mariánské Lázně - HC Energie Karlovy Vary 6:2 (1:2, 4:0, 1:0)
Branky: Klíma, Hanák. Asistence: Pavlík, Černý.
Hráči Energie navázali na slabé výkony z poslední doby a velmi tak usnadnili domácím jejich zaslouženou výhru.

HC Energie Karlovy Vary – SK Kadaň – nehráno pro nemoc soupeře

Severočeský regionální přebor elévů - 4. třída

HC Mariánské Lázně - HC Energie Karlovy Vary 3:13 (0:1, 1:8, 2:4)
Branky: Rubeš 4x, Michálek 3x, Řezníček 2x, Fencl, Bláha, Mikeš, Rulík. Asistence: Michálek 2x, Rubeš 2x, Řezníček, Fencl.
V úvodní třetině domácí ještě vzdorovali, ale v úvodních dvou minutách druhé části vstřelili hosté tři branky a od té doby skóre narůstalo do konečné podoby.