HC Energie Karlovy Vary

Pech překonal rekord Róberta Tomíka

Lukáš Pech vstřelil v nedělním utkání branku, ke které přidal ještě asistenci na gól Martina Zaťoviče. Díky dvěma kanadským bodům překonal klubový rekord v počtu nasbíraných bodů v základní části, který doposud držel Róbert Tomík s 25 brankami a 27 asistencemi v sezoně 2000/01.

Lukáši, vítězné tažení pokračuje, co k tomu říct?
My si toho velice vážíme. Naše výsledky ze začátku sezony totiž nebyly vůbec dobré, tak to teď musíme dohánět. Každopádně jsme rádi, že se to zlomilo a začíná se nám dařit. Vyhráli jsme teď sice tři utkání v řadě, ale spoustu jich máme ještě před sebou. Snažíme se v každém zápase urvat nějaké body a odskočit Liberci s Chomutovem na co nejvíc bodů.

Slavii jste porazili poprvé v sezoně. Čím je pro vás neoblíbená?
Oni hrají letos hrozně zvláštní styl. Výborně brání střední pásmo. Do soubojů chodí urputně, kolikrát až na hranici faulu. V útoku jdou přímočaře do brány, což se velice špatně brání. Jejich síla je ale především v kolektivním pojetím hry. Nemají v týmu žádnou větší hvězdu. Sází na mladé kluky. Ti dodržují taktiku pana Růžičky, která je vynesla v tabulce takhle vysoko.

Vstřelil jste úvodní branku, která se nakonec stala vítěznou…
Musím se přiznat, že už jsem chtěl jet střídat. Pak jsem si ale všiml Davida Noska, který neměl komu nahrát. Proto jsem si tam najel, krásně to dostal a nic nevymýšlel. Vystřelil jsem na branku a spadlo to tam. Brankář asi moc neviděl. Gól má velkou cenu i proto, že rozhodl jinak vyrovnaný zápas./p>

U branky Martina Zaťoviče jste si připsal asistenci. Překonal jste tím v historických statistikách Róberta Tomíka. Věděl jste o této metě? Byla třeba vypsána nějaká prémie?
O té možnosti jsem věděl, už mi o ní říkali. Těší mě, že jsem této mety dosáhnul. Tím pro mě ale nic nekončí, naopak. Chci pokračovat dál v co nejlepších výkonech. Hlavně ale chceme vyhrávat jako tým a pokusit se ještě dotáhnout na 10. místo, které by nám zajistilo předkolo play-off. O prémii zatím nikdo nic neříkal, naštěstí. Už takhle do kasy totiž nějaké peníze dlužím. Až si to ale pokladník někde přečte, určitě za mnou přiběhne a já budu muset něco zaplatit.

Porazili jste Zlín, Plzeň, dnes Slavii. Všechno papírově silná mužstva. Zdá se, že tým je v pohodě. Kde nastala změna?
Začaly se prosazovat ostatní lajny, což hrozně pomohlo té naší. Například v Plzni byla nejlepší ta čtvrtá. Především jsme ale zlepšili obranu a začali hrát účelný hokej. Možná není naše hra pohledná pro oko diváka, ale vyhráváme, což je v této fázi sezony nejdůležitější. Zapomenout nelze ani na Tomáše Závorku, který chytá v neskutečné formě a v každém zápase nás drží.

Jak moc pomáhá vám osobně, že branky střílí i další formace?
Snažím se vstřelit gól v každém zápase. Zároveň nejsem nikdy se svým výkonem zcela spokojen. Že se ostatní kluci chytli, je určitě jen a jen dobře. Psychicky se uklidnili, začali si věřit, což je vidět i na ledě. Naši lajnu si většina soupeřů hlídá a není pro nás jednoduché se prosadit. I z toho důvodu je dobře, že máme další tři pětky, které mohou rozhodnout zápas.

Před vámi je teď podkrušnohorské derby. Co lze od tohoto zápasu očekávat?
Litvínov letos hraje výborně. Táhne ho především elitní formace, na kterou si musíme dát obzvláště velký pozor. Celkově předvádějí útočný hokej a střílí hodně branek. My musíme navázat na obrannou hru z posledních zápasů, spoléhat na brejkové situace a přesilové hry.

Díky za rozhovor a ať se daří!

Související články

Preview k zápasu | so 26.1.2013

Energie doma přivítá rozjetou Slavii