HC Energie Karlovy Vary

Play-out pro mě bude novinka, říká Travis Gawryletz

O tom, že se Energie bude loučit se sezonou boji v play-out, bylo rozhodnuto už před utkáním s Mladou Boleslaví. Jelikož ale bude Bruslařský klub jedním ze soupeřů Energie v boji o udržení, byly body z dnešního utkání mnohonásobně cennější. Energie zvítězila i díky vítězné brance Travise Gawryletze, pro kterého to byla jeho čtvrtá trefa v sezoně. Po utkání jsme kanadského obránce v dresu Energie vyzpovídali.

Jak byste zhodnotil důležité utkání proti Boleslavi?
Byl to dobrý zápas. Jsme rádi, že jsme vyhráli poslední utkání v základní části a utvořili si náskok na Boleslav, která nám bude v play-out soupeřem.

A vaše vítězná střela?
Upřímně nevím, jestli to tečoval jeden z jejich obránců, nebo ne, ale to na tom nic nemění. Gól se počítá a je pro nás extrémně důležitý, protože jsme potřebovali vyhrát.

Jaké to vůbec pro zahraničního hráče je, když slyší fanoušky skandovat své jméno?
Je to příjemné slyšet fanoušky, jak vás povzbuzují a skandují vaše jméno. Hodně se mi taky líbí, že fandí i v průběhu hry.

To z Ameriky neznáte?
V Americe je to jiné. Diváci tolik neskandují ani nefandí, obzvlášť v zámoří zřídka narazíte na nějaké vymyšlené pokřiky a chorály. Je to úplně jiný svět.

V posledních utkáních se prezentujete dobrou hrou. S čím nastoupíte do play-out?
Měli jsme za cíl se dostat do play-off. Když jsem přišel do týmu, říkali jsme si, že to musíme zvládnout. Nakonec nám to o kousek uteklo. Bohužel. Na nás teď čeká 12 zápasů, ve kterých chceme pokračovat v aktuálních výkonech. Chceme utéct daleko od propasti se jménem baráž.

Jak se vy vůbec díváte na play-out? V zámoří podobná věc není.
V severní Americe se tento způsob zakončení soutěže nehraje, takže to pro mě osobně to bude velká novinka. Samozřejmě jsem zklamaný, že to nevyšlo do play-off, ale tak to bohužel je.

Ještě se vraťme k vašemu zranění, se kterým jste laboroval. Cítíte se už stoprocentně fit?
Jasně, už je mi dobře, jsem absolutně v pohodě. Návrat jsem nechtěl nějak uspěchat a hlavu jsem si po návratu hodně hlídal. Teď už je všechno bez omezení a jsem rád, že můžu hrát.

Díky za rozhovor!

Související články