HC Energie Karlovy Vary

Poslední domácí přípravou je podkrušnohorské derby

Přípravná utkání jsou již v plném proudu na všech frontách a i karlovarští borci mají více či méně úspěšnou polovinu již za sebou. Dalším pomyslným korálkem na šňůře letní přípravy bude přátelské střetnutí mezi domácí Energií a hosty z nedalekého Litvínova. Pro fanoušky zajímavý duel hned ze dvou aspektů. První ligové utkání sehrají energetici právě na ledě Vervy, což bude pro oba týmy dobrou průpravou. A za druhé, Karlovarští za celou přípravu hráli dvakrát s extraligovými celky a ani v jednom případě neodešli z ledu se sklopenou hlavou. Atraktivní derby startuje již tento čtvrtek od 18:00 a z důvodu volejbalového šampionátu půjde také o poslední přípravné utkání v KV Areně!
Kde sledovat utkání: Online přenos
Vstupenky zakoupíte na: Ticketportal.cz

Změny v názvu i výkonech

Jako každý tým i Litvínov během letní pauzy tým obměňoval. A změně neušel ani název týmu, jenž nově zní HC Verva Litvínov. Kromě názvu opustila manšaft i řada zvučných jmen a litvínovských stálic. Brankář Jaroslav Hübl odešel na hostování do Boleslavi, jmenovci Kracíkovi skončilo hostování z Plzně a za zmínku stojí i ukončení aktivní hráčské kariéry Romana Vopata.

Vedení posílilo Litvínov jen ze dvou „vod“. Brankáře Volkeho a dva obránce Hanzla s Pojkarem získali Litvínovští z prvoligového Ústí. Ze Slovenska následně putovali na Západ Čech tři hokejisté. Konkrétně to byl útočník Martin Hujsa z bratislavského Slovanu, bek Ján Brejčák z Popradu a forvard Martin Frolík z Košic.

Nové akvizice však v přípravě mnoho radosti vedení ani fanouškům nepřinášejí. Na úvod přípravy přišla prohra doma s Libercem a následná čtyřgólová remíza s Kladnem. V prvním zahraničním duelu se švýcarským Langnau sice Verva vsítila hned pět branek, ovšem v ostrém kontrastu s domácími osmi přesnými zásahy.

Stejně jako drtivou většinu českých týmů i Litvínov čekal hokejový miniturnaj v zahraničních vodách. Turnaj se hrál na dvě tříčlenné skupiny v základní části, odkud se následovně postupovalo do bojů o konečná umístění. Litvínov byl ve skupině společně s Ženevou a Luganem a jeho výsledky vypadaly následovně:

1. kolo HC Servette Ženeva (SUI) - HC Verva Litvínov 5:2
2. kolo HC Lugano (SUI) - HC Verva Litvínov 2:3
O 3. místo Dynamo Minsk (BLR) - HC Verva Litvínov 7:5

UmístěníTýmBody (vstřeleno/inkasováno)*
1.Ženeva6 b. (11:5)
2.Lausanne3 b. (6:6)
3.Minsk3 b. (5:5)
4.Litvínov3 b. (5:7)
5.Lugano2 b. (4:5)
6.Fribourg1 b. (3:6)
* počet branek je uváděn pouze po dvou duelech v základní části, nesčítá se s boji o konečné umístění

Po návratu z turnaje čekaly na Vervu tři duely s tuzemskými celky. Nejprve urvali Litvínovští výhru 6:3 na ledě Chomutova. Následně doma museli hájit výhru s Boleslaví až v nájezdech. Vystřízlivění přišlo až na ledě Kladna. Papíroví favorité z Litvínova žalostně selhali. Vagnerplast zchladil výhrami nabuzený tým potupnou porážkou 6:1. Litvínovští si tak zajeli zlepšit chuť na led ústeckých Lvů. Jako první se sice vedení ujali domácí Lvi, ale Verva čtyřmi góly utkání zvrátila a Ústí již stihlo jen kosmeticky upravit skóre na konečných 4:2.

Forma Litvínova v probíhající přípravě

Tým

VýhryProhrySkóre
Celkem4636:43
Doma1210:10
Venku3426:33

Nejúspěšnější hráči

BrankářPatrik Nechvátal90.32 %
ObránceRadim Skuhrovec6 b. (3+3)
ÚtočníkViktor Hübl9 b. (5+4)

Statistické zajímavosti

Nejvíce obdržených branek: Langnau - Litvínov 8:5
Nejvíce vstřelených branek: Chomutov - Litvínov 3:6
Venku se týmu daří více - venku výher 7 a doma pouhé 3.
V týmu se nachází hned čtveřice slovenských borců a všichni v přípravě dokazují, jak moc pro tým znamenají.

Vzájemné duely z loňské sezony

10. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC Benzina Litvínov 6:3
23. kolo HC Benzina Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 0:2
36. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC Benzina Litvínov 4:1
49. kolo HC Benzina Litvínov – HC Energie Karlovy Vary 2:3

Související články

Reportáž | út 11.10.2011

Energie veze z Litvínova bod

Preview k zápasu | po 10.10.2011

První kolo je tu. Šance na nový začátek?