Přehled výsledků mládeže: Junioři prolomili sérii proher, dorostenci své výkony zlepšili

Pět zápasů - tak dlouho trvala nepříznivá série karlovarských juniorů. Proti Chomutovu ji sice i díky dvěma brankám Tomáše Sýkory (na snímku) prolomili, ale v následujícím zápase nestačili na České Budějovice. Výkonnostní zlepšení zaznamenali v prosinci starší dorostenci, kteří vybojovali 11 bodů z 15 možných a před druhou Kometou mají náskok pěti bodů. Také mladší dorostenci mají za sebou zlepšení výsledků. Po sérii proher třikrát v řadě zvítězili a na první Plzeň strádají již jen 5 bodů. Pomalu ke konci se ve své lize blíží karlovarští osmáci a zatím neztratili jediný bod. Výsledky ostatních kategorií shrnujeme v článku.

Extraliga juniorů

Pátek 17. prosince

HC Energie – KLH Chomutov 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: Sýkora 2, Vachovec, Rohan
Asistence: Vachovec 2, Vaněk 2, Kverka
Domácí měli špatný vstup do zápasu, když inkasovali hned ve 2. minutě. Z inkasované branky se Karlovarští otřepali a stav utkání otočili na 2:1. Hosté 12 minut před koncem vyrovnali, ale vzápětí inkasovali 3 branku a v přesilové hře domácích inkasovali počtvrté.

Sobota 18. prosince

HC Mountfield – HC Energie 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: Kentoš, Schusser.
Asistence: Sýkora, Koblasa, Tomeček.
Po první prohrané třetině hosté vyrovnali, ale lacinou brankou ze středního pásma dali domácím větší klid a toho využili k navýšení vedení. V úvodu 3. třetiny jeli Karlovarští samostatný nájezd, což je ještě mohlo vrátit do utkání, ale neproměnili a poté domácí výsledek kontrolovali.

Extraliga staršího dorostu

HC Letci Letňany – HC Energie 5:6 (0:1, 2:3, 3:2)
Branky: Winkler 2, Tomeček 2, Matyáš, Kubáč.
Asistence: Tomeček 2, Zadražil 2, Táborský, Gombár, Bečka, Matyáš.
Na ledové ploše "kanadských rozměrů" se hrálo dramatické utkání, ve kterém se obě mužstva přetahovala o aktivitu. Ve třetí části hry se hosté dostali do vedení 5:2, avšak domácí díky náporu a šťastným brankám srovnali na 5:5. Rozhodnutí přišlo 90 vteřin před koncem po pěkné kombinaci z hole Winklera, a tak Karlovarští brali všechny body.

IHC Písek – HC Energie 5:4 sn. (1:2, 1:0, 2:2)
Branky: Tomeček 2, Kubáč, Csamango.
Asistence: Zadražil 2, Winkler 2, Tomeček, Novák.
Herně vyrovnané utkání mělo velmi dramatický závěr zápasu. Domácí během půlminuty otočili ve 49. minutě stav ve svůj prospěch, ale Tomeček pět minut před koncem srovnal. Výsledek po 60 minutách byl spravedlivý. Rozuzlení, kdo získá bonusový bod, přišlo až v samostatných nájezdech, ve kterých se hostům opět nedařilo a úspěšnější byli domácí.

Extraliga mladšího dorostu

Čtvrtek 16. prosince

HC Energie - HC Letci Letňany 7:3 (5:2, 0:0, 2:1)
Branky: Petrov 3, Zikmund 2, Vrána 2.
Asistence: Vrána 3, Zikmund 3, Petrov, Hroch, Šafář.
O osudu celého utkání a zisku 3 bodů rozhodla první třetina, ve které domácí svého soupeře jednoznačně přehrávali výborným pohybem, pěknými kombinacemi a hlavně důraznou koncovkou. Pochvalu zaslouží hlavně útok ve složení Zikmund-Vrána-Petrov, který nastřílel všech 7 branek.

Neděle 19. prosince

HC BENZINA Litvínov - HC Energie 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Branky: Priškin, Jirušek, Šafář.
Asistence: Zikmund, Hroch, Vrána, Šafář, Petrov.
Hostům se do poloviny utkání vůbec nedařilo. A když si vytvořili slibnou šanci, tak místo střely volili přihrávku. To pomohlo Severočechům k dvojnásobnému vedení. Po vstřelení první branky se tým Energie semknul a dělal vše pro vítězství, což se mu nakonec povedlo. Velkou zásluhu na výsledku měl výborně chytající hostující gólman Jakub Frček.

Žákovská liga starších žáků

8. třída

HC Energie – SK Kadaň 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)
Branky: Svoboda 3, Janata, Baxa, Binias, Čejka.
V duelu jasně dominovali hráči Energie, kteří tak potvrdili pozici lídra tabulky a ojedinělé výpady soupeře likvidoval spolehlivý brankář Letocha.

7. třída

HC Energie – SK Kadaň 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Branky: Trofimov 2, Vildumetz, Zeman.
Karlovarští sehráli s lídrem tabulky výborné utkání, když si výhrou zvýšili sebevědomí v boji o sesazení Kadaně z čela tabulky. Rychlá branka domácích hosty zaskočila, ale ti měli 2x odpověď na vedoucí góly Energie. Pořekadlo „do třetice všeho dobrého“ hostům v závěrečné části nevyšlo a gólovou odpověď již nenašli. Naopak inkasovali ještě jednou.

6. třída

SK Kadaň - HC Energie 0:11

Západočeský přebor elévů

4. třída

HC Energie – HC Plzeň 1929 9:1
Branky: Novotný 3, Zdeněk 2, Raim 2, Rozhon, Jiskra.
Asistence: Novotný 2, Jiskra 2, Rozhon 2, Mašek, Lafek.
Západočeské derby bylo tentokrát v režii domácích, kteří dobrým výkonem oplatili soupeři porážku z 5. kola. Utkání nebylo tak jednoznačné, jak napovídá skóre. Velkou zásluhu na vítězství měl s jistotou a klidem chytající brankář Energie.