Přehled výsledků mládeže: Junioři vkročili do nadstavby správnou nohou

Však také všechna tři utkání vyhráli, a to především díky skvělému výkonu Vladislava Habala (na snímku), který lovil puk ze své branky jen dvakrát. Starší dorostenci si minulý týden překazili sérii vyhraných zápasů, na kterou ale navázali opět výhrami a jsou na dobré cestě do play off. Vítěznou šňůru si překazili i mladší dorostenci, když dvakrát prohráli v poměru 1:5. Osmáci proplouvají svou ligou i nadále zcela suverénně. Výsledky ostatních kategorií shrnujeme v článku.

Extraliga juniorů

Čtvrtek 27. ledna

HC Energie – HC Plzeň 1929 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: Kverka, Hudák, Kentoš.
Asistence: Baar, Matyáš, Záhora, Kverka.
Velmi vyrovnané utkání rozhodla bezchybná defenziva Energie podpořená vynikajícím výkonem brankáře, podpořené obrovskou touhou a obětování se pro vítězství mužstva.

Sobota 29. ledna

HC BENZINA Litvínov – HC Energie 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Branky: Záhora, Baar, Hudák.
Asistence: Funk, Kverka, J. Tomeček, L. Klíma.
Po celkem vyrovnané první třetině převzali od druhé části jasně iniciativu utkání domácí a jen díky pevné defenzivě opřené o bezchybný výkon brankáře, „přežili“ Karlovarští pouze ve ztrátě o jednu branku. V poslední části došlo k obratu ve skóre. Hosté nejprve využili ne úplně dobrého dne domácího brankáře a poté zaskočeným Severočechům vstřelili druhý gól. Pojistku výhry energetici dali v power play domácích.

Extraliga staršího dorostu

Pátek 28. ledna

HC Dukla Jihlava – HC Energie 3:2 sn. (1:1, 0:1, 1:0)
Branky: Kubáč, Tomeček.
Asistence: Bečka.
V dramatickém utkání se hostům nevyplatila častá vyloučení v poslední části hry, kdy jedno z vyloučení domácí 10 minut před koncem potrestali vyrovnávajícím gólem. Po té se střídaly šance před oběma brankami a blíže k vítězství měli Karlovarští, kteří v tomto úseku hry neproměnili dva samostatné úniky a v poslední minutě přečíslení tří na jednoho. Zápas tak dospěl až k samostatným nájezdům, ve kterých byli domácí stoprocentně úspěšní a získali druhý bod.

HC Kometa Brno – HC Energie 4:6 (0:2, 1:0, 3:4)
Branky: Tomeček 3, Zadražil, Kubáč, Čápek.
Asistence: Jirušek 2, Zadražil 2, Winkler, Vrána L.
Hattrick Tomečka a vybudování si čtyřbrankového náskoku ve třetí třetině byly hlavními faktory výhry Západočechů. Po dvě třetiny se hrálo vyrovnané střetnutí, ale závěrečná dvacetiminutovka se stala nečekanou přestřelkou. Energetici díky efektivitě v koncovce odskočili až do stavu 2:6, ale pak přišla z jejich strany ztráta koncentrace a domácí se vrátili do zápasu, když dokázali snížit na rozdíl dvou branek. Karlovarský tým musel v závěru čelit velkému tlaku Komety, ale ubránil se, a tak z pohledu celého utkání se z výhry zaslouženě radovali hráči Energie.

Extraliga mladšího dorostu

Čtvrtek 27. Ledna

HC Energie - KLH Chomutov 1:5 (0:1, 1:4, 0:0)
Branky: Jirušek.
Asistence: Molnár, Priškin.
V dohrávce s Chomutovem se domácím vůbec nedařilo. Ač měli v první třetině více ze hry Karlovarští a přestříleli soupeře poměrem 12:4, odcházeli s jednobrankovým mankem. Těžká nedisciplinovanost ve druhé třetině pomohla soupeři vyrovnat hru a vysokou efektivitou v koncovce si vytvořit rozhodující čtyřbrankový náskok, který si už ve třetí části pohlídal a zcela zaslouženě odvezl 3 body.

Neděle 30. ledna

HC Sparta Praha – HC Energie 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Branka: Zikmund.
Asistence: Gorčík, J. Novák.
Utkání s přímým konkurentem o 2. místo začalo ve vysokém tempu, hra byla vyrovnaná, ale úvodní branku se podařilo vstřelit v 8. minutě domácím. Karlovarští hned v úvodní minutě druhé třetiny vyrovnali po krásné kombinaci a po spolupráci Nováka s Gorčíkem skóroval Zikmund. Bohužel v polovině druhé třetiny se hosté nechali zbytečně vyloučit a soupeř zvýšil na 2:1. Tento moment pravděpodobně rozhodl o vítězi utkání. Snahu hostů o vyrovnání ve třetí třetině domácí eliminovali a navíc pojistili své vítězství dalšími 2 brankami. Karlovarští ve dvou zápasech vyhořeli především v koncovce, čímž soupeřům dávají velký impuls a sebevědomí k výhrám.

Žákovská liga starších žáků

8. třída

HC Energie – KHL Chomutov 6:2 (0:1, 2:1, 4:0)
Branky: Trofimov, Trapl, Čejka 2, Janata 2.
Domácí se v první polovině zápasu dlouho nemohli prosadit střelecky ani v jasných gólových šancích, kdy se před osamoceným brankářem Chomutova poměrně často objevovali útočníci. S postupně narůstajícím tlakem na chomutovskou obranu a s ubývajícími silami soupeře se přeci jen výrazně prosadili v koncovce třetí třetiny. Utkání tak skončilo poměrně jednoznačným výsledkem, přestože tomu průběh duelu zpočátku vůbec neodpovídal.

7. třída

HC Energie – KHL Chomutov 7:2 (1:2, 2.0, 4:0)
Branky: Valíček, Vildumetz 2, Zeman, Smolka, Schildhabel 2.
Poměrně dlouho se tentokrát trápili domácí „sedmáci“ s bojovným soupeřem. Přes trvalý tlak v obranném pásmu Chomutova, vyrobili v první třetině dvě hrubé chyby, které soupeř ihned potrestal. Z utkání tak najednou bylo dlouho velké drama. Hráči se na obou stranách trestné lavice hromadili po nedovolených zákrocích a nebylo jasné o tom, který ze soupeřů začne na ledě dominovat. To se přeci jen podařilo hráčům Energie, kteří jednoznačně vyhráli třetí třetinu a rozhodli tak o svém vítězství.

Žákovská liga mladších žáků

6. třída

KLH Chomutov - HC Energie 2:7 (0:0, 1:5, 1:2)
Branky: Nídl 4, Parshakov 2, Hoang.
Asistence: Kellner, Bernáth, Šik, Hoang a Tocik.
O výsledku rozhodl začátek 2. třetiny, kdy hráči Energie během šesti minut vstřelili 4 branky a po té dovedli utkání do zaslouženého vítězství.

5. třída

KLH Chomutov - HC Energie 1:6 (0:1, 0:2, 1:3)
Branky: Šťastný, Novotný, Zrnová, Cankov, Bubeliny a Doubek.
Asistence: Novotný, Šťastný, Glanc.
Jen střelecká neschopnost hostů a velmi dobrý výkon domácího brankaře zapříčinily ještě milosrdný rozdíl ve skóre.

Západočeský regionální přebor elévů

4. třída

HC Energie – HC Stadion Cheb 1:6
Branky: Braný.
Druhé utkání po sobě se stejným soupeřem bylo zcela odlišné od minulého. Soupeř Karlovarské přehrával a ve druhé třetině odskočil na výrazný brankový rozdíl, který domácí již nestačili umazat. Cheb tentokrát zaslouženě zvítězil.