HC Energie Karlovy Vary

Přestávka je u konce, přijďte na poslední domácí utkání základní části!

Ještě před olympijskou reprezentační pauzou ztratila Energie naději na obhajobu loňského zlata. Neznamená to však, že by si ve zbývajících dvou kolech základní části mohla oddychnout. Nasbírané body se totiž přenášejí do následného play out. První příležitost zajistit si o trochu klidnější závěr sezony mají energetici tuto středu od 18:10, kdy v KV Areně přivítají Vítkovice. Vzájemná letošní utkání zatím vždy ovládl hostující tým, bude to platit i tentokrát?
Kde sledovat utkání: Online přenos | SMS servis | Arena Radio | Video přenos.
Vstupenky: Rezervace na Ticketportal.cz

O soupeři

Svěřenci Aloise Hadamczika do vyřazovacích bojů zřejmě vstoupí ze čtvrté příčky, a ve čtvrtfinále tak narazí na Třinec nebo Spartu. Stále si sice mohou vyměnit pozici s třetími Pardubicemi, pátou Spartou nebo šestým Třincem, jedná se však spíše o rovinu teorie.

Na začátku nového roku si Vítkovičtí vybrali výsledkově slabší období a zaznamanali sérii porážek včetně potupné desítky z Pardubic. Zdá se však, že před rozhodující fází sezony se jim forma vrátila právě včas. Poslední dvě utkání před pauzou vyhráli a během olympijských her se jim dařilo i na turnaji ve Švýcarsku, kde po skalpu Davosu a Ingolstadtu padli až ve finále s CSKA Moskva.

Tahounem útočných řad rytířů zůstává Jiří Burger (20+26), přes čtyřicet kanadských bodů se přehoupl i Marek Kvapil (18+22). Mezi obránci pak počtem bodů i statistickou plus minus vyčnívá jinak nevysoký Vladimír Sičák (9+17), který však vinou zranění ve středu nenaskočí. Poslední letošní zápas s Energií si zřejmě nezahraje ani Jakub Štěpánek. Vítkovická brankářská jednička dostala po návratu z olympijského turnaje volno.

O utkání s Václavem Baďoučkem

„Pro nás je v současné době opravdu důležitý každý bod. Do zápasu s Vítkovicemi jdeme s tím, že nějaký prostě musíme získat,“ přiznal na úvod trenér Baďouček.

Trenéři ale mají veliký problém. Ke zraněným útočníkům Zjuzinovi a Zaťovičovi přibyli Košťál, který má problémy se zády, a Zucker s naraženými žebry. „První tři jmenovaní do utkání určitě nezasáhnou. Zaťovič musí s rukou na operaci a co se týče Honzy Košťála, tak to nikdo neví. Zatím to vypadá na vyhřezlou plotýnku,“ popisuje Baďouček stav mužstva.

Do hry naopak opět zasáhne Lukáš Pech, který měl problémy s rukou. „Nevíme jestli utkání zvládne. To samé platí i o Zuckerovi. Nicméně celou situaci jsme vyřešili tím, že jsme si vzali Balázse a Cyganova z Kadaně a je s námi také Jakub Bauer jako třináctý útočník,“ pokračuje asistent trenéra.

Útočné formace by tak měly vypadat následovně: Kumstát, Skuhravý, Hřebejk – Cyganov, Melenovský, Skladaný – Hluchý, Dej, Balász – Zucker, Pech, Kuběna. „Otázkou zůstává, zda vydrží Pech a Zucker. Když ne, tak půjde do hry Bauer nebo stáhneme hru na tři pětky. Aby se nám lépe trénovalo, tak jsme si stáhli Tomáše Schmidta a Jakuba Černého z Tábora a pracujeme i s juniory,“ uzavírá Baďouček.

Poslední kolo

HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Dvořák (M. Heřman), 22. Benda (Jan Kovář, Hvila), 30. M. Heřman (Adamský, Benák) - 5. Dej (Balázs), 6. Košťál (Kumstát, Němec).

HC Vítkovice Steel - HC Eaton Pardubice 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Szturc (Káňa), 38. Vrána (Ujčík), 40. Klimek (Svačina, Jurečka) – 30. Kolář (Starý), 58. Sýkora (Píša, Pivko).

Statistiky

HC Energie Karlovy Vary
Utkání v extralize50 - 16 - 3 - 8 - 23 – 129:146 - 62 b
Průběžné umístění12. místo
Nejproduktivnější hráčPetr Kumstát - 34 bodů (15+19)
Nejlepší střelecJan Košťál - 16 branek
Nejlepší nahrávačVáclav Skuhravý - 24 asistencí
Nejlepší v +/-Martin Zaťovič +5 bodů
Nejtrestanější hráčVáclav Skuhravý - 132 TM
BrankářiLukáš Mensator 90.96 %, 2.84 g/z
Lukáš Sáblík 90.77 %, 2.78 g/z
Úspěšnost přesilovek18.60 %

HC Vítkovice Steel
Utkání v extralize50 - 21 - 8 - 7 - 14 – 155:130 - 86 b
Průběžné umístění4. místo
Nejproduktivnější hráčJiří Burger - 46 bodů (20+26)
Nejlepší střelecJiří Burger - 20 branek
Nejlepší nahrávačJiří Burger – 26 asistencí
Nejlepší v +/-Jiří Burger +20 bodů
Nejtrestanější hráčJuraj Štafanka - 76 TM
BrankářiJakub Štěpánek 92.07 %, 2.56 g/z
Filip Šindelář 91.51 %, 2.41 g/z
Úspěšnost přesilovek18.18 %

Vzájemné zápasy 2008/2009

03. kolo HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 1:2 sn
16. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 5:0
32. kolo HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 2:4
42. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 3:4 sn

Vzájemné zápasy 2009/2010

12. kolo HC Vítkovice Steel – HC Energie Karlovy Vary 3:4
25. kolo HC Energie Karlovy Vary – HC Vítkovice Steel 1:5
38. kolo HC Vítkovice Steel – HC Energie Karlovy Vary 1:2

Sestavy z posledního utkání

HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Mucha, Lobinov, Prošek, Čutta, Parýzek, Němec, Dobroň, Nosek - Košťál, Kuběna, Budinský, Skuhravý, Skladaný, Hluchý, Zucker, Kumstát, Dej, Hřebejk, Melenovský, Balázs.

HC Vítkovice Steel: Šindelář – Voráček, Stehlík, Sičák, Barinka, Jurečka, Rehák, Trnka – Kvapil, Štefanka, Treille – Klimek, Burger, Krenželok – Ujčík, Vrána, Svačina – Káňa, Szturc, Šedivý.


Prosadí se energetici proti důrazným obráncům Vítkovic?

Související články

Reportáž | st 3.3.2010

Hřebejkovy branky přinesly pouze bod