HC Energie Karlovy Vary

Přikryl položil základ sparťanské výhře, chválí kolegu Lukáš Mensator

Do konce základní části hokejové O2 extraligy zbývají poslední dvě kola a karlovarská Energie okupuje pátou příčku. V posledním utkání změřili energetici síly s pražskou Spartou a po dramatickém boji odešli poraženi 2:4. Prim v utkání hráli oba brankáři. „V polovině zápasu jsme vedli 3:0 a přiznám se, že to bylo hodně příjemné. Na druhou stranu jsme věděli, že v Karlových Varech takovýto výsledek nic neznamená,“ začal své hodnocení brankář Sparty Petr Přikryl. V utkání se ukázaly být rozhodující přesilové hry. Pražané se trefili dvakrát, Energie pouze jednou z deseti možných početních výhod. „My jsme dokázali naše přesilovky využít, Vary ne. To se ukázalo jako rozhodující, ale musím přiznat, že ve třetí třetině u nás stálo veliké štěstí,“ pokračoval Petr Přikryl. Utkání rozebíral i druhý brankářský hrdina zápasu Lukáš Mensator.
Sparta je teoreticky jeden z možných soupeřů Západočechů v play off. „Do konce základní části chybí ještě dvě kola. Nechci nějak spekulovat, jestli jsme si obhlédli soupeře. Na to máme ještě moře času,“ pokračoval sparťanský brankář.

Nejtěžší moment zápasu se pro Přikryla ukázala dorážka jedné z moha střel. „Za mnou zůstal ležet puk. Byl tam jeden z domácích hráčů, ale na štěstí pro nás promáchl. Pak už jsem tam stačil dát lapačku,“ dodal sparťanský fakír.

Karlovarský gólman Lukáš Mensator byl po utkání hodně zamlklý. „Tahle porážka nás hodně mrzí. Myslím si, že jsme podali velice dobrý výkon. Bohužel ve sportu se někdy stává, že vyhraje i ten horší soupeř. Podle mě to tentokrát tak bylo,“ začal se za utkáním ohlížet Lukáš Mensator.

Rozhodující v utkání byl podle karlovarského brankáře výkon jeho kolegy na opačné straně kluziště. „Bingo (Přikryl) chytal hodně jistě. Nevyrážel puky před sebe a všechny chytal hned na poprvé. On podle mého položil základ k vítězství Sparty,“ pochválil svého kamaráda Mensator a pokračoval: „Dalším faktem byly přesilové hry. Sparta na to má hráče, a když hrají pět na čtyři, tak už je to hodně nebezpečné. Natož pět na tři.“

Rozhodly přesilovky, shodli se trenéři

„V tomto zápase šlo o hodně a oba týmy si tu uvědomovaly,“ začal své hodnocení kouč Sparty František Výborný a pokračoval: „Proto se hrálo ze zajištěné obrany. Tím že jsme se dostali do vedení, jsme si to trochu usnadnili. Přestáli jsme přesilovky a to se ukázalo jako rozhodující.“

Josef Paleček byl, i když zklamaný, podobného názoru. „Z obou stran se hrálo hodně aktivně,“ přiznal kouč a začal rozebírat celé utkání: „Bohužel nám nevyšel začátek druhé třetiny, ve které jsme dvakrát inkasovali. Dokázali jsme sice utkání stáhnout na rozdíl jedné branky, ale chyběl nám kousek štěstí,“ dodal.

Související články

Reportáž | ne 15.2.2009

Dechberoucí bitva pro Spartu