Rabat naděloval příděly, odolali jen osmáci

Uplynulý týden se pro karlovarské žáky nesl především v duchu soubojů s Rabatem Kladno, tradiční líhní mladých talentů. Většina utkání také potvrdila jasnou dominanci Kladna na poli mládežnického hokeje, z překvapivého ale zaslouženého vítězství se radovali jen karlovarští osmáci. Naopak dvě nejstarší kategorie si shodně připsaly po dvou vítězstvích, díky kterým se junioři vrátili zpět na první příčku a dorostenci stále bojují o play off.

Extraliga juniorů – 37. a 38. kolo

HC Energie Karlovy Vary – HC Slovan Ústí 7:3 (3:1, 2:0, 2:2)
Branky:
Zucker 2, Mareček 2, Budínský, Mašek, Schmidt. Asistence: Baran 3, Zucker 3, Kuběna 2, Schmidt, Zmeškal, Bauer, Satora.
Hosté vstřelili rychlý gól, ale jinak vážněji v dalším průběhu zápasu nehrozili. Energie stačila ještě v úvodní části výsledek otočit a postupně získat náskok šesti gólů. Za stavu 7:1 se karlovarští trenéři snažili zapojit do hry co největší počet hráčů a šetřit tak síly na příští důležitý zápas.

HC Rabat Kladno - HC Energie Karlovy Vary 1:2 pp (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky:
Kuběna, Zucker. Asistence: Budínský, Polák, Bauer.
Utkání předních celků tabulky přineslo vyrovnaný průběh i skóre. To otevřeli Karlovarští Kuběnou, domácí srovnali v prostřední části. Ve třetí třetině měli lepší příležitosti ke skórování a tím i k plnému bodovému zisku energetici, ale štěstí se k nim přiklonilo až v nastaveném čase, kdy bonusový bod zajistil Zucker. Energie se výhrou posunula na čelo tabulky.

Extraliga dorostu – 37. a 38. kolo

HC Slovan Ústí – HC Energie Karlovy Vary 3:4 (2:3, 1:1, 0:0)
Branky:
Kellner 3, Hudák. Asistence: Mistoler 3, Chocholáč, Záhora.
Rozhodujícím momentem utkání byla poslední minuta druhé třetiny, ve které domácí vyrovnali na 3:3, ale Energii se vzápětí podařilo opět odskočit na rozdíl jedné branky. Takový stav vydržel až do konce utkání i díky perfektně ubráněným přesilovým hrám, kterých měli domácí poměrně dost.

HC Energie Karlovy Vary – PZ Kladno 7:3 (3:1,1:1,3:1)
Branky:
Hampl, Kellner, Schusser, Funk, Hudák, Kroupa, Rohan. Asistence: Kellner, Mistoler, Vaněk, Putyera, Rohan, Kroupa, Fusek, Hudák 2.
I přes poměrně vysokou výhru trenéři Energie s předvedenou hrou spokojeni nebyli. Částečnou spokojenost přinesl jen úvod utkání a vedení 3:0. Ovšem lehkovážně inkasovaná branka nastartovala ležérnost do hry domácích, ze které se do konce utkání již nedostali, a která by se mohla v rozhodující fázi sezony krutě nevyplatit.

Žákovská liga starších žáků – 9. třída, 27. kolo

HC Energie Karlovy Vary - HC Rabat Kladno 1:8 (1:3, 0:2, 0:3)
Branky:
Vachovec. Asistence: Frk, Záhora.
V důležitém utkání domácí naprosto propadli, kladenští hráči byli jednoznačně lepší v pohybu, kombinaci i v koncovce. Domácí nenavázali svým výkonem na poslední úspěšný zápas na Slavii a k utkání nastoupili bez potřebné koncentrace, nasazení a agresivity. Za to je Kladno tvrdě trestalo a uštědřilo Energii nečekaný, ale zasloužený debakl.

Žákovská liga starších žáků – 8. třída, 27. kolo

HC Energie Karlovy Vary - HC Rabat Kladno 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky: Urbančok, Táborský, Brodský. Asistence:Tomeček, Táborský, Urbančok, Červenka.
Utkání opět potvrdilo staré sportovní pravidlo, že každý zápas začíná za stavu 0:0 a že dopředu není nikdy výsledek jasný. Vždyť Kladno až do tohoto utkání neprohrálo! Domácí nastoupili v nekompletní sestavě, přesto podali odvážný výkon, založený na bojovnosti a dodržení taktických pokynů, které jim naordinovali trenéři. Všechny tyto faktory přinesly nečekané, ale zasloužené vítězství nad jasným favoritem.

Žákovská liga mladších žáků – 7. třída, 27. kolo

HC Rabat Kladno – HC Energie Karlovy Vary 7:2 (2:0, 4:1, 1:1)
Branky:
Flégl, Zhmutskyy. Asistence: Zhmutskyy.
Karlovarští měli díky velké marodce problémy se složením sestavy. V utkání bojovali, snažili se, ale na lepší výsledek neměli.

Žákovská liga mladších žáků – 6. třída, 27. kolo

HC Rabat Kladno – HC Energie Karlovy Vary 11:1 (1:0, 6:0, 4:0)
Branky:
Hanák. Asistence: Klíma.
Domácí převyšovali hosty ve všech činnostech a bylo jen otázkou, kolik šancí využijí ke vstřelení gólů v děravé obraně hostů.

Západočeský přebor elévů – 5. třída, 20. kolo

HC Energie Karlovy Vary - HC Lasselsberger Plzeň 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
Branky:
Mikeš, Řezníček, Vrána. Asistence: Michálek 2, Parshakov.
Plzeňští měli výborný úvod utkání. V dalších dvou třetinách byli lepším týmem domácí, kteří se ve třetí třetině nespokojili jen s vyrovnáním, ale vůlí po vítězství dokázali strhnout konečný výsledek na svoji stranu.

Západočeský přebor elévů – 4. třída, 20. kolo

HC Energie Karlovy Vary - HC Lasselsberger Plzeň 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky:
Prachař, Hauzr, Binias. Asistence: Bečka, Prachař.
V utkání o čelo tabulky se hosté snadno ujali vedení. Domácí však stálým tlakem dokázali výsledek otočit a zaslouženě zvítězili.