HC Energie Karlovy Vary

Radek Deyl vítězným gólem pomohl Slovensku pokořit Kanadu

Energetik Radek Deyl byl dodatečně nominován do reprezentace Slovenska na 25. ročník Německého poháru. Narychlo nahradil vítkovického Čerešňáka, který léčí poraněné oko od puku. Pětadvacetiletý obránce se hned v pátečním utkání trenéru Vůjtkovi odvděčil za důvěru a proti Kanadě zaznamenal vítězný gól a nahrávku.

Rodák z Košic tak rozšířil svou dosud hubenou sbírku reprezentačních startů. Národní dres oblékl na mistrovství světa U20 v Ottavě v roce 2009, kde si v týmu zahrál například s talentovaným Tomášem Tatarem nebo gólmanem Jaroslavem Janusem. V reprezentaci dospělých pak doposud zaznamenal tři starty, páteční byl jeho čtvrtý.

Radek Deyl po utkání

„Každého vítězství Slovenska nad takovýmto soupeřem je potřeba si vážit, tento triumf řadím velmi vysoko. Body moc často nedělám, trochu mě překvapilo a jsem šťastný, že mi to tam spadlo. Všichni jsme se v národním týmu chtěli ukázat. Předvedli jsme dravost a vložili do hry srdce. Odvedli jsme dobrou práci a můžeme na sebe být hrdí. Braňo Konrád zachytal super, Kanaďané si šance vytvářeli nejvíce po nahození kotouče do pásma.“

Zdroj: hokejportal.net

Sestava Slovenska pro Německý pohár

Čiliak (Brno), Kotvan (Zlín), Mikúš (Sparta Praha), Valach (Slavia Praha), Bakoš (Liberec), Cingeľ (Sparta Praha), Dej (Hradec Králové), Dravecký (Třinec), Marcinko (Pardubice), Rác (Olomouc), Sýkora (Plzeň), Vandas (Vítkovice), Deyl (Karlovy Vary).

Program Německého poháru

Sobota 8. listopadu Kanada – Švýcarsko
Sobota 8. listopadu Německo – Slovensko
Neděle 9. listopadu Slovensko – Švýcarsko
Neděle 9. listopadu Kanada - Německo