HC Energie Karlovy Vary

Redlihs ve zkoušce obstál, smlouvu podepsal i Honzík

Po nedělním utkání mezi Energií a Medveščakem bylo rozhodnuto, Jekabs Redlihs zůstane v Karlových Varech celou sezonu. Trenéři spolu s vedením se shodli, že se jedná o kvalitního obránce s dostatečnými zkušenostmi, který bude přínosem pro A-tým HC Energie. Lotyšský zadák podepsal smlouvu do 30. 4. 2015.

Klub dále uzavřel novou smlouvu s gólmanem Davidem Honzíkem, který v uplynulé sezoně patřil k oporám juniorské Vlčí smečky. „David podpis dlouho zvažoval a vedení jeho obavy chápe. David ví, že v A-týmu Energie jsou dva velmi kvalitní brankáři Závorka a Habal a že pro něj bude velmi těžké se do sestavy prosadit. Snažil se sehnat adekvátní nabídku v zahraničí, což se mu nakonec nepodařilo, a domluvil se proto s naším klubem na smlouvě do 30. 4. 2016 s roční opcí,“ popsal situaci generální manažer klubu Miroslav Vaněk.

„Jedná se o velmi talentovaného brankáře, který má určitě budoucnost před sebou. Nicméně musí na sobě dál trpělivě pracovat. Pevně věřím, že pod vedením Pavla Kněžického se bude dál zlepšovat. David bude trénovat v Karlových Varech a měl by jezdit chytat na naší farmu do Sokolova, kde by měl spolu s Petrem Hruškou vytvořit silnou brankářskou dvojici,“ doplnil Miroslav Vaněk.

Podpisem smlouvy s Davidem Honzíkem je zkompletovaná brankářská trojice pro sezonu 2014/15. Příchodem Jekabse Redlihse se také pomalu uzavírá i soupiska obránců A-týmu. Do mozaiky zbývá zasadit jméno zkušeného obránce. Jak už jsme informovali, mohl by jím být Tomáš Harant, který je v Karlových Varech na zkoušce.