HC Energie Karlovy Vary

Reprezentační dres U20 v Břeclavi obléknou dva energetici

Dvěma členům Vlčí smečky sezona ještě nekončí. Trenér národního týmu U20 Miroslav Přerost nominoval na turnaj čtyř zemí v Břeclavi i energetiky Tomáše Dvořáka a Sebastiana Gorčíka. Nově se rodící reprezentace se ve dnech 11. - 13. dubna postupně střetne s Finskem, Slovenskem a Ruskem.

V sezóně oba hráči patřili k hlavním tahounům týmu. Tomáš Dvořák se navíc jako jediný hráč Vlčí smečky dostal na Challenge cup MHL (zápas hvězd MHL), kde dokonce vstřelil vítěznou branku svého týmu. Za Vlčí smečku letos odehrál 58 utkání včetně play-off, a byl tak nejproduktivnějším a nejvytíženějším obráncem karlovarského kádru. Zároveň také třetím nejtrestanějším hráčem svého týmu. Sebastian Gorčík letos nasbíral 28 bodů, všechny v základní části sezony. V play-off poté oba hráči pomohli svému týmu ve všech utkáních.

Zkušenosti na mezinárodní úrovni nejen z MHL, ale i reprezentačních výběrů mají už oba. Tomáš národní dres oblékal už na MS U18 2013 v Soči. Sebastian na této akci v národním dresu nakonec nepůsobil. Ačkoli se pro stejný šampionát účastnil soustředění s národním týmem, i přes vstřelený vítězní gól v přípravném utkání proti Slovensku, se do nominace nakonec nevešel. Během letošní sezony odehrál 6 utkání za reprezentaci U19.

Kvality obou hráčů potvrzuje i skutečnost, že oba už si zahráli i za A-tým HC Energie. Tomáš Dvořák si premiéru odbyl 15. prosince v domácím utkání se Spartou, nastoupil také k posledním dvěma utkáním play-out. Gorčík dostal poprvé příležitost 21. března v předposledním kole play-out.

Česká dvacítka je na začátku přípravy, její sezona tradičně vyvrcholí během vánočního mistrovstvím světa. Šampionát se letos koná v kanadském Torontu a Montrealu.

„Byl jsem na únorové akci, kde dostali prostor i někteří hráči, kteří už s námi předtím byli. Musím říci, že ne všichni obstáli, proto jsme teď nominaci trošku změnili. Dáme prostor jiným adeptům, chceme vidět co nejširší okruh uchazečů“, odůvodnil svou volbu hráčů hlavní kouč Miroslav Přerost pro hokej.cz.

Nominace reprezentace U20 na turnaj v Břeclavi

Brankáři

Miroslav Svoboda (Třinec), René Svoboda (Vítkovice).

Obránci

Jan Štencel (Vítkovice), Tomáš Dvořák (K. Vary), David Němeček (Saskatoon, WHL), Tomáš Andrlík (Prince Albert, WHL), Václav Cestr (Chomutov), Filip Dundáček, Roman Čermák (oba Jihlava), Marek Baránek (Litvínov).

Útočníci

Luboš Rob (Č. Budějovice), Sebastián Gorčík (K. Vary), Dominik Kubalík (Sudbury, OHL), Dominik Pokorný (Vsetín), Marek Růžička (Třinec), Miroslav Indrák, Roman Přikryl, Jiří Kepka, Ondřej Kopta (všichni Plzeň), Daniel Schwamberger, Václav Krudenz (oba Sparta Praha), Jakub Illéš (Vítkovice), Vojtěch Havlas (Liberec), Filip Ječný (Slavia Praha).

Trenéři

Hlavní trenér: Miroslav Přerost
Asistenti: Jiří Juřík, Filip Pešán

Program českého týmu

Pátek 11. dubna:
15:30 Česká republika - Finsko

Sobota 12 dubna:
15:00 Česká republika - Slovensko

Neděle 13. dubna:
17:00 Česká republika - Rusko