HC Energie Karlovy Vary

Sapoušek: Lídr dorostu? Chci ukázat, že jím jsem

Robin Sapoušek patřil v loňské sezoně k pravidelným reprezentantům výběru do šestnácti let. Bodově se výrazně ukázal i v dorostu, kde by měl patřit k tahounům také v nadcházející sezoně.

Robine, začala vám příprava na novou sezonu. Jak jste se na ni těšil?
Samozřejmě jsme se na to těšili, pauza byla dlouhá. Jelikož nám karanténa zrušila všechny tréninky, tak jsme museli pracovat sami na sobě a to byla trochu nuda, s týmem je to lepší.

Jak zatím příprava vypadá?
Zpočátku jsme měli testy, trochu se uvést a seznámit se s novými kluky. Pokračujeme dál.

Jak jste se udržoval ve formě?
Často jsem běhal, pak jsem pracoval hlavně na spodní části těla – na nohou. Tu jsem musel zlepšit. Potom jsem se nějak udržoval, střílel jsem, hrál basketbal, vlastně cokoliv, zkrátka jsem hodně sportoval.S jakým cílem půjdete do nového ročníku?
Určitě bychom chtěli navázat na předešlou sezonu, která byla poměrně dobrá. Chtěli bychom postoupit do play-off a tam dojít co nejdál. Bonus by byl samozřejmě titul, ale bude to těžké.

Když se vrátíme k sezoně minulé, jak jste s ním vy osobně spokojen?
Musím říct, že minulá sezona byla skvělá. Šlapalo nám to. Měli jsme dobré výsledky, těšili jsme se na play-off a je škoda, že nám to těsně před tím zrušili.

Na čem byste měl z individuálního hlediska ještě zapracovat?
Hlavně na síle, na spodní části těla, kterou mám slabou. Myslím, že vytrvalost a fyzičku mám dobrou, akorát síla a ještě rychlost mi schází.

Váš táta trénuje v karlovarské organizaci, je to pro vás výhoda?
Ze začátku to byla výhoda, protože mi hodně pomáhal, hodně se mi snažil pomoct do mé kariéry. Teď to nevidím jako nějakou překážku.

Nikdo vám to nepředhazoval?
Když ano, tak se na to snažím nemyslet, je mi to v podstatě jedno.

Vloni jste pravidelně nastupoval za reprezentaci U16, co to pro vás znamenalo?
Byl jsem hrdý a rád, že jsem v nominaci. Chtěl jsem se dostávat dál a dál, do dalších nominací.

Letos byste měl patřit mezi lídry dorostu, jak se na tuto roli těšíte?
Jsem rád, že jsem ji dostal a budu se ji snažit plnit. Nebude to sranda, ale těším se na to, chtěl bych ukázat, že jsem lídr.

🏋️‍♂️ | Úvodní týden letní přípravy už mají za sebou také karlovarští dorostenci! 💪 Více na webu: https://bit.ly/dorostPriprava

Zveřejnil(a) Karlovarský mládežnický hokej dne Neděle 17. května 2020