HC Energie Karlovy Vary

Šelmy míří do Karlových Varů

K a r l o v y  V a r y - Poslední domácí utkání před reprezentační přestávkou sehrají hokejisté HC Energie v úterý s nováčkem soutěže, Bílými Tygry z Liberce. Po skvělém vstupu do soutěže přišel na Tygry začátkem prosince zimní spánek a s ním spojený propad tabulkou až na současnou 12. pozici. Nicméně z posledního víkendu vydoloval karlovarský soupeř plných šest bodů. Zda se podaří domácím gladiátorům zkrotit líté šelmy můžete sledovat sami na stadionu v Dolní Kamenné, nebo doma u svých počítačů v našem online přenosu. Utkání začíná v 17:30.
Liberecký hokej šel v posledním desetiletí velmi podobnou cestou jako v Karlových Varech. Po získání strategického partnera, společnosti Syner, začíná v roce 1994 vzestup severočeského týmu. Již v sezóně 94/95 získává tehdejší HC Stadion místo v druhé nejvyšší soutěži. Přes počáteční problémy se výsledky týmu stále zlepšovaly. Vyvrcholením bylo vítězství v loňském play-off 1. ligy a účast v baráži. Na jejím konci slavil Liberec postup do extraligy. Kladno se nechalo nadšenými Tygry zaskočit a překvapivě podlehlo 4:2 na zápasy.

Rovněž podzimní část naší nejvyšší soutěže vyšla nováčkovi báječně. Spolu s karlovarským týmem byl považován za nejpříjemnější překvapení dosavadního průběhu. Výborné výkony předváděl v modrobílém dresu slovenský útočník Radoslav Kropáč. Dlouho se dokonce držel v nejužší špičce kanadského bodování. Pak však přišel herní útlum, který se projevil i na Kropáčovi. Devítizápasová listopadová šňůra bez vítězství stála Tygry místo v elitní osmičce. Další nešťastná série přišla na přelomu roku. Tou již pravděpodobně přišel tým z podještědí o reálnou šanci na postup do vyřazovacích bojů. Situaci velmi racionálně vyhodnotilo liberecké vedení, umožnilo totiž svým nejdražším hráčům bojovat v play off a zároveň získat jistě nemalý finanční přínos klubové pokladně. Na hostování do konce sezóny k třineckým Ocelářům by měl 31. ledna odejít obránce Čakajík, do Pardubic míří Kropáč. V úterním střetnutí budou ještě oba slovenští reprezentanti svému mateřskému klubu v Karlových Varech k dispozici.

Ze tří dosavadních měření sil vyšel vždy vítězně domácí tým. Páté kolo na severu Čech měla Energie rozehrané velmi slibně. Jenže jednobrankový náskok se v závěrečné třetině rozplynul, navíc soupeř ke konci přidal další dvě branky. Na porážku 4:2 odpověděli energetici v domácím prostředí stejnou mincí. Výhra 3:1 byla součástí senzační série úspěchů v řadě na vlastní půdě. Třetí duel, tentokrát znovu ve Svijanské aréně, měl opět tradiční průběh. Bojovná partie skončila vítězstvím Bílých Tygrů v poměru 2:0.

Vedle výkonů na ledě na sebe Liberečtí upozornili i jinak. V zápase se Slavií se už na kluzišti těžce nepohodl Čakajík s Radkem Dudou. Oba hráči byli vyloučeni do konce utkání. Celkem běžný konflikt však měl dohru v útrobách stadionu. Duda přišel do liberecké šatny a tam ranou do obličeje inzultoval svého soka. Slovenský reprezentant celou situaci komentoval takto: “Duda za mnou přišel do kabiny, vyříkali jsme si, co si o sobě myslíme. Rozhovor ukončil Duda ranou do obličeje.“ Korunu celému incidentu nasadil sám Slávista, když se ve sdělovacích prostředcích nechal slyšet, že v soupeřově šatně vůbec nebyl. Pravda vyšla na světlo druhý den. Průmyslová kamera Dudu jasně usvědčila. Celou aféru bude řešit disciplinární komise ČSLH.

Trenéři Severočešechů, Josef Jandač a Jaroslav Nedvěd, mají k dispozici kompletní kádr. Je až s podivem, že marodka ligového nováčka nečítá v této fázi soutěže jediné jméno. Energii bude asi stále chybět Tomáš Němčický s poraněním levé ruky. V posledním kole byl v Pardubicích pro pohmoždění krčních obratlů střídán Petr Franěk. Podle pozápasových zpráv by měl být naštěstí úplně vpořádku. Až do konce letošního ročníku je mimo hru Robin Bacul. Nepříliš pravděpodobný je i start Lukáše Krajíčka laborujícího s nataženými kolenními vazy. Dlouhý disciplinární trest ještě nevypršel ani Václavu Skuhravému. Poslední domácí utkání před reprezentační přestávkou, vyplněnou Švédskými hokejovými hrami a Utkáním hvězd, začíná na stadionu v Rybářích v 17.30.

Sestavy v minulém kole

HC Energie Karlovy Vary: Franěk (od 21. Pejchar) - Topoli, Mádl, Hlavačka, Krajíček, Bauer, Němeček, Rodin, Punčochář - L.Svoboda, Tvrdík, Kraus - Balázs, Vala, Bednařík - Opatovský, Kverka, Košťál - Polák, Pavliš, Hořava

HC Bílí Tygři Liberec: Koťátko - Jiří Hanzlík, Holub, Krstev, J. Moravec, Čakajík, Vála, od 56. navíc Kočí - Kropáč, M. Straka, Musil - V. Novák, Kašpařík, Jiří Kudrna - Rozsíval, Hájek, Kábrt

Související články

Reportáž | út 28.1.2003

Energie podlehla nervozitě i Tygrům