HC Energie Karlovy Vary

Série nemusela skončit zrovna dnes, říká Tomáš Němčický

O s t r a v a - Na led svého bývalého zaměstnavatele se po letech vrátili dva hráči Energie Libor Pavliš a Tomáš Němčický. Pro oba nebyla sezóna, po které ostravský klub opustili, tou nejlepší v jejich kariéře. Oba totiž strávili její větší část na soupisce zraněných. Ani jejich úterní návrat do Paláce kultury nebyl z nejpovedenějších. Tomáš Němčický sice utkání dohrál, ale prohra 5:0 nikdy žádného hokejistu nepotěší. Libor Pavliš odstoupil po druhé třetině a čekání na spoluhráče si nedobrovolně krátil ledováním naraženého kotníku. Zranění se nevyhnulo ani ostravskému obránci Janu Výtiskovi a tak při rozhovoru s Tomášem Němčickým přišla řeč i na smutnější okamžiky hokejových klání.
"Přestože moje účinkování ve Vítkovicích bylo spíše běháním po doktorech než hraním, nechci si na tu dobu stěžovat. Více mne mrzí dnešní prohra. To co se stalo Honzovi Výtiskovi jsem přímo neviděl, ale i to se při hokeji stává. Hráči nemohou myslet na to, že se někdo může zranit, nebo že se zranil. Jsme profesionálové a musíme hrát pořád naplno," vracel se k tématice zranění Tomáš Němčický.

Po sérii zápasů, v nichž karlovarští bodovali, přišel zlom v podobě nuly na Trvajově kontě. Forma ostravského brankáře po nevýrazných výkonech celého klubu stoupá a po slávistech ji ukázal i Západočechům. "Je jasné, že každá série musí jednou skončit, ale nemuselo to být zrovna dnes. Nehráli jsme tak, že bychom si zasloužili pět branek. Vše zlomil šťastný gól Romana Kaděry a naše neschopnost vstřelit branku," litoval Tomáš Němčický.

Sám se několikrát ocitl na dohled a dostřel Trvajovy branky, snad největší příležitost měl ve dvanácté minutě úvodního dějství, ale neslaná, nemastná střela z mezikruží se stala snadnou kořistí ostravského strážce svatyně. "To už tak někdy chodí. Chvilku tam člověku padá téměř vše a pak zase vůbec nic. V těch chvílích nezbývá, než se pokusit prorazit smůlu vlastní vůlí," s pokorou dodal. Na ostravského brankáře před zápasem tým Energie nic nevymýšlel. "O Trvajových kvalitách jsme věděli, ale nijak zvlášť jsme se na něj nepřipravovali. Je to dobrý brankář a takoví se překonávají jen těžko. Zvláště když mají formu," dodal.

Související články