Sharks krůček od superfinále!

Předposlední kolo základní části znamenalo zároveň poslední domácí představení karlovarských sledge hokejistů. A bylo o co hrát, Západočeši museli hájit průběžné druhé místo před dotírajícími Pardubicemi a Spartou. Bez nejproduktivnějšího Žraloka Michala Geiera obstáli na padesát procent - po výhře 3:1 nad Pardubicemi a prohře 0:2 se Spartou jim stačí v posledním kole jeden úspěch na ledě Studénky nebo Olomouce, aby si zahráli proti Zlínu o zlato.

SKV Sharks Karlovy Vary - SHK Mustangové AUTO IN 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Branky: 13. Berger (Hrbek), 14. Wágner (Nejedlý), 24. Wágner (Schneider, Hrbek) – 28. Kubeš (Michalec, Doležal). Rozhodčí: Suchý, Armstark. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváků: 38.

Karlovy Vary: Mach – Hrbek, Nejedlý, Wágner, Forgo, Berger, Janko, Karafiát, Kovářík, Haas, Schneider.

Pardubice: Boček – Štěpják, Kvoch, J. Kubeš, P. Kubeš, R. Buhr, Kolek, Hýbner, Michalec, Horníček, V. Buhr, Doležal, Kořínek, Chudomský.

Pardubice začaly lépe a už ve 3. minutě nevyužil Pavel Kubeš brejk dvou na jednoho. Karlovarští se přes dobře bruslícího soupeře prosazovali pomaleji, gólovou šanci si vytvořil až v 11. minutě Berger po ideální Hrbkově zpětné přihrávce. Potom však přišla jejich silná chvíle a během 50 sekund vedli 2:0. Nejprve trefil Jiří Berger z ostrého úhlu přes ruku horní polovinu branky a poté sklidili potlesk za bezchybně provedené přečíslení Nejedlý se zakončující Karlem Wágnerem. V poslední minutě mohl reagovat P. Kubeš, ale volně ležící kotouč v tlačenici za Macha nedostal.

Hostující Mustangové vstoupili aktivně i do druhé třetiny. Nejblíže změně skóre byl po okružní jízdě kolem branky Michalec, jenže Mach stihl pohotový přesun k tyči. Žraloci trpělivou hrou přečkali pardubický nástup a sami udeřili. Schneider sice nadvakrát neuspěl, ale ve 24. minutě asistoval u spektakulárního odrazu Karla Wágnera o horní tyč Bočkovy branky. Východočeši se dočkali o tři minuty později, po odzbrojení Bergera na hranici pravidel využil volného prostoru Pavel Kubeš a nedal Machovi šanci.

Střelec a kapitán Pardubic v jedné osobě byl na konci nadějné akce i ve 32. minutě, ze které ale trefil jen brankovou konstrukci. Karlovarští však tentokrát výraznější tlak nedopustili. Naopak Schneiderova dorážka nebo Forgův pokus před prázdnou brankou volaly po gólu. Utkání bylo zajímavé až do samotného konce, po další Schneiderově šanci, kterou zmařila Bočkova maska, měl dvě minuty před sirénou naději na hokejce Michalec. Macha v samostatném nájezdu ale nepřekonal, a tak mohli Žraloci slavit důležitou výhru a přiblížení se superfinále.

SKV Sharks Karlovy Vary - HC Sparta Praha sledge hokej 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky: 6. Raul (Zikmund), 44. Zapletal (Raul). Rozhodčí: Suchý, Červenka. Vyloučení: 1:1, navíc Z. Krupička (Sparta Praha) 10 minut. Bez využití. Diváků: 32.

Karlovy Vary: Mach – Hrbek, Nejedlý, Wágner, Forgo, Berger, Karafiát, Kovářík, Haas, Schneider.

Praha: Vápenka – Raul, Zapletal, J. Krupička, Z. Krupička, Novotný, Frolík, Zikmund.

I do druhého utkání vstoupili Žraloci méně aktivně než protivník a Sparta se ze své třetí šance radovala. Po neúspěších Z. Krupičky a Zapletala narýsoval perfektní přihrávku od mantinelu Zikmund a Jiří Raul už mířil do prázdné branky. Pak byl ale vyloučen Zapletal a i když Berger zblízka nevyrovnal, zbytek třetiny patřil domácímu celku. Hosté však náskok do přestávky ubránili.

Přesilovku si v úvodu prostřední periody zahráli i Pražané, prosadit se však nedokázali. Těsné vedení udržel už při plném počtu hráčů Vápenka nadvakrát vychytavší v dobré pozici Bergera. Ve 23. minutě se při skrumáži nedostal k volnému kotouči Z. Krupička, jinak by pohodlně zvýšil vedení hostů. Hra se s postupem času roztříštila v množství nepřesností a soubojů o kotouč, šance prakticky vymizely.

Zato ihned po rozehrání poslední třetiny si skvěle najel Novotný a Mach vytasil pohotový zákrok proti střele bez přípravy. Sparťané opakovaným nahazováním puku k Machovi drželi Žraloky mimo trvalejší obléhání Vápenkova území. Ve 38. minutě se nechal za nevhodný komentář vůči rozhodčímu vyloučit Z. Krupička a domácím svitla naděje. Nový náboj přetavila obě mužstva ve zlepšený pohyb, nicméně Sparta dobře bránila a postupem času dokonce působila útočněji. Odměnou jí byla vydařená rána Jana Zapletala, která se zastavila až za Machem a zpečetila výsledek utkání.

Karlovy Vary tak budou muset o druhé místo a účast v superfinále bojovat v posledním kole na ledě Studénky a Olomouce.