HC Energie Karlovy Vary

Směr Třebíč. Nastartují energetici bodovou sérii?

Karlovarští utrpěli v předchozím kole porážku se Vsetínem, čímž zastavili svou bodovou sérii na čísle dvanáct. Na ledě Třebíče Energie jednou uspět dokázala, podaří se to i podruhé v letošním ročníku? Středeční souboj začne v 17:30, poslední střetnutí Západočechů a Horácké Slavie můžete sledovat v textovém, či video přenosu.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos

O soupeři

Sestava Třebíče z předešlého utkání

  • Vejmelka – Půža, Čejka, Nedbal, Kaláb, D. Mikyska, Hort – P. Kratochvíl, Dolníček, Erat – Mlynář, Kusko, T. Havránek – Jan Wasserbauer, Ferda, Süss - Kristl, Gajarský, Paták

Toto nebude jednoduchý úkol pro Pešoutovu družinu. Energetici se představí na ledě Třebíče, odkud se tři body nepovedlo přivést v posledních dvanáct klání nikomu. Horácká Slavia navíc všech dvanáct předešlých duelů na svém kluzišti dokázala vyhrát. Do karlovarských karet však může nahrávat fakt, že poslední třebíčský skalp v MANN+HUMMEL Areně zaznamenaly právě Karlovy Vary, když 21. října zvítězily 3:2 po prodloužení. Vzájemné souboje Západočechů a celku z Vysočiny hovoří pro Karlovarské. Lázeňské mužstvo vybojovalo proti Třebíči dvě vítězství, vyjma již zmíněného zápasu se mohlo radovat po výsledku 5:1 i ve třetím kole. Horácká Slavia se pak radovala jednou, ve 29. kole uspěla v KV Areně po nájezdech. V tabulce hájí svěřenci Martina Sobotky sedmou příčku s šestašedesáti body a náskokem pěti bodů na osmý Vsetín. V uplynulém kole zavítali Třebíčští na led Ústí a trápící se Slovan přehráli 3:1.

Sestřih z posledního souboje s Třebíčí

Koho sledovat

Roman Erat, foto hstrebic.cz

Třebíčská hvězda? Bezesporu nejzkušenější člen týmu, osmatřicetiletý Roman Erat. Rodák z Třebíče táhne svůj klub do play-off, z třiceti osmi duelů, do kterých nastoupil, získal třicet jedna bodů. Erat vsítil pět branek a na dalších šestadvacet nahrál. Veterána stíhá na čele bodování o rok mladší David Dolníček. Hráč, který strávil v dresu Horácké Slavie většinu své kariéry, má na kontě devět branek a osmnáct asistencí. V brance se do konce této sezony neukáže Pavel Jekel, jenž byl poslán na hostování do Vsetína. Díky přetlaku v brněnské Kometě však bude mít Třebíč možnost nadále využívat služeb Karla Vejmelky. Spolehnutí je i na sedmnáctiletého Lukáše Dostála. Oba jmenovaní mají úspěšnost zásahů nad 91,8 %.

Poznatky asistenta trenéra

„Myslím, že nás čeká podobný soupeř, jakým byl v předchozím kole Vsetín - velmi nepříjemný, důrazně bránící tým, který má postavenou hru na obětavosti, blokování střel. Musíme se poprat s velkým množstvím osobních souboj. Musíme být v předbrankovém prostoru silnější než soupeř,“ říká o Třebíči Tomáš Mariška. „Hraje se o postavení v tabulce a nasazení do play-off, o toto všechno budou utkání těžší,“ ví Mariška. „Víme, že se jim doma daří, získávají tu body. Když budeme důslednější v obraně a především produktivnější v ofenzívě, věřím v úspěch,“ hlásí asistent trenéra. V jaké sestavě energetici do utkání s Třebíčí nastoupí? „Sestava by měla být stejná, ovšem kvůli viróze, jež řádí v kabině, je možné, že dojde k několika změnám,“ informuje šestatřicetiletý kouč.

Statistické okénko

HC Energie Karlovy Vary
Úspěšnost přesilovek 16,51 % (9. místo v lize)
Úspěšnost oslabení 91,53 % (2. místo v lize)
Tresty 444 TM (12. místo v lize)
Zblokované střely 270 (14. místo v lize)
Střely na branku 33,06 za zápas (2. místo v lize)
Úspěšnost střelby 9,80 % (4. místo v lize)
Úspěšnost vhazování 54,47 % (2. místo v lize)
SK Horácká Slavia Třebíč
Úspěšnost přesilovek 18,3 % (3. místo v lize)
Úspěšnost oslabení 85,5 % (3. místo v lize)
Tresty 444 TM (12. místo v lize)
Zblokované střely 425 (4. místo v lize)
Střely na branku 25,7 za zápas (12. místo v lize)
Úspěšnost střelby 9,5 % (5. místo v lize)
Úspěšnost vhazování 51 % (6. místo v lize)

Související články

Ohlasy k zápasu | čt 25.1.2018

Novotný: Zdravá konkurence v týmu je super