Souhrn mládeže: Dorost první, šestnáctka druhá, gesto fair-play, hattricky a O Kapku lepší hokej

Nadstavbovou část soutěže zahájila vítězně devátá třída. Bodový zisk z obou duelů vynesl dorost na první místo skupiny. V tom prvním se hattrickem blýskl Vlastimil Blažek a ve druhém gesto fair-play odvoláním faulu předvedl Kryštof Dyk. Výhra nad Chrudimí posunula šestnáctku na druhé místo skupiny. Ani v jednom ze svých duelů se z výhry neradovali junioři. Minulý týden probíhal další ročník akce O kapku lepší hokej, ke kterému se připojili i hráči Energie. Se stužkami na helmách a s oranžovými omotávkami hokejek na domácí led vyjel dorost, deváťáci, osmáci a také karlovarské Dračice.

DHL Extraliga juniorů

V týdnu před reprezentační pauzou odehráli junioři Energie tři utkání na ledě soupeřů. Tím prvním byl tým Sparta Praha, která oplatila energetikům předchozí domácí porážku. Za Energii se prosadili pouze Filip Krajčík a Matěj Novotný, který dostal Energii na rozdíl jedné branky. Do konce zápasu však góly padaly pouze ze strany Sparty. V karlovarské brance se prostřídali Matěj Pavlovic a Josef Schmid, který si tak v dresu Energie odbyl premiéru v extralize juniorů. V duelu s Bílými Tygry si energetici do padesáté první minuty drželi vedení. V první třetině skóroval David Varvařovský a Jakub Habla, který si tak svou premiéru v extralize juniorů okořenil gólem. Střelcem třetího gólu Energie byl Matěj Pelikán.

Ve třetí třetině liberečtí mladíci dokázali srovnat a do poslední části zápasu se šlo za stavu 3:3. Vedení energetikům vrátil Matyáš Adámek. Po padesáté minutě nejenže Tygři srovnali, ale převzali si vedení a tak body nakonec zůstaly v Liberci. Do třetice se junioři utkali s mladoboleslavskými Bruslaři a ani tentokrát se z výhry neradovali. Bruslaři své hosty vysoko přestříleli a vstřelili osm gólů. Zbývajících třicet devět střel zastavil Matěj Pavlovic. Střelcem jediného gólu Energie byl Vojtěch Čihař. Energetici mají aktuálně na kontě třicet čtyři bodů a jsou na čtvrtém místě skupiny. Před pátou Jihlavou už mají náskok pouze čtyři body.

II. 19. kolo pondělí 29. ledna 2024

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 7:2 (2:1, 3:1, 2:0)
Reportáž k utkání

II. 20. kolo pátek 2. února 2024

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 6:4 (0:2, 3:1, 3:1)

II. 21. kolo sobota 3. února 2024

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 8:1 (1:0, 3:0, 4:1)

Extraliga dorostu

V posledním vzájemném duelu nadstavby přivítali energetici své vrstevníky z týmu Mountfield HK. Hostující hráči už v čase 4:24 otevřeli díky střele Ondřeje Páleníka skóre. O třicet sekund později Viktor Wardas vstřelil vyrovnávací gól. Po polovině utkání už Energie vedla 3:1 po dvou gólech Vlastimila Blažka. V čase 39:42 kontaktní branku vstřelil opět Ondřej Páleník. Výhru karlovarských mladíků v čase 59:34 trefou do prázdné branky zpečetil Vlastimil Blažek a zkompletoval si tak hattrick.V dohrávce druhého kola přivítali energetici v sobotu mladoboleslavské Bruslaře. Už ve čtrnácté minutě energetici prohrávali 0:3. Před koncem třetiny náskok hostů snížil Viktor Wardas. Na dostřel jedné branky Energii dostal v čase 20:35 Jakub Kyncl. Skóre srovnal ve třicáté šesté minutě Daniel Postl. Nejzajímavější však byla poslední třetina. V té padlo šest gólů. Přestřelku odstartoval v čase 41:11 Vlastimil Blažek. V čase 47:25 srovnal skóre Vojtěch Beran.

Čas 49:15 a Adam Kurka poslal Bruslaře do vedení. To jim v čase 52:07 svou trefou sebral David Sedláček. Zpátky si ho vzal v čase 55:57 David Churáček - 5:6. V čase 58:34 získali energetici početní výhodu, kterou si vylepšili odvoláním gólmana. Tento risk jim přinesl ovoce už v čase 58:49 kdy Viktor Wardas (2+2) srovnal skóre - 6:6. Díky týmovému výkonu a vzájemnému povzbuzování energetici dovedli zápas do prodloužení. V něm se opět ukázal charakter karlovarských hráčů, nejen že střídačka své spoluhráče na ledě povzbuzovala, ale obránce Kryštof Dyk předvedl gesto fair-play, když odvolal faul jednoho ze soupeřů. V čase 63:35 byl za podražení potrestán Martin Psohlavec. V čase 64:46 rozhodl Vojtěch Beran o výhře Bruslařů. Po tomto víkendu se opět měnilo vedení ve skupině. To si pro sebe získali energetici, ale mají dvacet dva bodů jako Slavia, kterou z trůnu sesadili.

II. 11. kolo pátek 2. února 2024

HC Energie Karlovy Vary - Mountfield HK 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

II. 2. kolo sobota 3. února 2024

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 6:7p (1:3, 2:0, 3:3 – 0:1)

Liga dorostu

Do Chrudimi měla namířeno karlovarská šestnáctka. První branka padla až v sedmnácté minutě, kdy po přihrávce Jakuba Šubíka skóre otevřel Lukáš Pech. Dvojnásobnou početní výhodu ke srovnání skóre využili chrudimští mladíci v čase 23:41. Ve dvacáté šesté minutě Filip Piatkowski poslal do akce Marka Jílka, který vystřelil Energii vedení. Další branku energetici přidali díky akci Štěpána Köhlera, Jakuba Šubíka a Lukáše Pecha v první minutě třetí třetiny - 1:3. Krátce na to domácí vstřelili kontaktní gól 2:3. V čase 45:32 krátce před vypršením početní výhody ji využil Ondřej Bednář, který si vstřelil první gól v lize dorostu - 2:4. Asistenci si připsal Štěpán Köhler. V čase 52:41 vyfasoval dvojitý menší trest jeden z domácích. V čase 54:16 po přihrávce Oskara Magnera skóroval Václav Dobřemysl, který byl v čase 54:43 u zrodu šance, kterou v čase 54:43 proměnil Jiří Malý. Šestnáctka díky této výhře má na kontě padesát šest bodů a poskočila na druhé místo ve skupině Západ.

29. kolo sobota 3. února 2024 HC Chrudim – HC Energie Karlovy Vary 2:6 (0:1, 1:1, 1:4)

Branky a nahrávky: 23:41 Valkoun (Řivnáč, Štěpnička; 5/3), 42:23 Smékal (Valkoun, Štěpnička; 5/5) – 16:43 Pech (Šubík; 5/5), 25:22 Jílek (Piatkowski; 5/5), 40:51 Pech (Šubík, Kőhler; 5/5), 45:32 Bednář (Kőhler; 5/4), 54:16 Dobřemysl (Magner; 5/4), 54:43 Malý (Dobřemysl; 5/4).

Extraliga 9. tříd

Nadstavbovou část extraligy zahájili naši deváťáci. V sobotu na svém ledě přivítali své vrstevníky z týmu Piráti Chomutov. Chomutovské střelce vynuloval Ondřej Maňák. Skóre v první minutě utkání otevřel Maik Mähler po přihrávce Marka Kubíka. Další branku vstřelil v polovině zápasu Jakub Staněk, kterému puk poslal Lukáš Gerstner. V čase 31:05 po přihrávce od Samuela Zeuse třetí gól Energie přidal Jan Hruška. Posledním střelcem utkání byl Jakub Staněk, který v čase 52:00 zakončil kombinaci Josefa Suchého a Maika Mählera. Premiéru v dresu Energie si v prvním nadstavbovém duelu odbyl obránce Lukáš Hájek, který naposledy hrál za tým Dukly Jihlava.

II. 1. kolo sobota 3. února 2024

HC Energie Karlovy Vary – Piráti Chomutov 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 00:40 Mähler (Kubík; 5/5), 29:55 Staněk (Gerstner; 5/5), 31:05 Hruška (Zeus; 5/5), 52:00 Staněk (Mähler, Suchý; 5/4).

Liga starších žáků A (U14 – 8. třída)

Dva duely měli na programu osmáci. V tom prvním hostili tým Slavia Praha a ani tentokrát na body ve vzájemném duelu nedosáhli. Za stavu 0:4 první branku Energie ve vlastním oslabení vstřelil Thomas Hanson, kterému asistoval Daniel Psohlavec. Ve třicáté deváté minutě se energetici z gólu radovali díky akci Huga Koncze a Františka Pavlovice, kterou zakončil Roman Kašpar. Za kratší konec tahali osmáci i v utkání s chomutovskými Piráty. V sedmé minutě už Piráti vedli 2:0. Na dostřel jedné branky se energetici dostali ve čtrnácté minutě díky střele Františka Pavlovice, kterému asistovali Maxim Dan a Štěpán Mariaš. Srovnáno bylo díky Danielovi Psohlavcovi ve dvacáté páté minutě. Asistenci si připsali Thomas Hanson a František Pavlovic. Pak dvakrát skórovali Piráti a skóre na stav 3:4 upravil Matyáš Vrbas v čase 52:44 po přihrávce Františka Pavlovice. Energetikům se už skóre nepodařilo srovnat a naopak inkasovali, takže i v tomto duelu zůstali bez bodů. Těch si zatím v nadstavbě nasbírali čtrnáct a jsou na třetím místě skupiny A.

II. 11. kolo sobota 3. února 2024

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 2:9 (1:5, 1:0, 0:4)

Branky a nahrávky: 17:05 Hanson (Psohlavec; 4/5), 38:55 Kašpar (Pavlovic, Koncz; 5/5) – 00:25 Hlaváček (Hošek, Vostarek; 5/5), 07:12 Hlaváček (Vostarek, Lokvenc; 5/4), 12:50 Keller (Prokop; 5/5), 15:05 Macháček (Šikl, Isaev; 5/5), 17:55 Šikl (Adamec; 5/4), 42:29 Isaev (Kostenko; 5/5), 43:40 Hlaváček (Lokvenc; 5/5), 46:33 Macháček (Hošek; 5/5), 59:07 Keller (Šikl; 5/4).

II. 12. kolo neděle 4. února 2024

HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 13:50 Pavlovic (Dan, Mariaš; 5/5), 24:07 Psohlavec (Hanson, Pavlovic; 5/5), 52:44 Vrbas (Pavlovic; 5/5) – 02:11 Brychta (Mahlej, Kříž; 5/5), 06:03 Šabaka (Jelínek; 5/5), 32:21 Jansa (5/5), 46:54 Vavřík (5/5), 57:53 Vavřík (5/5).

Liga starších žáků B (U13 – 7. třída)

Sedmáci neměli na programu žádný ligový zápas. Další duel odehrají 10. února proti týmu Čerti Ostrov.

Liga mladších žáků A (U12 – 6. třída)

Šestnáct gólů padlo v duelu šesťáků s týmem Loun. Energetici se podepsali pod deset gólů. Hattrick si vstřelil Patrik Tomášek (3+1). Po dvou gólech si připsali Matyáš Dvořák a Marek Havlík. Autory zbývajících tří gólů byli Jan Havelka (1+2), Ondřej Kothera (1+1) a Vojtěch Příplata (1+3). Třemi asistencemi přispěl Deniel Kaputa. U dvou gólů byl Jakub Kuchta a u sedmého gólu asistoval Jakub Pelikán. Šesťáci jsou se šesti body na čtvrtém místě nadstavbové skupiny.

II. 8. kolo sobota 3. února 2024

HC Louny - HC Energie Karlovy Vary 6:10 (3:5, 3:5, 0:0)

Branky a nahrávky: 00:23 Vinický (5/5), 04:34 Marek (5/5), 11:33 Vinický (Slavík; 5/5), 25:43 Vinický (Marek; 5/5), 37:12 Parkman (Vacula; 5/5), 39:55 Vacula (Domecký; 5/5) – 05:55 Dvořák (5/5), 10:33 Kothera (Tomášek, Příplata; 5/4), 13:46 Havlík (Kuchta, Kaputa; 5/5), 16:07 Dvořák (Kuchta, Příplata; 5/5), 17:32 Tomášek (Příplata; 5/5), 20:45 Příplata (Kaputa, Kothera; 5/5), 21:43 Havlík (Pelikán; 5/5), 23:42 Tomášek (Havelka; 5/5), 39:02 Havelka (Kaputa; 5/5), 39:10 Tomášek (Havelka; 5/5).

Liga mladších žáků B (U11 – 5. třída)

Do Sokolova vyrazili naši páťáci. V utkání s Baníkem padlo devatenáct gólů a z toho třináct ve druhé třetině. O gól méně dali energetici a tak nakonec zůstali bez bodů. Hattrick si vstřelil Patrik Kocián. Autory dvou gólů byli Ladislav Dankanics a David Kuljas (2+2). Po jednom gólu si připsali Sebastien Pazdera (1+1) a Pavel Vorel (1+1). Dvěma asistencemi přispěl Sebastian Möckl. Po jedné pak mají Tadeáš Beneš a Jan Civín. Páťáci jsou s dvaceti pěti body na

23. kolo neděle 4. února 2024

HC Baník Sokolov - HC Energie Karlovy Vary (1:1, 8:5, 1:3)

Branky a nahrávky: 16:01 Krása (3/5), 22:58 Bakura (5/5), 24:26 Bílek (Bakura; 5/5), 26:22 Mrkvanová (Bakura, Jakubka; 5/5), 34:04 Bílek (Maurer; 5/3), 37:13 Bílek (Maurer; 5/5), 37:27 Bakura (Mrkvanová; 5/5), 38:21 Jakubka (Bakura, Mrkvanová; 5/5), 39:19 Maurer (5/5), 51:36 Bílek (5/5) – 01:43 Kuljas (Möckl; 5/5), 25:38 Kocián (5/5), 30:40 Pazdera (Civín; 5/4), 31:56 Dankanics (Vorel; 5/5), 32:37 Kuljas (Pazdera; 5/5), 33:57 Kocián (3/5), 50:07 Vorel (Kuljas; 5/5), 51:16 Dankanics (Beneš; 5/5), 58:42 Kocián (Möckl, Kuljas; 5/5).