Souhrn mládeže: Energetici stále mezi nejlepšími týmy skupin! Vítězný týden žáků

V uplynulém týdnu měly starší kategorie reprezentační pauzu a soutěžní zápasy odehráli pouze naši žáci. Deváťákům po patnácti zápasech přetrhl vítěznou šňůru tým Škody Plzeň. Bez bodů zůstali také osmáci, ale i přesto si udrželi první místo ve skupině. Vítězně skončila utkání sedmáků, šesťáků a páťáků. Všechny týmy Energie jsou ve svých skupinách nejvýše třetí. Ze šesti zápasů, které tento týden naše naděje odehráli skončili bez bodů pouze ve dvou.

DHL Extraliga juniorů

Juniorka Energie měla reprezentační pauzu, ale ani během ní nezahálela a připravovala se na posledních šest zápasů základní části, v nichž se rozhodne o tom, které ze čtyř týmů postoupí do vyšší nadstavby extraligy juniorů. V sestavě chyběli brankář Adam Ebenstreit a útočník Jakub Galnor, kteří nastoupili za reprezentační osmnáctku na Turnaji pěti zemí ve Finsku. Obránce Ondřej Dorot oblékl reprezentační dres na Turnaji pěti zemí v Chomutově, kde nastoupil za dvacítku. Na World Hockey Challenge v Kanadě bojoval útočník Vít Záhejský. První zápas odehrají naši junioři ve čtvrtek 16. listopadu, kdy je v Litvínově čeká podkrušnohorské derby.

Extraliga dorostu

Rovněž svěřenci Tomáše Andryse měli reprezentační pauzu, ale ani oni během ní nezaháleli. Do konce základní části jim sice zbývá jedenáct zápasů, ale i v této kategorii bude o postup do nadstavby pěkná tlačenice. Do tréninků se nezapojili brankář Michal Oršulák, obránce Kryštof Dyk a útočník Vojtěch Čihař, kteří hájili naše národní barvy na turnaji World hockey Challenge v Kanadě. Na soustředění šestnáctky, která odehrála se Slovenskem a Švýcarskem první reprezentační zápasy, se předvedli obránce Pavel Kůrka a útočníci Petr Tomek a Lukáš Slavík. První zápas dorost čeká v úterý 14. listopadu, kdy do Karlových Varů dorazí liberečtí Bílí Tygři.

Liga dorostu

Posledním mládežnickým týmem, kterého se týkala reprezentační pauza, byla karlovarská šestnáctka. Také svěřenci Bohumíra Sapouška využili tento čas k tréninkům a přípravě na další část soutěže. K prvnímu duelu energetici vyrazí v pátek 17. listopadu do Prahy, kde si změří síly s týmem Kobra Praha.

Extraliga 9. tříd

Hned dva duely měla na programu karlovarská devítka. Prvním soupeřem byl tým Pilsen Wolves, se kterým se svěřenci Adama Sýkory utkali na domácím ledě. První branka padla v polovině první třetiny. Nejprve z mezikruží pálil Lukáš Gerster, ale kotouč po odrazu od brankáře skončil u Jana Pavlise, který ho poslal kolem tyčky do branky. Jan Pavlis v tomto duelu nastoupil poprvé v extralize devátých tříd a hned si připsal premiérový gól. Zhruba dvě minuty na to se do přečíslení dva na jednoho dostali Jiří Kubát a Marek Kubík, kteří si cestou ještě stihli párkrát vyměnit kotouč a nakonec zakončoval Marek Kubík. I třetí gól padl z brejku. Za vyhozeným kotoučem vyrazil kolem mantinelu Josef Suchý, který nechal všechny za sebou a svůj nájezd zakončil přesnou trefou. V úvodu druhé třetiny padla první branka týmu Pilsen Wolves. Chvíli na to kombinaci Marka Kubíka a Stanislava Bardy střelou z kruhu zakončil Josef Suchý.

Druhým zápasem devítky v minulém týdnu bylo západočeské derby, zároveň šlo také o souboj mezi prvním a druhým týmem skupiny. Skóre v tomto utkání otevřeli Plzeňští v páté minutě. Ve dvacáté páté minutě skórovali podruhé, když využili početní výhodu. Z přesilovky padl před polovinou druhé třetiny i třetí gól Plzně. Náskok plzeňských hráčů snížil necelé dvě minuty před koncem prostřední části Josef Suchý po přihrávce Marka Kubíka. Ve čtyřicáté čtvrté minutě bylo ve prospěch Energie nařízeno trestné střílení. Exekuce se ujal Maik Mähler a upravil skóre na 2:3. Jenomže do konce zápasu se plzeňští střelci prosadili ještě dvakrát a body zůstaly v Plzni. Devítka tak poprvé v sezoně musela kousat prohru. Plzeň výhrou ve šlágru kola poskočila na první místo ve skupině. Energetici jsou sice druzí, ale mají stejný počet bodů a od jejich rivalů je dělí pouze gólová bilance a navíc mají stále zápas k dobru.

16. kolo pátek 10. listopadu 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Pilsen Wolves 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 09:49 Pavlis (Gerstner; 5/5), 11:52 Kubík (Kubát; 4/5), 12:12 Suchý (Staněk; 4/5), 25:22 Suchý (Kubík, Barda; 5/5) – 23:19 Plašil (Jäger; 5/5).

17. kolo sobota 11. listopadu 2023
HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 04:03 Mečl (Stupka, Matoušek; 5/5), 24:18 Mečl (Mertl; 5/4), 27:51 Mečl (Mertl; 5/4), 50:16 Hotařík (Mečl, Stupka; 5/5), 56:38 Mečl (4/5) – 38:38 Suchý (Kubík; 5/5), 43:09 Mähler (TS).

Liga starších žáků A (U14 – 8. třída)

Jediný zápas měli v uplynulém týdnu na programu naši osmáci. V sobotu vyrazili do Ústí nad Labem, kde se utkali s týmem Slovanu. V osmé minutě poslal Matěj Žák do akce Vojtěcha Hüttla, který otevřel skóre. Ve čtrnácté minutě byl Vojta v roli asistenta u druhého gólu Energie, který vstřelil Daniel Psohlavec. V čase 19:24 se o branku do šatny svým soupeřům postaralo trio Václav Pařízek, Maxim Dan a Matyáš Vrbas. V početní výhodě přidal Jan Pavlis krátce po polovině zápasu čtvrtý gól Energie. Do konce zápasu se však trefovali už jenom hráči Slovanu, kteří skórovali šestkrát a tak se nakonec radovali z výhry. Zatím se spolu oba týmy utkaly dvakrát a z výhry se vždy radoval domácí celek. Energetici jsou se čtrnácti body stále na prvním místě skupiny 1 - Ústecká.

11. kolo sobota 11. listopadu 2023
HC Slovan Ústí nad Labem - HC Energie Karlovy Vary 6:4 (0:3, 2:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 32:22 Šedý (Buřič; 5/3), 39:16 Jirota (Hečko; 5/5), 46:41 Jirota (Šedý, Kříž; 5/5), 56:56 Jirota (5/5), 57:30 Buřič (Kříž; 5/5), 58:53 Výborný (5/5) – 07:09 Hüttl (Žák; 5/5), 13:29 Psohlavec (Hüttl; 5/5), 19:24 Vrbas (Dan, Pařízek; 5/5), 31:36 Pavlis (3/5).

Liga starších žáků B (U13 – 7. třída)

Také sedmáci odehráli pouze jeden zápas, kdy na svém ledě přivítali své vrstevníky z týmu Stadion Cheb. Už ve druhé minutě otevřel skóre Ladislav Terla, po necelých dvou minutách poslal Filip Reichelt kotouč na Matěje Cozmu, který navýšil vedení Energie. Početní výhodu ke vstřelení kontaktní branky využili chebští hráči ve čtrnácté minutě. Dvougólový náskok energetikům vrátil o minutu později Josef Šlár. Ve dvacáté osmé minutě proměnil Mikuláš Gregor trestné střílení - 4:1. Ve čtyřicáté páté minutě vstřelil pátou branku David Moches, který dostal nabito od Maxe Kalčíka. Necelých pět minut před koncem připravil Adam Heidenreich šanci pro Jakuba Veselého - 6:1. Sedmáci jsou se šestnácti body na druhém místě skupiny 9 - Karlovarská.

10. kolo sobota 11. listopadu 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Stadion Cheb 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 08:49 Lužický (5/5), 21:24 Pochyba (Lalik; 5/5), 32:29 Berger (5/5) – 08:29 Gregor (Martínek; 5/5), 27:28 Heidenreich (Gregor; 5/5), 32:01 Gregor (Kalčík; 5/5), 36:33 Terla (Veselý, Heidenreich; 5/5), 42:18 Gregor (Hoško, Šlár; 5/5), 49:18 Bláha (Hoško; 5/5).

Liga mladších žáků A (U12 – 6. třída)

Šesťáci ke svému jedinému duelu vyrazili do Sokolova, kde svým hostitelům nadělili jedenáct gólů. Už po první třetině energetici vedli 5:1. Ve zbývajících dvou třetinách pak přidali po třech gólech. Sokolovští šesťáci se v každé části zápasu prosadili jednou. Hattrick v tomto zápase zkompletoval Adam Lauer, po dvou gólech vstřelili Jakub Kuchta, Vojtěch Souček a Patrik Tomášek. Po jedné brance si připsali Jan Havelka a Deniel Kaputa. Šesťáci jsou se ziskem dvanácti bodů na třetím místě skupiny 1 - Ústecká.

HC Baník Sokolov - HC Energie Karlovy Vary 3:11 (1:5, 1:3, 1:3)
Branky a nahrávky: 06:16 Krása (Červenka; 5/5), 22:44 Muráň (5/5), 50:30 Katriňák (Berka; 5/5) – 06:00 Lauer (Souček; 5/5), 12:58 Kuchta (5/5), 14:45 Tomášek (Koblížek; 5/5), 16:55 Tomášek (Dvořák, Vastl; 4/5), 18:43 Souček (Lauer; 5/4), 32:33 Kuchta (Kaputa; 5/5), 35:35 Kaputa (Kuchta; 5/5), 38:38 Lauer (5/5), 41:06 Lauer (5/5), 42:26 Havelka (Kaputa; 5/5), 59:50 Souček (Vastl, Koblížek; 4/4).

Liga mladších žáků B (U11 – 5. třída)

Páťáci v sobotu hostili hráče z týmu Stadion Cheb. V první třetině měli převahu energetici, kteří skórovali třikrát. Druhá třetina patřila chebským páťákům, kteří vstřelili čtyři góly a inkasovali pouze jeden. Třetí třetinu ovládli opět energetici, kteří přidali pět gólů. Chebští se v této části prosadili pouze jednou. Po dvou gólech si připsali Pavel Vorel, David Vlčko a Ladislav Dankanics. Střelci zbývajících tří gólů byli Sebastien Pazdera, David Kuljas a Jan Civín. Páťáci jsou s jedenácti body na třetím místě skupiny 11 - Karlovarská. Na druhé místo ztrácí jeden bod.

HC Energie Karlovy Vary - HC Stadion Cheb 9:5 (3:0, 1:4, 5:1)
Branky a nahrávky: 06:40 Dankanics (Kuljas; 5/5), 09:07 Kuljas (Vorel; 4/4), 11:13 Vlčko (Pazdera; 5/5), 27:22 Vlčko (5/4), 42:40 Vorel (Kuljas; 5/5), 45:36 Dankanics (Pazdera, Vorel; 5/4), 47:07 Civín (Jindra; 5/5), 48:00 Vorel (Kuljas; 5/4), 50:54 Pazdera (4/4) – 21:15 Aišman (Princ; 5/4), 29:57 Dvořák (5/5), 32:39 Karhan (5/4), 39:30 Sydora (5/5), 46:12 Dvořák (5/5).