Souhrn mládeže: Výhry v derby, hattricky a asistence gólmanů

Vzhledem k tomu, že junioři a dorost měli reprezentační pauzu, hrály se pouze soutěže mladších kategorií. Ve vítězném tažení nadstavbou pokračují deváťáci, kteří ovládli západočeské derby. Podkrušnohorské derby patřilo osmákům a vítězně se na turnaj v Mannheimu naladili sedmáci. Dařilo se i šesťákům. Páťáci sice nebodovali, ale stále si drží druhé místo ve skupině. Opět byly k vidění hattricky, které vstřelili Fabio Peter, Pavel Vorel a Tobiáš Kocián. Za zmínku rozhodně stojí i asistence, které si připsali brankáři Kryštof Hostek a Samuel Baláž. Mladí energetici odehráli sedm zápasů a v pěti z nich slavili výhru.

DHL Extraliga juniorů

Vzhledem k reprezentační pauze neměli karlovarští junioři v plánu žádný zápas. Další extraligový duel odehrají v pátek 16. února, kdy přivítají třinecké Oceláře.

Extraliga dorostu

Reprezentační pauza se týkala také extraligového dorostu, který do dalších nadstavbových bojů vyrazí už v úterý 13. února, kdy se vypraví do Mladé Boleslavi.

Liga dorostu

Rovněž šestnáctka z důvodu reprezentační pauzy neměla v plánu žádný soutěžní duel. První odehrají v pátek 16. února, kdy do Karlových Varů dorazí dorost Slovanu Ústí nad Labem.

Extraliga 9. tříd

Prvním soupeřem deváťáků v minulém týdnu byl tým Škody Plzeň. V deváté minutě se plzeňským hráčům nepovedlo od modré čáry vyhodit. Puk u mantinelu vyškrábl Tomáš Suja a poslal ho na Milana Vaňourka, který pálil z kruhu. Puk proletěl před brankou, kam si najížděl Maik Mähler, který ho bleskově poslal do odkryté části branky. V čase 19:20 srovnal skóre Jonáš Souček. Krátce před polovinou utkání vedení Plzni vystřelil Martin Melč. Ve třicáté druhé minutě pálil od modré Erik Hofmann, do jeho střely vjel Jakub Staněk. Puk se od něj odrazil do pásma Plzně, kam za ním karlovarský útočník vyrazil a svůj únik proměnil střelou ze spodní hranice kruhu - 2:2.

Ani ne minutu na to nahrával Marek Kubík na Lukáše Gerstnera. Puk si u mantinelu přebral jeden ze soupeřů, ale při otočce mu sjel z hole před Milana Vaňourka, který ho předal zpět Markovi Kubíkovi a ten našel mezírku u bližší tyčky - 3:2. Poslední gól utkání padl po přímce Jakub Staněk, Lukáš Gerstner a Lukáš Hájek. Trefou do rohu plzeňské branky si Lukáš vstřelil první gól v dresu Energie - 4:2.

K dalšímu duelu vyrazili energetici do Českých Budějovic. V polovině první třetiny do pásma s pukem projel Maik Mähler. Na toho se pověsil jeden z bránících hráčů, ale Maik předvedl efektní oblouček a stále si puk kontroloval. Poté co dojel do kruhu nahrál do druhého kruhu, kde si o přihrávku řekl Jakub Staněk, proti jehož střele se domácí gólman nestihl dost rychle přesunout - 0:1. Ve třicáté deváté minutě nevyšlo zakončení jednomu z hráčů Motoru a opuštěného puku se u hranice kruhu ujal Maik Mähler a poslal ho do pásma na hůl Marka Kubíka, který střelou do vzdálenějšího rohu branky navýšil vedení Energie - 0:2.

Ve čtyřicáté čtvrté minutě skončila budějovická přihrávka přesně na holi Jakuba Staňka, který okamžitě vyrazil do akce. Před brankou však byl pod bedlivým dohledem jednoho z bránících hráčů a tak puk předal za sebe, kde byl připravený Maik Mähler, který ho poslal rovnou do branky a skóroval tak ve vlastním oslabení. O čisté konto přišel Ondřej Kadoun ve čtyřicáté páté minutě díky dorážce Davida Záviše. Posledním střelcem tohoto utkání byl Maik Mähler, který se se nejrychleji zorientoval na modré čáře, kdy jednomu z domácích utekl puk a vyrazil do pásma, kde trefou do prázdné branky v čase 59:15 definitivně zpečetil výhru Energie. Deváťáci mají po třech nadstavbových zápasech na kontě devět bodů a vedou tabulku.

II. 2. kolo pátek 9. února 2024

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 08:35 Mähler (Vaňourek; 5/4), 31:44 Staněk (5/5), 32:31 Kubík (Gerstner; 5/5), 56:14 Hájek (Gerstner, Staněk; 5/4) - 19:20 Souček (Mečl, Bobek; 5/5), 28:44 Mečl (Holub, Matoušek; 5/5).

II. 3. kolo neděle 11. února 2024

Motor České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 45:00 Záviš (Tobiáš; 5/5) – 10:15 Staněk (Mähler; 5/5), 38:36 Kubík (Mähler; 5/5), 43:23 Mähler (Staněk; 4/5), 59:15 Mähler (5/5).

Liga starších žáků A (U14 – 8. třída)

Jediný zápas, ale zato podkrušnohorské derby měli na programu naši osmáci. Ti si z Litvínova přivezli plný počet bodů za výhru 3:2. Přitom po prvních dvou třetinách to pro energetiky nevypadalo úplně nejlépe, protože poté co v každé třetině inkasovali po jednom gólu při vstupu do poslední části zápasu prohrávali 0:2. Obrat zahájil v čase 42:44 František Pavlovic. O srovnání se postaral Vojtěch Hüttl v čase 43:30 po přihrávce od Štěpána Mariaše. Vojtěch Hüttl pak asistoval u vítězné branky, kterou v čase 52:41 vstřelil Jakub Zrzavecký. Osmáci jsou se ziskem šestnácti bodů na druhém místě nadstavbové skupiny A. Na první místo ztrácejí dva body, ale mají k dobru jeden zápas.

II. 11. kolo sobota 3. února 2024

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 13:35 Tomčík (5/5), 24:34 Grunt (Slavík; 5/5) – 42:44 Pavlovic (5/5), 43:30 Hüttl (Mariaš; 5/5), 52:41 Zrzavecký (Hüttl; 5/5).

Liga starších žáků B (U13 – 7. třída)

Jediný ligový duel odehráli také naši sedmáci. Ti na svém ledě přivítali tým Čerti Ostrov. Po vyrovnané první třetině ve zbývajících částech utkání udávali tempo energetici, jejichž kanonáda se zastavila na osmi gólech. Hattrick si zkompletoval Fabio Peter. U pěti gólů asistoval Josef Šlár. Čtyřmi body přispěl Max Kalčík (2+2). O zbývající tři góly se podělili Lukáš Bláha (1+2), Matěj Cozma a Ladislav Terla. Mezi asistenty se zapsali Mikuláš Gregor a Jakub Veselý. Asistenci u vítězného gólu si připsal brankář Kryštof Hostek. Na karlovarského gólmana se nejprve vypravil William Hoger, který zkusil nahození od středové čáry. Kryštof si pro puk vyjel ke spodní hranici kruhu a poslal ho od své branky. Na vrcholu kruhu puk Adam Heidenreich posunul na Matěje Cozmu, který se prohnal do pásma a z kruhu pálil na vzdálenější tyčku. Sedmáci jsou nyní na třetím místě nadstavbové skupiny.

II. 3. kolo sobota 10. února 2024

HC Energie Karlovy Vary - HC Čerti Ostrov 8:3 (1:1, 5:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 18:05 Bláha (Kalčík; 5/5), 20:40 Peter (Šlár, Kalčík; 5/5), 23:48 Peter (Gregor, Šlár; 5/5), 26:15 Cozma (Hostek; 5/5), 34:10 Kalčík (Šlár, Bláha; 5/5), 37:20 Peter (Bláha, Šlár; 5/4), 52:40 Terla (Šlár; 5/5), 55:00 Kalčík (Veselý; 5/5) – 17:10 Šneberger (R. Simmer; 5/5), 30:25 Kostrounová (R. Simmer, Jakoubek; 5/5), 48:30 Teterja (Landa; 5/5).

Liga mladších žáků A (U12 – 6. třída)

Svůj jediný duel minulého týdne vítězně zakončili šesťáci. Ti se vydali do Chomutova, odkud si přivezli body za výhru 5:0. Chomutovské střelce vynulovali Samuel Baláž a Petr Skýpala. Gól a asistenci si připsali Matyáš Dvořák, Adam Lauer, Jakub Pelikán a Patrik Tomášek. Autorem pátého gólu byl Vojtěch Souček. U dvou gólů asistoval Ondřej Kothera. Elen Svobodová asistovala u pátého gólu. Druhou asistenci si u tohoto gólu zapsal brankář Samuel Baláž. Šesťáci jsou s osmi body na čtvrtém místě nadstavbové skupiny.

II. 8. kolo sobota 3. února 2024

Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 18:24 Tomášek (Dvořák; 5/5), 30:16 Dvořák (Tomášek; 5/5), 32:30 Pelikán (Lauer, Kothera; 5/5), 56:09 Lauer (Pelikán, Kothera; 5/5), 56:42 Souček (Svobodová, Baláž; 5/5).

Liga mladších žáků B (U11 – 5. třída)

Dvě utkání měli v minulém týdnu na programu karlovarští páťáci. Nejprve přivítali své vrstevníky z týmu Stadion Cheb. V tomto utkání energetici skórovali pětkrát, to ale nakonec na výhru nestačilo. Hattrick vstřelil Pavel Vorel. Chebského gólmana ještě překonali Šimon Kočí a John Bedarf. Po třech asistencích si zapsali Viktorie Hajšmanová a David Vlčko. U prvního gólu Energie asistoval Ladislav Dankanics a akci, která vedla k páté brance energetiků založil Sebastien Pazdera. Těsně pak páťáci padli s týmem Tachova. Po první třetině karlovarští žáci vedli 4:0 i díky hattricku, který si Tobiáš Kocián zkompletoval během necelých šesti minut v první polovině třetiny. U prvního gólu mu asistoval Sebastian Möckl a u třetího Sebastien Pazdera. Čtvrtý gól v sedmnácté minutě vstřelil Pavel Vorel, kterému nahrával Tobiáš Kocián. Ten byl ve dvacáté páté minutě autorem posledního gólu Energie. Do konce zápasu se už ale trefovali pouze hráči Tachova, kteří dali o branku víc a tak jim zůstaly všechny body. Páťáci jsou aktuálně s dvaceti pěti body na druhém místě skupiny.

24. kolo sobota 10. února 2024

HC Energie Karlovy Vary - HC Stadion Cheb 5:9 (3:4, 0:5, 2:0)

Branky a nahrávky: 04:40 Vorel (Vlčko, Dankanics; 5/5), 13:00 Vorel (Hajšmanová; 5/4), 15:05 Vorel (Hajšmanová; 5/5), 50:35 Kočí (Vlčko, Hajšmanová; 5/5), 55:20 Bedarf (Vlčko, Pazdera; 5/5) – 04:53 Aišman (Bočan; 5/5), 07:26 Karhan (Aišman; 5/5), 14:37 Karhan (Aišman, Bočan; 5/5), 15:30 Aišman (5/5), 26:30 Karhan (5/4), 27:40 Bočan (Princ; 5/4), 29:45 Bočan (5/4), 35:15 Princ (5/5), 36:50 Aišman (Dvořák; 5/5).

27. kolo neděle 11. února 2024

HC Tachov - HC Energie Karlovy Vary 6:5 (0:4, 4:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 28:03 Brouzda (Bandas; 5/5), 28:33 Vlach (Mamula; 5/5), 37:39 Kopčová (Vlach; 5/5), 38:32 Mamula (Vlach; 5/5), 46:51 Bandas (Vlach; 5/5), 53:53 Mamula (Vlach; 4/5) – 04:20 Kocián (Möckl; 5/5), 07:59 Kocián (5/5), 10:00 Kocián (Pazdera; 5/5), 16:28 Vorel (Kocián; 5/5), 24:43 Kocián (5/5).