HC Energie Karlovy Vary

Statistické srovnání: Brankáři v play off

Karlovy Vary vstoupily poprve v historii do play off. Zde však i přes výborné výkony nesupěly a nedokázaly vyhrát ani jeden zápas. Ačkoliv nepostoupily ani z předkola, zanechaly zde dostatečnou stopu především díky brankáři Lukáši Sáblíkovi. Ten stejně jako v základní části dostal nejméně gólů z brankářů výrazně zasahujících do ringu play off.

Odchytané minuty

Do play off naskočilo celkem 17 brankářů. Nejdelší dobu v brance strávil pardubický Jan Lašák, jenž odchytal jako jediný přes 1000 minut. Nakonec jich bylo 1067. Z týmu karlovarské Energie se do bojů o titul zapojil pouze Lukáš Sáblík. Odchytal 189 minut, což je devátý nejdelší čas.

Obdržené branky

Ačkoliv bylo play off pro Karlovy Vary ne zrovna povedené, přeci se Energie dočkala alespoň malého vítězství. Lukáš Sáblík obdržel v play off 7 branek a dělí se tak o první místo společně s Adamem Svobodou ze Slávie. Ale zatímco Sáblík dostal tento počet gólů ve třech zápasech, Adam Svoboda lovil 7 puků ze své sítě ve dvou kláních.

Zásahy

Ján Lašák odchytal nejvíce minut a to se projevilo i na počtu chycených střel. Pochytal 530 střel a stal se tak nejvytíženějším brankářem play off. Lukáš Sáblík odchytal zápasy, kde Energie vždy převzala iniciativu a tak vytáhl pouze 92 zásahů a patří mu tak 10. místo.

Odehrané zápasy

Je téměř logické, že muž, který odchytal nejvíce minut, odchytal i nejvíce zápasů. Ano, nejvíce zápasů (18) odchytal Ján Lašák. Lukáše Sáblíka jsme měli možnost spatřit ve třech utkáních play off a dělí se tak s kladenským Zdeňkem Orctem, jenž rovněž zasáhl do tří bojů.

Výhry

Nejvíce výher má samozřejmě na svém kontě vítěz soutěže. Brankář mistrovské Sparty Tomáš Duba vychytal v play off svému týmu 12 vítězství a stal se v tomto ohledu nejúspěšnějším mezi hráči na jeho postu. Jak již známo, Lukáš Sáblík nevychytal svému týmu žádné vítězství.

Prohry

Stejně jako při obdržených brankách, jsme pro větší objektivitu počítali pouze 11 gólmanů, kteří odchytali více než 100 minut. Nejméně proher (2) prožili na ledě oba slávističtí brankáři Lukáš Hronek a Adam Svoboda. O třetí místo se dělí Lukáš Hronek opět s Orctem. Oba prohráli 3 zápasy.

Průměr obdržených gólů na zápas

Do prestižní statistiky opět započítáváme pouze gólmany jenže odchytali více než 100 minut. Tuto statistiku vyhrál Jiří Trvaj s průměrem 2,05. Lukáš Sáblík má čtvrtý nejlepší průměr z těchto jedenácti gólmanů. Je ho průměr činí 2,22 obdržených branek na zápas.

Shot out

Jméno Ján Lašák už z tohoto textu známe moc dobře. A má další prvenství. Také k tomuto vítězství měl nejvíce příležitostí. Celkem 3krát vynuloval střelce soupeře. Lukáši Sáblíkovi se toto nepovedlo ani jednou.

Trestné minuty

Kdo byl na druhém zápase play off K.Vary - Třinec, ničemu se divit nebude. Ano. Nejtrestanějším brankářem je ve Varech dobře známý Roman Čechmánek. Za jeho účinkování v play off stačil nasbírat 28 trestných minut. Lukáš Sáblík byl opět slušný a neinkasoval ani jeden trest.