Stloukal: Kdybych ten gól nedal, skončil bych s hokejem

Mikulášská nadílka neprobíhala v neděli odpoledne pouze v útrobách KV Areny, ale také na ledě, kde se Energie utkala s Chomutovem. V první periodě dokázali domácí hned třikrát rozvlnit síť za hostujícím gólmanem. O svou první extraligovou branku v sezoně se postaral Petr Stloukal. Přesto Energie nakonec ze zápasu urvala jediný bod.

Petře, už v první minutě jste otevírali skóre zápasu, byl povedený začátek v utkání důležitý?
Vstupy do zápasů se nám v posledních dobách příliš nedařily. Podařilo se nám vstřelit gól z prvního střídaní, což bylo velmi dobře. Sice jsme brzy inkasovali, ale nakonec jsme dokázali od soupeře opět odskočit. Po první periodě jsme byli ve vedení o dvě branky. Proti soupeři jako je Chomutov je velmi důležité nastoupit dobře do začátku. Konec zápasu jsme neskutečně pokazili, můžeme si za to sami.

Plánovali jste, že na soupeře takto vletíte?
Ano. V kabině jsme si před zápasem říkali, že musíme hrát aktivní a útočný hokej. V první třetině se nám to dařilo. V druhé části nepadl gól ani na jedné straně. Ve třetí periodě jsme udělali mnoho chyb. Nejprve se povedlo Chomutovu dotáhnout dvougólové manko. Sice se nám podařilo vstřelit další branku, ale vzápětí jsme dostali vyrovnávací gól. K posledním minutám zápasu nemám slov.

Bolela vás čtvrtá inkasovaná branka, která padla deset vteřin před koncem utkání?
Hodně. Celý stadion spolu se střídačkou ztichl. Když se vám podaří dát gól dvacet vteřin před koncem, tak si říkáte, že to už musíte udržet až do sirény. Bohužel se nám to nepodařilo a draze jsme za to zaplatili, to je důvod, proč si Chomutov odváží dva body.

Měli jste pouze čtyři vyloučení, což je určitě pozitivní, že?
Rozhodně ano. Říkali jsme si, že musíme hrát disciplinovaně. Chtěli jsme mít maximálně tři fauly. Zrovna Chomutov má výborné přesilové hry, proto jsme nechtěli zbytečně chybovat a faulovat. Piráti se také dostali do oslabení, ale nedokázali jsme se gólově prosadit. Nízký počet vyloučení je začátek úspěchu. V tomto duchu musíme pokračovat v dalších zápasech.

V prodloužení jste měli mnoho šancí ke vstřelení gólu, ale nedokázali jste je využít...
Dávid Gríger měl velkou šanci, jenomže bránící hráč stál v brankovišti a chytil jeho střelu místo gólmana. Zřejmě nám chybí větší agresivita. Všichni chceme střílet góly a střelecky se prosazovat, něco nám chybí v koncovce.

V loňské sezoně se hrálo prodloužení čtyři na čtyři, v letošním ročníku je o hráče méně, jak vám osobně vyhovuje snížený počet hráčů na ledě?
Pro hráče je to určitě lepší. Dostanete se víckrát do šancí, máte více prostoru. Podle mého názoru je to dobře. Ukáže se, který z týmů je herně lepší než při hře čtyři na čtyři.

Utkání letos počtvrté dospělo do samostatných nájezdů a počtvrté si bonusový bod odnesl soupeř...
Na nájezdy jsme si docela věřili. První jel Milan Mikulík, čekali jsme na jeho bekhendový blafák, ale nakonec to výborně udělal do forhendu. Venca Skuhravý měl také gól na holi, ale zazvonila tyč. Na trénincích pracujeme na této herní disciplíně a daří se nám. Nedokážeme to přenést do zápasů. Nevím, kde je chyba.

Utkání bylo vyhecované, hrálo se velmi tvrdě. V čem vidíte příčinu?
Dopředu jsme věděli, že Chomutov hraje hodně do těla. Navíc jsme po první třetině věděli, že jim pan trenér Růžička v kabině vynadá, protože nenastoupili vůbec dobře a po první části jsme vedli 3:1. Počítali jsme s tím, že do druhé periody přijdou v lepším rozpoložení a budou hrát úplně jiný hokej než předváděli, což se následně potvrdilo. Je to derby, Chomutov je kousek od Karlových Varů, takové zápasy jsou vyhrocené. Přišlo i velké množství fanoušků, za což jim děkujeme a jsme jim vděční za jejich podporu.

Odehrál jste před nedělním soubojem dvacet zápasů, v nichž jste nebodoval. Panovala ve vás už nervozita?
Ano, bylo to pro mne frustrující. Už máme prosinec a já jsem neměl žádný bod ve statistikách. Nastoupil jsem s čistou hlavou. Dělal jsem černou práci, hrál jsem do těla, blokoval střely i tělem. Věděl jsem, že jednou přijde den, kdy se trefím. Jsem rád, že mi to konečně vyšlo a doufám, že se budu prosazovat častěji (úsměv).

Vstřelil jste svůj první extraligový gól, jak byste ho popsal?
V podstatě jsem se trefil do prázdné brány (úsměv). V předchozích zápasech jsem si dokázal vybojovat slušnou šanci, ale nedokázal jsem ji proměnit. Kdyby se to nepodařilo ani v této situaci, tak s hokejem skončím (smích)! To už by byl vrchol všechno (úsměv). Větší radost bych měl, kdybychom vyhráli.

Kolik vás bude stát zápisné? Schoval jste si puk na památku?
Kotouč jsem si schoval, ihned jsem si sebral z ledu (úsměv). Za první gól je asi tisíc korun, ale dám je rád.