HC Energie Karlovy Vary

Týdenní souhrn mládeže: Dařilo se především žákům a dorostu

Uplynulý herní týden byl velmi plodný, hlavně co se dorostenců a žáků týče. Žákovské kategorie dokázaly vyhrát všechna utkání a to i ta, která se hrála na ledě soupeřů. Stejně tak dopadli i dorostenci, kteří z obou zápasů u hostů dokázali vytěžit plný bodový zisk. Největší měrou se o to postarala mladá naděje karlovarského hokeje Martin Frk. Ten nejenom že si v obou zápasech připsal trefu, ale v Brněnském utkání rozhodl v posledních vteřinách zápasu o výhře hostů. Za to nejstarší z mládeže, juniorka, stále tápe. Prohrála oba své zápasy a v ligové tabulce ji patří prozatím 20. příčka.

Extraliga juniorů

7. kolo

HC Energie K. Vary – HC Poruba Ostrava 2:4 (2:1,0:2,0:1)

Branky:Mistoler,Topinka
Asistence:Mareček,Rohan M.
Domácí tým vstoupil do utkání lehkovážně, chybělo mu nasazení a důslednost v herních činnostech, přesto v utkání vedl. Ostravští se od druhé třetiny osmělili, začali využívat negativ ve výkonu domácích, lépe bruslili a byli i odolnější v osobních soubojích. To jim přineslo zasloužené vítězství za 3 body.

8. kolo

HC Energie K. Vary – HC Vítkovice 3:4SN (1:1,1:2,1:0-0:1)

Branky:Chaljavin,Rohan M.,Majer
Asistence:Tollinger,Topinka 2
Na Energetiky čekal v osmém kole favorit celé soutěže, a proto nastoupili s pokorou, která jim v předešlém kole naprosto chyběla. Pokora, odhodlání a enormní nasazení umožnily domácím sehrát vyrovnané střetnutí. Klady v herním projevu domácích však srážely hrubé individuální chyby, zvláště pak na konci druhé třetiny, kdy hosté využily dva "dárky" karlovarských hráčů k otočení výsledku. Ve třetí třetině se podařilo karlovarským srovnat stav a po bezbrankovém prodloužení přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich si lépe vedli vítkovičtí a získali tak bod navíc.

Extraliga dorostu

7.kolo

HC Kometa Brno – HC Energie K. Vary 1:2 (0:1,1:0,0:1)

Branky:Frk 2
Asistence:Vrána, Hluchý, Vachovec, Kverka
Pouhých deset vteřin před koncem 60. minuty rozhodl Frk o zisku tří bodů. Plný počet bodů pro Energii byl zcela po zásluze za předvedenou hru po celé utkání. Nicméně o hubeném brankovém rozdílu rozhodla koncovka, na které trenéři společně s hráči musí stále velmi tvrdě pracovat.

8.kolo

HC Dukla Jihlava – HC Energie K. Vary 4:5 (1:2,2:2,1:1)

Branky:Vachovec 2, Kverka, Frk, Švec
Asistence:Kverka 2, Vachovec, Záhora, Sýkora, Valeš
Po celé utkání měli karlovarští obrovské problémy s nasazením, forčekinkem a pohybem domácího týmu. Na druhou stranu dokázali využít chyb soupeře v obranné fázi, což nakonec rozhodlo o třech bodech na kontě hostů.

Žákovská liga starších žáků – 9. třída

4. kolo

HC Energie K. Vary – HC KLadno 6:0(2:0,1:0,3:0)

Branky:Csamango 3,Zadražil,Zikmund,Bečka
Asistence:Zadražil 2,Zikmund 2,Doskočil,Bečka,Flegl
Domácí sehráli povedené utkání, ve kterém od první minuty šli koncentrovaně za vítězstvím. Předvedli nátlakový hokej s dobrým pohybem a se snahou o agresivitu v předbrankovém prostoru soupeře. Odměnou jim byl zaslouženě jednoznačný výsledek, na kterém participovali všichni hráči.

Žákovská liga starších žáků – 8. třída

4. kolo

HC Energie Karlovy Vary - HC Kladno 4:3 (2:2, 0:0, 2:1)

Branky: Vrána 2, Klíma, Řezníček
Asistence:Kodl, Petrov, Kalčík
V zápase hraném ve vysokém tempu si dokázala karlovarská osmička vytvořit spoustu brankových příležitostí, ale nedovedla je přeměnit ve svůj prospěch. Vytvořila si vždy pouze jednobrankové vedení, které soupeř z Kladna srovnal. Až v závěru se podařilo vedení udržet a získat tak dva body.

Žákovská liga mladších žáků – 7. třída

4. kolo

HC Kladno – HC Enegie K.Vary 2:5

Branky:Mikeš 2 , Fencl , Bečka , Obodzynskyy
Asistence:Bečka , Mikeš , Obodzynskyy , Červenka
Oba soupeři předvedli na danou kategorii nádherný hokejový zápas. O svém vítězství Energetici rozhodli větším důrazem před oběma brankami.

Žákovská liga mladších žáků – 6. třída

HC Kladno - K.Vary 2:5 (2:1,0:1,0:3)

Branky:Smolka 3 , Vildumetz , Jakubův
Asistence:Hauzr 2 , Vildumetz , Kožej , Salajka
Rychlý dvoubrankový náskok Kladna se podařilo hostům ještě v první třetině korigovat šťastným gólem. Od poloviny utkání se začalo více dařit hráčům Energie, zvláště Janu Smolkovi, autorovi tří branek

Západočeský regionální přebor elévů – 5. třída

3. kolo

HC Energie K. Vary - HC Baník Sokolov 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Branky:Vildumetz 3, Bečka a Chodounský
Asistence:Kunc, Hanák a Václav
Sokolov se představil jako velmi houževnatý a bojovný soupeř, ale ani to nestačilo na hokejovější domácí tým, kterému k přesvědčivé výhře stačil průměrný výkon.

Západočeský regionální přebor elévů – 4. třída

HC Energie K. Vary - HC Baník Sokolov 4:3 (2:1, 2:0, 0:2)

Branky:Parshakov 2, Prošek, Formánek
Asistence:Maloušek
Po dvou třetinách to herně i výsledkově vypadalo jednostranně. V poslední třetině hosté snížili, a když si domácí dali ještě vlastní branku, závěr zápasu byl najednou velmi dramatický. Těsnou výhru nakonec Energie uhájila.