HC Energie Karlovy Vary

Tým je silný, budeme bojovat v play-off, slibuje sympaťák Dustin Kohn

V roce 2005 si ho newyorští Islanders vybrali v draftu jako 46. hráče v pořadí. Trvalo skoro pět let, než si Dustin Kohn zahrál zámořskou NHL a splnil si svůj dětský sen. Nakonec si po boku hvězdy kanadského hokeje Johna Tavarese, na něhož v jeho rodné zemi do budoucna hodně spoléhají, zahrál v Islanders 22 zápasů. Dnes sedí v karlovarské kabině a bojuje za zelenobílé barvy. Pro soupeře bude 185 cm vysoký obránce velkou hrozbou.

Dustine, jak byste sám sebe charakterizoval?
Asi jako obránce, který může pomoct s útokem. Nebojím se tvrdých soubojů a neuhnu.

To jsme v utkání s Ufou mohli vidět. Dal se souboj se Zubarevem počítat jako bitka?
Já se ani moc prát nechtěl. Byl jsem unavený, měl jsem za sebou dlouhé střídání, ale když už sundal rukavice, tak jsem je automaticky shazoval také.

Jinak jste si utkání s Ufou užil?
Ufa je velký klub. Bohužel jsme do utkání vstoupili s přílišným respektem, čehož soupeř využil. Celý zápas jsme pak kvůli tomu tahali za kratší konec.

Sám jste si v kariéře zahrál proti velkým týmům v kanadsko-americké NHL. Na co si vzpomenete, když se vám připomene New York Islanders?
Vzpomenu si asi na skvělé zápasy, pěkné město a splněný sen. Hrát NHL je sen každého malého Kanaďana. Mně se to vyplnilo. Opravdu rád na celou organizaci v Islanders myslím.

Minulý rok jste válčili i s Mattem Keithem za barvy švédského Örebro. Je mezi švédským stylem a tím českým nějaký diametrální rozdíl?
Zatím jsem v Čechách odehrál jen tři zápasy, což není na nějaké velké soudy moc, ale rozdíly už jsou patrné. Zde se hodně hraje na kontrolu puku, ve Švédsku si hráči hodně nahrávají. Rozdíl oproti zámoří je zase v tom, že se zde díky většímu kluzišti více bruslí. To mi ale nevadí. Bruslařské souboje mám rád.

A co Česká republika, Karlovy Vary a KV Arena?
Jsem opravdu mile překvapen. Nečekal jsem to tu tak hezké. Česká republika je super. S manželkou jsme uneseni z prostředí zde v Karlových Varech. Všechny ty staré budovy a památky, to v Kanadě nemáme, rozhodně alespoň ne v takové míře. Také je skvělé, že je vše blízko. Tři hodiny do Mnichova, podobně do Berlína a do Alp. Praha je necelé dvě hodiny autem. A KV Arena? Je na ní vidět, že je nová. Líbí se mi a je radost zde hrát, máme zde výborné prostředí a všichni se o nás s Mattem dobře starají a pomáhají. Chtěl bych jim i touto cestou poděkovat.

Jsem rád, že se vám u nás líbí. I když jste zatím pod pokličku karlovarského týmu jen lehce nakoukl, jak vidíte cíle letošního týmu Energie?
Po třech odehraných zápasech mám velmi dobrý pocit. Všichni mi říkají, že je současný kádr lepší než ten z minulé sezony. Je tu spousta výborných hokejistů a v kabině je vidět velká touha a odhodlanost. Dostaneme se do play-off a budeme bojovat o co nejlepší umístění.

Do Karlových Varů jste dorazili s Mattem později, Vy jste měl svatbu, že?
Ano, svatba byla v druhé polovině července. Ten den se navždy zapsal do mého života. Svatba se konala v Edmontonu, odkud s manželkou oba pocházíme. Jak jsem již řekl, byl to nejlepší den mého života.

Díky za rozhovor a ať se daří!
Taky díky!